Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

ÚŽASNÉ! Skvěle vymyšlený fantasy svět, postavy jsem si ihned oblíbila, hlavně Jules.
Moc se mi líbilo to tajemno, které se táhlo téměř celou knihou.
Příběh se četl úplně sám a nejednou mě události v něm dost překvapily.
Už aby byl další díl, nemůžu se dočkat, jak to celé bude pokračovat. :)

06.12.2019 5 z 5

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Ačkoliv jsem se na knihu těšila, nezaujala mě. Vlastně jsem skoro ani nevěděla, o čem pořádně to je. Obálka krásná, ale to je za mě asi vše.

30.11.2019 1 z 5

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

Krásná obálka, anotace se mi také líbila - z těchto důvodů jsem po knize sáhla.
Ale zpracování mě příliš (vlastně tak nějak vůbec) neoslovilo a knihu jsem ve třetině odložila.

05.11.2019 2 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Příběh se mi moc líbil, tentokrát jsem rozuzlení neodhadla, proto jsrm netrpělivě otáčela stránku za stránkou, abych se vsechno dozvěděla. Líbilo se mi také pojetí problémů, se kterými se mladí lidé často potýkají a kolikrát ani nevíme, když se něco takového děje našim blízkým. Proto je důležité se o své blízké zajímat a stát při nich.

Jediné, co musím vytknout, jsou vulgarismy. Ne, že bych s nimi měla problém, když se do kontextu a k postavě hodí... Ale tady byly hlavní postavy 15-16 letí lidé, tak mi to přišlo trochu přehnané.

02.11.2019 4 z 5

Jednoho dne Jednoho dne David Levithan

Moc hezké zakončení série :)

27.10.2019 5 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Po nějaké době konečně hodnotím 5*. Čtivá kniha, zajímavý příběh. Trochu mě mrzí otevřený konec, ale navnadil mě na další díl, který s chutí přečtu, až vyjde.

04.10.2019 5 z 5

Kdo pustil ty bohy?! Kdo pustil ty bohy?! Mary Maz Evans

Bylo to fajn, bylo to vtipné, ale spíše pro mladší děti. Do druhého dílu se zatím pouštět nebudu.

30.09.2019 3 z 5

Špatná kniha to určitě nebyla, jen teď nejsem asi naladěna na tento žánr... Zatím další díly číst nebudu, ale někdy se k nim třeba ráda vrátím (až přijde chuť na romanťárny) :-)

22.09.2019 3 z 5

Následníci - Ostrov ztracených Následníci - Ostrov ztracených Melissa de la Cruz

Krásné počtení :)
Jakožto veliký fanoušek Disney pohádek jsem si příběh moc užila, byl to super nápad, pro jednou se soustředit na padouchy.

12.09.2019 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

První díl mě bavilto o trochu víc, ale i tento jsem si užila. Less byla super a líbil se mi její vývoj. Konec mě mile překvapil a moc se mi líbilo, jak hrdinové přemýšleli nad možnými důsledky Alessandřina návratu/nenávratu.

26.08.2019 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Prostě letní oddechovka. Postavy byly sympatické, příběh nebyl nijak originální a upřímně ani moc uvěřitelný. Konec jsem nečekala a musím říct, že jsem měla na krajíčku.
Knihu bych zhodnotila jako lepší průměr - nenabízí nic moc nového, ale pokud sháníte něco "lehčího", sáhněte po ní.

23.08.2019 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Ani poslední díl nezklamal. Krásné zakončení skvělé série. Určitě doporučuji k přečtení, celou sérii zhltnete jedním dechem.

23.08.2019 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Tak tahle kniha byla... zajímavá. Avšak se sama nemůžu rozhodnout, zda zajímavá v dobrém, nebo horším slova smyslu. Celkově mi přišlo, že jsem celou knihu čekala nějaký WOW moment, ale ten se nějak nedostavil.
Ale na druhou stranu, hlavní myšlenka knihy, otázka krásy, byla pěkně zpracovaná.
Za mě něco lehce přes průměr.

18.08.2019 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Oddechovka na léto :)

08.08.2019 4 z 5

Příjemné a kouzelné počtení :)

08.08.2019 4 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Romány od S. Enoch jsou mé oblíbené odpočinkové knihy. A příběhy z této série (Lessons in Love) jsem měla vždy snad úplně nejraději.

08.08.2019 5 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Milý a originální námět, sympatické postavy.
Knížka přečtena jedním dechem, skvělé čtení na léto, u kterého se pobavíte a odpočinete si. :)

03.08.2019 5 z 5

Tohle všechno je pravda Tohle všechno je pravda Lygia Day Peñaflor

Kniha mě moc nebavila, děj mi přišel dost plochý a neustálé skákání mezi rozhovory mi také moc nesedlo. Četla jsem dál jen proto, abych věděla, jak to skončí a je teda pravda, že jsem to celé tak nějak tušila...
Podle anotace jsem se na knihu těšila, nelituji času, který jsem nad ní strávila, ale určitě se k ní už nevrátím.

01.08.2019 2 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

Moc jsem se na další knihu ze série těšila a nezklamala mě.
Není psaná tak vtipným stylem jako předchozí kniha, ale ničemu to nevadí. Poznámky od autorek, kterým se nejde nepousmát zůstávají.
Příběh je originální a na konci do sebe vše zapadá.
Opět jen a jen chválím. :)

25.07.2019 5 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Oddechovka, žádný extra zázrak to není, děj nebyl moc propracovaný. Opravdu je to spíše pro mladší slečny a nenáročné čtenáře. Ale příběh to byl vcelku milý, to uznávám. V knihovně jsem půjčila i druhý díl, ale nemám chuť po něm sáhnout.
Nelituji, že jsem knihu četla, ale zároveň myslím, že mi v paměti moc neutkví.

20.07.2019 3 z 5