Veveerka_123 Veveerka_123 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

(SPOILER) Válka je mír.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.

Musím uznat, že při četbě této knihy (zvláště při čtení jejího konce) se mi obrazně řečeno rozklepala kolena. Je to děsivé, velmi děsivé, hlavně ta představa světa, kde je každý váš krok, každé vaše slovo a skoro každá vaše myšlenka sledovány, zaznamenávány a poté, když se systému nelíbíte, prostě lusknutim prstů vymazaný ze světa. Bylo tam sice pár části, které se zdolávaly jen těžko (např. úryvek z Knihy), ale i to se dalo přežít. Kniha mě ale fascinovala hlavně tím koncem, kdy je myšlení člověka tak přetransformováno a vlastně úplně zničeno a nahrazeno změtí myšlenek, které sice nejsou vaše, ale i tak součástí vás. Tuto knihu by si měl opravdu přečíst každý

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pokračování Smrtky je stejně tak dobré, jako první díl. Hlavní postavy jsou stálé skvělé, kniha má rychlý spád a vůbec se dobře čte. Za mě 5/5.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila už od čtení anotace. Hlavní hrdinka je mi sympatická svou drzostí, cynismem a možná také trochou bláznivé odvahy, kterou v sobě určitě má. Knížka byla tak akorát dlouhá, měla dost rychlý spád a napsané to bylo hezky. Jediné, co bych vytkla, jsou některá dost krkolomná a špatně vyslovitelná jména nebo názvy (zemí, hradu atd.) Jinak skvělé.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

“Duettaeánn aef cirrán Cáerme Gláeddyv. Yn á esseáth.”

Kniha mě okouzlila. Nejen svým úžasným prostředím Dark Fantasy (které bezvýhradně miluju) ale také svým vlastním humorem a hláškami. Zaklínače si prostě nejde nezamiloval, nejen díky jeho sakrasmu, ale také díky jeho jakési auře tiché smrti lhostejnosti. Tahle kniha je prostě pecka.

05.04.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pokud se to dá říct o nějaké knize, tak určitě o této: Tato kniha zlomila mé srdce a roztříštila ho na miliony kousků. Miluju příběh Krásky a zvířete a patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších, a tento re-telling si mě získal už u první kapitoly. Sarah J. Mass je výjímečná spisovatelka a doufám, že bude vydávat stále další knihy.

04.04.2020 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Nenávidím Veroniku Rothovou.

23.02.2020 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha se mi líbila stejně, jako všechna její pokračování

25.01.2020 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Král Lávra je velmi zajímavá kniha i báseň.

27.05.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter a kámen mudrců je sympatická kniha, mnohem lepší než film. Film působí ponuře zato kniha je jakoby prosluněná, plná vtipných hlášek a narážek.

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Kniha se mi líbila hlavně díky humoru, nadhledu a vtipným přirovnáním. Dávám bonusové body za nářečí.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha byla velmi poutavá, a napínavá.

13.04.2019 5 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Kniha mě příliš nezaujala ale dala se číst.

07.04.2019 4 z 5

Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Zdeněk Šmíd

Kniha se mi líbila i když jsem se chvílemi trochu nudila. Cestopisy asi nejsou to pravé ořechové pro mě. Ale netušila jsem, že i taková zě s tak špatnou pověstí může být tak krasná

07.04.2019 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knihu jsem původně číst nechtěla. Objevila jsem ji poprvé v povinné četbě a to, co jsem si o ní zjistila, mě nenadchlo. Jenže zanedlouho nastaly "temné časy", když jsem neměla co číst. Musela jsem se tedy dokopat, abych zašla do knihovny a knihu si půjčila. Děj mě okamžitě vtáhl do příběhu a já jsem každé slovo přímo hltala. Už dlouho jsem nenašla tak skvělou knihu, která by přesně odpovídala mému vkusu.

07.04.2019 5 z 5

S Hunger games jsem začala když jsme tuto knihu měli jako povinnou četbu. Panebože, říkala jsem si, větší kravinu nám tam nastrčit nemohli. Ale jakmile jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. První knihu jsem přečetla za pouhé dva dny. Hned jsem se do knihy zamilovala.

04.02.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Touto knihou jsem naprosto posedlá! Jakmile jenom v televizi či na internetu narazím na vystoupení delfínů, přemýšlím, co se nám tím snaží říct. Jakmile se mě někdo zeptá kolik je hodin, nebo kdy bude poledne, mám sto chutí mu říct, že čas je jenom iluze a poledne ještě větší. Jakmile se někde ozve hlasitá rána, začnu přemýšlet, kde bych tak mohla sehnat ručník. 25. květen je pro mě svátek. Tato série je úžasná a velmi originální.

04.02.2019 5 z 5