Umělecká licence

Umělecká licence https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6882/bmid_umelecka-licence-Cdi-6882.jpeg 4 50 7

Někdejší úspěšná fotoreportérka Thea se po osobním zklamání rozhodne odstěhovat z Londýna do Chelsea a pronajímat dům studentům. Zjišťuje však, že ji osamělý život sestávající z péče o nevděčné mladé lidi neuspokojuje, a tak se rozhodne hodit opatrnost za hlavu a vypraví se do Irska za Rorym, talentovaným, ale nezodpovědným malířem. Thein předchozí život se však nedá jen tak odstřihnout… Do Irska za ní přijíždí její dominantní kamarádka Molly pod záminkou, že chce vidět Roryho ohromující díla (ale zrovna tak chce zjistit, co má Thea v plánu) a bere s sebou svou neteř a Theinu nejrozmazlenější podnájemnici Petal. A aby toho nebylo dost, přiváží Petal i svého strýce, neproniknutelného Bena, který je znalcem umění, ale s nímž se Thea podle svého předchozího přesvědčení nikdy nemůže sblížit… Načasování návštěvy je nejhorší možné: Roryho fena právě rodí štěňata - ale ještě znepokojivější pro Theu je, že čím více o její milostnou přízeň usiluje Rory, tím více ji začíná přitahovat Ben… Sedmá z třinácti novel oblíbené autorky jejíž hrdinky se dokáží vyrovnávat s problémy v osobním i profesním životě, zažívají nové lásky a začínají nové, slibné kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Olympia

Artistic licence , 2001

Mimieli
27.09.2021 3 z 5

Až na slabší začátek se knížka četla celkem dobře. I když paní překladatelka mi čtení trochu znepříjemňovala. Mela by si ujasnit, jestli bude používat slovo prostora, prostor nebo ty prostory. Věta “To je odmrštění?” mi taky rvala oči a takových tam bylo povícero.

luciefeix
28.09.2015 1 z 5

nejslabší kniha co jsem zatím četla :(

Samira
27.07.2015 4 z 5

Velmi pěkná knížka, udělala mi radost. Přiznávám, že se mi dlouho nedařilo začíst, ale když se mi to povedlo, nemohla jsem se odtrhnout. Od malování jsem ji pak doslova hltala. Byla to má první knížka od autorky a musím říct, že zdaleka ne poslední. Podobný styl mám opravdu ráda. Tahle příjemná kniha nemůže zklamat.
Skvělé čtení!

Aracely
07.02.2015 5 z 5

Skvělá,vtipná kniha. Hl.hrdinka je totálně ztřeštěná a každou chvíli v nějakém maléru. Rozhoduje se impulsivně a zbrkle, ale je mi sympatická :-) Je to čtivě napsáno a čte se to jedním dechem. Já ji Přečetla a hned jsem si začala číst znovu ... :-) Tuhle autorku mám moc ráda. A určitě stojí za to si ji přečíst.

trdlo1
17.10.2014 5 z 5

Další výborná oddechovka :-)

v.e.v.er.ka
08.11.2013 4 z 5

fajná oddechovka :-) po tom co jsem četla detektivky,psychothrillery apod... sem si nemohla vybrat lepší odpočinek!!! ale víc knížek od této autorky se po sobě číst nedá a na další si zase chvilku musím počkat :-)

vikaa
02.11.2012 4 z 5

Autorka jako vždycky nezklamala. Moc se mi líbí styl, kterým píše a těším se na další její knížku, kterou mám nachystanou na nočním stolku. Její ženské postavy jsou uvěřitelné a můžu se s nimi klidně ztotožnit. A co teprve jejich potencionální protějšky:-)

Katie Fforde
anglická, 1952