Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Skvělé, perfektní, dokonalé! Nemám jiných slov. Přečteno jedním dechem, velmi sympatické postavy i příběh. Nádech nějakého toho nadpřirozena a romantična, ale nic nebylo nijak přehnané. Tak to má být, škoda, že mám už dočteno..

Takže - Ty, hej ty? Ještě jsi to nečetl/a? Tak na co čekáš??! :D

25.11.2019 5 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Skvělý příběh! Miluji pohádku o Krásce a Zvířeti, takže jsem si nemohla nechat ujít ani tuhle, alternativní adaptaci.
Nápad se mi moc líbil a byl skvěle zpracován. Chvíli jsem se před čtením bála, že to bude moc splácané a že mi to nebude sedět do původního příběhu - sedlo to však skvěle!
Těším se na další knihu ze série, která by měla být o Ariel.

23.11.2019 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Krásná kniha, která poměrně dobře vystihuje dnešní dobu a s tématem, že je důležité to, co je uvnitř, pracuje velmi šikovně. V knize je ukázáno, že nic není černobílé.
Isabelle jsem si oblíbila a na druhou stranu chválím i to, že z Elly, jakožto Popelky neudělali nějakou potvoru, to by mi požitek asi zkazilo. Takhle to bylo perfektní! :)

21.11.2019 5 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Perfektní knížka! Ani já jsem netušila, kdo je skutečně pachatelem až do chvíle, než se pravda odhalila. Po anotaci jsem se trochu bála, aby to nebyla laciná kopie HP, ale to se nestalo, kouzelníci a jejich svět byli skvěle propracovaní a spojitost se Sethem mi vzala dech. S nadšením dávám 5* (a klidně bych dala i víc) a vůbec bych se nezlobila, kdyby byl další díl... :-)

18.11.2019 5 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Napínavá, moc fajn kniha, která přináší zase trochu jiný námět, než obvykle knihy mají. I přes pár nelogických věcí a překlepy, které se v knize objevují, jsem si ji užila a jsem zvědavá, co bude v dalším díle.

15.11.2019 4 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Taková oddechová jednohubka. Příjemný příběh s pěkným koncem. I když jsem tušila, kam příběh bude směřovat, s chutí jsem četla a četla :).

09.11.2019 4 z 5

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

Krásná obálka, anotace se mi také líbila - z těchto důvodů jsem po knize sáhla.
Ale zpracování mě příliš (vlastně tak nějak vůbec) neoslovilo a knihu jsem ve třetině odložila.

05.11.2019 2 z 5

Mně se kniha velmi líbila!
Líbily se mi scénáře, které v kouzelnickém světě způsobily změny v čase. Potkali jsme se také s původními postavami. Děj odsýpal, příběh se mi moc líbil. Určitě někdy přečtu znovu.

03.11.2019 5 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Příběh se mi moc líbil, tentokrát jsem rozuzlení neodhadla, proto jsrm netrpělivě otáčela stránku za stránkou, abych se vsechno dozvěděla. Líbilo se mi také pojetí problémů, se kterými se mladí lidé často potýkají a kolikrát ani nevíme, když se něco takového děje našim blízkým. Proto je důležité se o své blízké zajímat a stát při nich.

Jediné, co musím vytknout, jsou vulgarismy. Ne, že bych s nimi měla problém, když se do kontextu a k postavě hodí... Ale tady byly hlavní postavy 15-16 letí lidé, tak mi to přišlo trochu přehnané.

02.11.2019 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Vlastně nevím, co napsat. Knihu jsem přečetla rychle, čtivá byla. Námět se dle anotace zdál také super, jenže... asi mi úplně nesedlo to zpracování. Kniha byla dost chaotická a překombinovaná (a to mi takový žánr obyvkle nevadí, naopak ho kolikrát vyhledávám). Většinu věcí jsem tušila (Cara a Sam, věc s Elsie). Nebyla to špatná kniha, ale za poslední dobu u mě jedna z nejslabších.

28.10.2019 3 z 5

Jednoho dne Jednoho dne David Levithan

Moc hezké zakončení série :)

27.10.2019 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Z této knížky budu mít asi knižní kocovinu :D Opravdu mě dostala, zrovna jsem jako naschvál neměla moc času na čtení, ale v každé volné chvíli jsem musela přečíst aspoň pár stránek. Kniha měla velmi originální tematiku, zpracování bylo zdařilé, asi celkově nemůžu říct, že by mi něco chybělo. Nechyběly ani nečekané zvraty, momenty napětí, a nebudu lhát - také strachu. Ráda si někdy přečtu znovu :)

26.10.2019 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Kniha se mi líbila, i když mi přišla trochu rozvleklá. Ale nápad byl rozvinut velmi dobře, chválím také grafické zpracování a ukázky z komiksu. Doporučuji k příjemnému počtení.

21.10.2019 4 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Super! Vtipné dialogy, postavy. I když je příběh ve své podstatě smutný, je podáván svěže. Návraty a změny minulosti jsem si užila. Povedená kniha. :)

20.10.2019 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Tak tahle knížka si mě získala a doslova mi vyrazila dech! Byla boží. Od čtení se nešlo odtrhnout, byla plná zajímavých překvapení i zvratů. Moc ráda se do Winterhousu vrátím v dalším díle (pokud bude, což bych uvítala!).

Také se mi líbily hrátky s jazykem a smekám před překladem - skvělá práce.

18.10.2019 5 z 5

Půlnoční hodina Půlnoční hodina Benjamin Read

Skvělá knížka. Napětí od začátku do konce, vůbec bych nečekala, že mě až tak chytne. Moc se mi líbil svět a tvorové v něm - byl to originální nápad a velmi dobře zpracován.
Pokud váháte, neváhejte! Pusťte se s chutí do čtení :)

14.10.2019 5 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Krásný a originální námět, který byl moc dobře zpracován. Je zde krásně ukázáno, kam až jsme ochotni zajít pro ty, které milujeme. Ale konec me vytočil, takový otevřený... :D

12.10.2019 4 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Už podle recenzí jsem trochu váhala, zda se do knihy vůbec pouštět. Kdybych se rozhodla ji nečíst, nejspíše bych o nic nepřišla. Přijde mi, že v knize se téměř nic neděje, styl psaní a postavy mi také nějak nesedly. Dávám 2* za nápad (který ale nebyl dle mého dobře zpracován) a pěknou obálku.

09.10.2019 2 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Příjemná, i když trošku přeslazená kniha. Postavy jsou sympatické, Nate i Jordan jsou skvělí. Sophie mi pěkně hnula žlučí - ale přesně to jsem od ní čekala :D.

08.10.2019 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Po nějaké době konečně hodnotím 5*. Čtivá kniha, zajímavý příběh. Trochu mě mrzí otevřený konec, ale navnadil mě na další díl, který s chutí přečtu, až vyjde.

04.10.2019 5 z 5