__Vev__ __Vev__ komentáře u knih

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Dnes dočteno. Znovu skvělé. Asi se mi ale víc líbila jednička. Nevím ještě, musím o tom pěkně popřemýšlet, ale opět doporučuju.
Fajn, sice Eden se na začátku proměnila v žárlivou bestii, z Tylera se stal kliďas a někdy mi chyběl nějaký jeho výbuch, kterých bylo v jedničce víc než dost. Taky mě občas štvalo to, kolikrát si ten Tyler rukama zajel do vlasů a tahal za ně. Divím se, že po tom všem ještě nějaké vlasy měl.
Dean, ten mě štval, a to už od jedničky. Snake se mi ale líbil, hlavně v momentě kdy byla bitka a on se na ni díval a jedl brambůrky :D opravdu TOP :D
Vyhrožování Tiffany a jak se k tomu Eden postavila se mi nelíbilo, myslím, že to šlo udělat jinak, líp a zas toho Tylera nezraňovat a nehrát komedii a na další den doletět a chtít to vrátit zpět. Někdy to postrádalo logiku. Ale i tak mi to nevadilo, knížka se mi četla fakt dobře, opět tomu nechyběl ten humor, který se mi líbil. Na třetí díl jsem doslova nažhavená.

02.10.2018 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Bylo to příjemné počteníčko. I když dobře, nějak se mi nelíbil John McLaren. Nevím proč, ale prostě Peter je Peter :D. A taky mi místy vadily scény se Stormy a celkově Belleview. Vždycky, když nějaká taková kapitolka přicházela, zrychlila jsem čtení jak nikdy. :D Holt jsem to chtěla mít rychle za sebou. Jinka se mi knížka líbila, míň jako jednička, ale i tak palec nahoru. :)

02.10.2018 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Já nevěřím, že poslední tři knížky, které jsem přečetla, byly úžasné.
Velice mě to bavilo. Wren, Tor, Rose a Shen. Každá postava byla skvělá. Číst dva různé pohledy bylo božské. Občas, pokud je nějaká kniha psaná dvěma úhly pohledu, se mi líbil vždycky jen jeden z nich. Tady se mi líbily oba. Pasáže na sebe dokonale navazovaly, vůbec bych nepoznala, že to píšou dvě různý autorky. A vůbec nechápu, jak to mohly společně napsat! To mi hlava nebere.
Děj byl parádní, krásně se to četlo. Zápletka byla dobrá, jen se mi konec zdál trošku uspěchaný.
Vše se mi ale moc líbilo. A komu se líbí knihy se zakázanou láskou, sáhněte po Korunních princeznách. Je to opravdu pěkné čtení lehce líznuté Disneym, které vůbec neurazí, ale ohromně vás nadchne!

A BUDE DRUHÝ DÍL! A já se neskonale těším!

12.07.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Kniha mě zaujala svou anotací, ale po přečtení recenzí jsem se do čtení moc nehrnula. Ale jakoooo, mě to hodně bavilo! Knížka v sobě nese neoriginální prvky, to ano, ale nijak zvlášť mi to nevadilo.
Bude pokračování? Protože jestli ne tak wtf, proč to tak jako skončilo? Konec, to byla úplná jízda. Sebastiana jsem ráda neměla a nějak mi jeho láska nesedla a nežrala jsem mu to. Zato Finn, o tom bych toho ráda věděla víc. Ten se mi líbil!
Chci pokračování, určitě. Potřebuju jiný konec, lepší.

27.07.2022 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Krásné, milé oddechové čtení. Líbilo se mi to, a jak. Jestli tam bylo klišé, měla jsem ho těžce vy víte u čeho. Krásné, místy ale i smutné a docela realistické, co se týče závislosti na sociálních sítích, počtech lajků a staráním se jen o sebe. To se mi líbilo.
Potřebuju si přečíst všechny knížky od Kasie, protože tuhle spisovatelku, tu já můžu. Doporučuju všema dvaceti!

03.07.2020 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Krásně napsané, poutavé. Chvíli to vypadalo na milostný trojúhelník, ale očividně jsme z toho vybruslili, těžko říct. Nebyla tam přehnaná romantika, nedej bůh, erotika. Vztah se vyvíjel pomalu a mně to v této chvíli vyhovovalo. Konec jsem tak nějak nečekala. Čekala jsem, že se opět vrátí v plné síle a ono nic. Mile ráda si počkám na další díl.

19.06.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Dost dobrý. Zajímavý je, že jsem ji začala číst dva roky zpátky. Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila, nechala jsem ji v knihovně. Nyní jsem ji opět otevřela (díky, karanténo!) a pane bože, skvělý. Kdo byl vrah, kdo byl princ, kdo si mě víc získal? Husí kůže, chuť dál číst v jednu v noci, neustálá touha vědět víc.
Krásná pasáž na bratrem, to jak její bolest zasáhla ostatní. Měla jsem pocit, že ji ta sebranka začala mít ráda. Tohle mě nutí číst hned další díl. Mary je opravdu úžasná spisovatelka!

12.04.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Knížka mohla být kratší, to ano. Skvělý, vtipný, na konci až moc erotický, což jsem nečekala a snad bych se bez toho i obešla. Nepřijde mi, že by se postavy chovaly na svůj věk. Taky jsem měla v knize pár chyb.
Každopádně se mi kniha líbila, styl psaní mě bavil, líbil se mi humor a čas od času jsem se tomu musela i zasmát.

25.02.2020 3 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Kniha má hrozně krásnou obálku, opravdu. Je krásně napsaná, dva pohledy na situaci, které mě upoutaly. Vyvíjelo se to, alespoň pro mě, překvapivým směrem. Hádanky byly příjemné zpestření, které v mnoha knihách nenaleznete. Fakt doporučuju.

17.02.2020 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Ušlo to. Holubů bylo teda v knize požehnaně, což mě teda neskutečně vytáčelo. Travis mně připadal jako psychopat s násilnickými a přehnaně ochranitelskými pudy. Možná byl pěknej, ale v hlavě to v pořádku neměl. Abby nekomentuji. Opravdu netuším, kdo se tam choval na svůj věk.
Knihu jsem měla, díky bohu, přečtenou rychle. Rozhodně bych se k ní nevrátila a pokračování mě rozhodně neláká.

18.07.2018 1 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Velice často si kupuju nové knihy jen díky sociálním sítím. Kdo taky ne, že. A Jsme nevyhnutelní je jednou z těch knih. Opět lavina naprosto parádních recenzí, cosplayů a já nevím, čeho ještě. A já se opět nechala přesvědčit, že to bude parádní knížka, snad autorky nejlepší knížka. Je vidět, že se psaní někam posunulo.
Samotný příběh se točí kolem jediného. Postavy byly fajn. Žádnou oblíbenou ale nemám. Líbily se mi narážky na filmy, zahrnutí handicapované dívky do příběhu. Oceňuji i velké množství chatů, které mě bavily nejvíce.
Kniha je vzhledově velmi pěkná, ale bohužel nejde držet jednou rukou.

Ze samotné knížky nejsem zklamaná, protože jsem nic epického nečekala. Bylo to fajn, ale znova si to nepřečtu. A ke čtení vám to taky nedoporučuji. Sorry not sorry. Další knihy autory si asi koupím, protože prostě Instagram no. A abych jen nekritizovala, tak poděkování autorky bylo fakt hezké.

06.06.2023 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Já tu Sarah miluju. Opravdu. Jak ona dokáže na téměř 800 stran napsat něco tak skvostného. To nepochopím.
První díl byl o kapku lepší, protože já mám přece jenom ráda, když ty vztahy začínají a dva představitelé objevují své city. Ale zde máme i tak nový vývoj vztahu!
Ruhn, to je láska. A vývojová linka mezi ním a Dnem, je jedna z nejlepších věcí v knize.
Troufám si říct, že na čtení jsou knihy složitější, než autorčiny předchozí série. Jsou více propracované. Obrovské množství postav, nadpřirozených bytostí, ve kterých se člověk musí orientovat. Tohle dělá z knihy naprostý fenomén a já to naprosto zbožňuju.
A ten konec. Úplně že WHAT?! Ta poslední věta mě ve dvě ráno téměř rozplakala radostí a šokem. Bože. Další díl bude epický a já raději ani nechci vědět, za kolik let () vyjde.
Miluju tuhle sérii, miluju autorku. Miluju a klaním se.

26.01.2023 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Takové milé čtení. Neurazí, nenadchne. 3,5 hvězdy. Pravděpodobně již nepatřím do této věkové kategorie, ale knížka mě velmi lákala a pamatuju si, jak jsem totálně žrala sérii DIMILY. Ale to jsem byla o pár let mladší.
Pokračování si možná přečtu, protože ten konec byl, alespoň pro mě, hodně nečekaný.

26.08.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Bylo to lepší než jednička? Nebylo. Bylo to dobrý, víceméně. Ale znovu si to už asi nepřečtu, bohužel. První půlka se děsně táhla. Poppy byla někdy hloupá a občas jsem jí chtěla dát ránu a pořádně s ní zatřást, aby se probrala.
Kniha mohla být o několik stránek kratší. S Maas ji rozhodně nejde srovnávat, jablka a hrušky.
Měla jsem velká očekávání. Nevadí.

27.07.2022 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tahle kniha strhla doslova lavinu pozitivních příspěvků na mém Instagramu a snažila se mě přesvědčit, že je ještě lepší, než ty dvě předchozí. Vzhledem k tomu, že si úplně nedokážu vybavit, o čem byly, to nemůžu posoudit. Ale. Kniha byla fajn, ale nebylo to něco, z čeho se posadíte na zadek.
Pojďme si to shrnout do pár bodů.
• hlavní a vedlejší postavy dobrý
• nejoblíbenější postavou se stala kočka Salem
• Noah měl být znázorněn jako bad boy, ale tetování a černé oblečení z něj bad boye nedělají, to se na mě nezlobte
• vztah hlavních postav je popsán jen tak na povrchu. Nic, nic, nic a najednou se milují a já jsem jen překvapená, kdy a proč k takovému předčasnému kroku došlo
Zdá se mi, že je celá knížka popsána jen tak z povrchu, do hloubky jsme se nikde nedostaly.
Po dvou epických fantasy knížkách jsem potřebovala vypnout a užít si něco epického bez nadpřirozena. Splnila jsem účel? Ani zdaleka ne, ale nevadí. Autorku mám ráda ale příště si pořádně rozmyslím, zda si od ní ještě něco přečtu.
PS. knižní konec se mi líbí stejně jako alternativní.

24.05.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Jako jooooo, byla to dobrý. Hezky se to četlo. Vyjadřování Jaye bylo někdy trošku nevhodné. Lea a její OCD bylo popsáno hezky, také jako její vztah k rodičům a jejímu bratrovi. Celkově její problémy, ať už ty psychické, nebo fyzické, byly znázorněny fakt dobře, což je jedno velké plus.
To, že jsem čekala, že se knížka bude ubíhat trošku jiným směrem, asi nebudu úplně zmiňovat. Hlavně, že to dopadlo dobře, sice trošku zrychleně, ale co. Přečtěte si to. Není to žádný mega hit, který by vás vystřelil z trenek, ale určitě tímto výběrem neprohloupíte.

11.01.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Pěkná, místy vtipná knížka. Taková ta feel good romance, pokud máte chvíli po krk všech fantasy, drsných a magických světů.
Já si knížku užila. Jediné, co mě neustále iritovalo, bylo jméno představitele Saši. Prostě, tohle nejde. Autorka nemůže napsat, že představitel je svalnatý, potetovaný týpek, prototyp úplně fantastického muže, který vám aj modré z nebe snese a pojmenovat ho Saša. Víc asexuální jméno neznám, opravdu.
Jinak jako fakt hezký, milý, místy vtipný. Na zadek si z toho asi nesednete, ale do těchto letních dnů se mi to hodilo. Navíc, obálku to má fakt hezkou.

01.07.2020 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Docela dlouho jsem odolávala, než jsem si ji konečně přečetla. A jsem ráda, že jsem ji přečetla.
Nebylo to předvídatelné, alespoň pro mě.
Ale takhle, lehce mě zklamalo málo romantiky mezi Jude a Cardanem. Nevadí, snad příště.
Každopádně, kniha díky prokrastinaci při zkouškovém přečtena za dva dny! Takže směle do toho.

15.01.2020 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Pěkná knížka. Humor Bianci se mi líbil. Pokud jste ale viděli film dříve , mohli byste být lehce překvapeni. Film a kniha se totiž téměř neztotožňují, ale i přesto jsou oba na velmi dobré úrovni.

07.09.2019 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Jsem strašně ráda, že to skončilo happyendem. Sérii jsem si oblíbila, i přesto, že se mi někde něco nelíbilo, ale i tak to je v pořádku.
Pardon, ale upřímně jsem byla ráda za konec Stormy (fakt se moc omlouvám :D). Plážový týden u mě taky nesklidil zrovna úspěch, ale i tak se dá.
Ale, byla jsem velmi vděčná, že se celá série obešla bez nějakých přehnaných erotických scén. Bylo to prostě takové sladké, nevinné a to se mi na tom líbilo.

02.10.2018 4 z 5