veruptackova

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Kniha je plná romantických popisů přírody, silných emocí a předsudků, která ukazuje, jak člověka formuje dětství a jaký vliv může mít na jeho život.

Autorce se podařilo zaznamenat nejen krásu neobydlených bažin, ale i dobu, ve které záleželo na barvě pleti a původu. Nechybí ani dramatické zvraty a šokující konec.

Doporučuji nejen knihu kvůli úžasnému příběhu, který je na pomezí několika žánrů a proto věřím, že se bude líbit většině čtenářů, ale i velmi povedenou audioknihu. Hlas paní Štvrtecké příběhu dodá neskutečnou podmanivost!

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Překrásná obálka, spousta kladných hodnocení, vysoký počet stran a anotace slibující hate/love romance ve viktoriánské době.
Tohle mi neskutečně sedlo a hltala jsem každé slovo. A i když je knize vyčítán rychlý konec a i já sama bych snesla pár stránek navíc, nemůžu jinak než hodnotit knihu plným počtem.

26.02.2020

PopravčíPopravčíChris Carter

Po skvělém prvním dílu, který jsem četla a současně poslouchala jako audioknihu, jsem se rozhodla opět pokračovat v poslechu. Skvěle načtená audiokniha mě bavila od první věty a až do konce. Detektivka nemá hluchá místa, postavy jsou propracované a hlavně to, co se zvládne stát během jednoho dílů by jiným autorům vystačilo klidně na tři knihy. Tohle není příběh, který odhadnete hned na začátku, ale současně nepatří do kategorie překombinovaných. I když musím uznat, že tohle není úplně čtení na dobrou noc a nic brutálnějšího jsem asi nečetla/neposlouchala (zejména teda druhá vražda).
Chris Carter se Popravčím už definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším autorům detektivek a já se těším na další díl.

Vnitřní hlasVnitřní hlasBrian Freeman

Opět skvěle promyšlený příběh, který se od začátku možná může zdát jako zcela jasný, ale autor si s tím umí opravdu pohrát a čtenáře překvapit.
Osobně nemusím moc detektivky, kde vám autor vraha/pachatele/záporáka odhalí na začátku, protože to pro mě prostě ztratí tu šťávu, ale v tomto případě mi to nevadilo a příběh mě i tak velmi bavil.
Hodnotím 4,5* , protože se mi Noční pták líbil o trošku víc. Jinak mohu doporučit.

02.10.2020

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Tohle byl jeden z mých velkých restů. Trošku jsem se bála, že se mi všemi chválená česká fantasy nebude líbit. Příběh o mladé dívce, která se vydává za chlapce a "slyší sklenit" to mi znělo trochu zvláštně. Ono přece jen napsat fakt dobrou fantasy knihu, to je opravdu oříšek. Petra Stehlíková však dokázala vymyslet zajímavý a originální svět, který by Vás neměl minout.
Svým stylem psaní mi Naslouchač trochu připomíná Jistku v popelu a právě jejím fanouškům bych ji tedy určitě doporučila. Děj není vždy vyloženě plný akce, ale musím říci, že v tomto případně mi to vůbec nevadilo. Fantasy svět je propracovaný a dobře vysvětlený, ale zase né moc, aby nudil kvůli spoustě popisů. Postavy, které se v knize objevují nejsou jen černobílé a rozhodně se do nich lze vcítit, což u spousty knih v poslední době mám problém.
Kdybych měla něco vytknout, tak mi tam trošku chyběla nějaká romantická linka. I když na druhou stranu je pravda, že Ilan na konci knihy je teprve 13 let. No uvidíme, kam příběh bude pokračovat dál. Faju a i třetí tíl si však určitě přečtu. Opravdu tleskám, že něco tak dobrého pochází z ČR a může to bez problémů konkurovat zahraničním fantasy!

20.02.2019

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Žádný krvák, ale skvěle promyšlená detektivka, kde vše zapadá na správné místo. Smekám před autorem a těším se na další díl!

02.05.2020

DilemaDilemaB. A. Paris (pseudonym)

B. A. Paris patří k mým oblíbeným autorkám a tak jsem i tuhle novinku musela mít. Absolutně jsem netušila, že to nebude psychotriller, ale rozhodně nejsem zklamaná.
Tohle je skvělé rodinné drama. Postavy jsou perfektně propracované a to nejen ty hlavní, ale i vedlejší.
I když podle některých se tam řeší stále to samé, já s tím nesouhlasím, protože pro mě tam vždy byla přidána nová informace, šlo to více do hloubky a četlo se to skvěle!

Skříň plná DioraSkříň plná DioraNatasha Lester

Neskutečná kniha!
Kniha mě vtáhla, příběh nadchnul, postavy jsem si zamilovala... takto by měl vypadat historický román.
Velké díky autorce, která mě donutila si spoustu historických věcí zjistit.
I já cynik uronila slzu.
Skříň plná Diora se zařadila k tomu nejlepšímu, co jsem v životě přečetla.

VrányVrányPetra Dvořáková

Útlá novelka, která já krátká svým rozsahem, ale neuvěřitelně bohatá svým obsahem. Tohle by si měl přečíst každý rodič. Silné, hrozné a přitom tak skvělé.

01.04.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Střídá se několik časových rovin - začínáme v 50. letech 20. století, poté se vracíme zpět na začátek 2. světové války a zjišťujeme, jak se v těchto dobách žilo obvyvatelům Valašského Meziřící, jaké to bylo být Židem v těchto temných časech a uděláte si i obrázek o fungování židovského ghetta a života v koncentračním táboře.
Osobně si myslím, že tato kniha by měla být povinnou četbou. Je to skvěle napsané, autorka si výborně hraje s příběhem, časem a doplňuje i některé mezery, které možná někteří z nás máme v dějepise. Rozhodně za přečtení stojí a já se nedivím, že má paní Mornštajnová tolik fanoušků. Opravdu smekám zejména před způsobem, jakým knihu napsala a jak perfektně příběh do sebe zapadá.

19.04.2019

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Jednoznačně doporučuji! Nechápu, že jsem se k této sérii ještě nedostala dřív.
Skvělé! Asi první detektivka, u které víte "zaporáka" hned od začátku, ale absolutně mě to nevadilo. Perfektně propletený příběh.

29.01.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Paní Mornštajnová má nejen neuvěřitelně krásou čestinu, ale i talent nenásilnou formou do děje zakomponovat historické události.

01.03.2020

MarťanMarťanAndy Weir

Nejvíce se mi na knize líbily sarkastické poznámky, kterými autor rozhodně nešetřil. Naopak pokud bych měla něco vytknout (a věřím, že pro většinu čtenářů to bude naopak pozitivum) tak jsou to technické popisy toho, co astronaut dělá. Jako např. jak získat vodu, kde žádná není. Tyhle části pro mě byly na čtení náročnější, ale věřím, že pro někoho jsou tím nejlepším na knize.

01.04.2020

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

4,5*
Kavárna v Kodani mi neskutečně sedla do nálady.
Tohle je přesně ten typ knihy, u které po přečtení prvních 30 stran odhalíte zápletku, ale absolutně vám to nevadí.
Skvělá chemie hlavních postav, vtipné poznámky, prostě pefektní oddechové čtení.
Co však tuhle knihu odlišuje od ostatních romantických knih (a proč jí přidávám na hodnocení) je atmosféra. Autorka skvěle umí popsat destinaci a místní pochoutky a já věřím, že nejednoho čtenáře nalákala k návštěvě Kodaně.

Není únikuNení únikuTaylor Adams

Tak toto pro mě bylo velké překvapení. Protože jsem četla poměrně vlažné recenze na tuto knihu, nečekala jsem moc. Vlastně jsem si ji přečela jen proto, že se mi dostala do ruky. A o to víc jsem byla překvapena!
Příběh, ve kterém Darby cestuje za svou matkou, ale kvůli sněhové vánici uvízne na odlehlém odpočívadle s dalšími čtyřmi cizinci, A na parkovišti v jednom z aut najde uvězněnou holčičku, se mi hodně líbil. Četl se téměř sám a musím říct, že tato poměrně útlá kniha byla doslova nabitá akcí.
Chápu, že pro někoho může být ten děj trošku neuvěřitelný. Ano Darby je místy trochu MacGyver, ale proč ne? Je to prostě jako když se díváte na hollywoodský akčňák. Upřímně jediné neuvěřitelné tam pro mě bylo, že Darby dorazí cca v 8 večer na odpočívadlo s asi 9 % baterie na iphonu a mobil se jí vybije až někdy kolem 4 hodiny ranní. To pro mě bylo fakt neuvěřitelné, ale samotný příběh? Proč ne.
Mě to prostě opravdu bavilo! A hlavně mě děj dokázal překvapit, což se mi poslední dobou opravdu v thrillerech moc nestává.
Proto hodnotím vysoko - 4,5*

02.02.2019

CopCopLætitia Colombani

Odeonky většinou moc nečtu, ale tahle se líbila i mě. Pro někoho by to mohlo být feministické dílo, dalšímu však může kniha hodně předat.
Autorce se na krátkém rozsahu povedlo vystihnout mnoho problému a popsat příběh tří silných žen, které jsou zdánlivě jiné a přece mají něco společného. Hodně povedený debut!

21.08.2020

Tajemství hedvábného vějířeTajemství hedvábného vějířeLisa See

Všem doporučuju k přečtení! Pro mě to bylo hodně obohacující čtení.
Zatím jsem nečetla žádnou knihu z prostředí Číny a tak jsem se dozvěděla opravdu spoustu pro mě nových věcí (podvazování chodidel, poměry v rodině..).
Trošku mě zklamal závěr, proto dávám 4,5*

23.01.2020

Andělé smrtiAndělé smrtiPatricia Gibney

Tak tahle detektivka mě fakt chytla.
Sedla mi vyšetřovatelka.
Líbilo se mi, že je tu několik hlavních postav, u kterých můžete zvažovat, kdo je ten špatný.
Kniha umělá vyvolat napětí.
Dávám 4,5⭐️ a to jen z důvodu, že autorka nechala v jedné věci vyšetřovatelku déle tápat než čtenáře. Rozhodně však mohu doporučit a těším se na další díl!

11.09.2020

NavždyckyNavždycky. Nofreeusernames (pseudonym)

Dokud jsem nečetla NAVŽDYCKY, nevěřila bych, že může být kniha plná klišé a současně originální.
Naprosto jsem si zamilovala odkazy na Harryho Pottera, Star wars a spoustu dalších filmů a obdivuju autorčin um, protože takhle trefně je zakomponovat do děje prostě neumí každý.
Pokud chcete 100% zlepšovák nálady, u kterého budete mít po celou dobu úsměv od ucha k uchu, tak tahle kniha je tou správnou volbou!
Já si ji určitě hodlám přečíst znovu a opravdu bych nevěřila, že romantická youngadultovka se dostane mezi to nejlepší, co jsem letos četla.

06.10.2020

ProkurátorProkurátorPaulina Świst

Četlo se to skvěle a osobně mě překvapilo, že to mělo i poměrně propracovaný příběh. Navíc mi seděl střídající se pohled obou hlavních postav.
4,,5*

25.10.2020

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Autorovi se povedlo vzít opravdu zajímavou myšlenku - nesmrtelnost lidstva a vytvořit kolem ní zajímavý příběh, kde mají své místo intriky, láska, dobro a zlo. Věřím, že kniha poskytne nejednomu čtenáři poučení a mě opravdu bavila.

Vládci popelaVládci popelaScott Reintgen

"Hunger games na koních" Tak by se dala popsat tato kniha. Možná vám budou některé věci povědomé, ale autor je zasadil do neskutečně zajímavého světa plného fénixů, kteří večer zhoří, aby se ráno mohli znovu z popela narodit. Alchymie související se zrozením mě fascinovala a rozhodně díky ní u mě autor získal body za originalitu.
Moc se těším na pokračování.

Pařížská knihovnaPařížská knihovnaJanet Skeslien Charles

Konečně pohled na druhou světovou válku z jiného úhlu. Z pohledu knih a knihovny, která poskytovala i v nelehké době naději a rozptýlení. Díky tomu mile ráda knize odpustím i pár chyb a překlepů v textu. :-)

Tohle není kniha plná zvratů, ale nezaměnitelné atmosféry. Je napsaná s takovým citem, že získáte pocit, že se jedná o skutečný příběh. Nejen v nelehké válečné době, ale i v roce 1983 mají postavy své starosti a chyby, díky kterým jsem si je okamžitě zamilovala. Přestože se v knize prolínají dvě časové roviny, jedna z postav se nachází v obou. Odile hraje velkou roli i v příběhu Lily a díky tomu můžeme sledovat vývoj její postavy a charakterové rysy. Obě časově roviny se skvěle doplňují. I když příběh plyne v pomalém tempu, rozhodně jsem se při čtení nenudila, ale naopak nadšeně hltala každou stránku. Díky krátkým úryvkům slavných klasiků se mi rozšířil i TBRlist o spoustu klasiků, které mám chuť si okamžitě přečíst.

Poznámky autorky jsou třešničkou na dortu této knihy, díky které zjistíte, že příběh vychází ze skutečných událostí a osudů lidí, kteří žili pro lásku k literatuře.

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Musím říct, že ač mi od začátku bylo jasné "o co v knize půjde" a "kdo za to může", tak mě kniha neskutečně bavila!

04.11.2018

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Nemohla jsem se zbavit dojmu, že knihu píše začátečník anebo se překlad fakt nepovedl ????‍♀️. Zápletka zajímavá, ale ten styl mi prostě nesedl.

01.12.2018

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Serie je hodně přirovnávaná ke knihám Roberta Bryndzy a já nemohu než souhlasit. Je tu ono bryndzovské napětí, krátká svižné kapitoly a komlikovaná hlavní hrdinky, která si s sebou nese břemeno z minulosti. Podoba tu je nesporná a těžko říct, kdo z autorů se inspiroval.
Mě se kniha líbila moc a rozhodně se vrhnu i na další díly :-)

01.06.2019

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Další případ Eriky Foster na mě v knihovně čekal už od Vánoc. Čtení jsem odkládala, protože předchozí kniha Do posledního dechu mě lehce zklamala a bála jsem se, že kvalita dalších knih bude mít sestrupný trend. Ale rozhodně to tak nebylo a Chladnokrevně je za mě (zatím) nejlepší díl.
Hrozně mě baví autorovi krátké kapitoly. Stránky totiž pak doslova mizí pod rukama. Děj má skvělou dynamiku. A tento případ? Ano, to se prostě Robertovi povedlo! Víc Vám tu spoilerovat nehodlám a všem doporučuju si knihu přečíst!
Za mě 5*/5*
A původně jsem zvažovala, že dám 4,5 a nechám si tak prostor pro zlepšení. Ale musím říct, že mě nenapadá lepší detektivka a proto v rámci tohoto žánru dávám plný počet!

23.02.2019

Na obtížNa obtížColleen Hoover

Tuhle knihu bych si sama asi jen tak nekoupila. Půjčila jsem si ji, protože autorka je hodně doporučovaná, ale já si říkala, že knížka o depresích nebude moc pro mě. Ale opak je pravdou. Tahle kniha byla tak neuvěřitelně překvapivá, zvláštní, plna hrozných věcí, ale současně neuvěřitelně milá. Rozhodně se pustím i do dalších od Collen Hoover.
4,5*

03.07.2019

Devět dníDevět dníZuzana Strachotová

A teď vážně - tohle napsala česká autorka? Místy jsme měla pocit, že čtu světový bestseller. Naprosto krásná čeština, skvělé slovní obraty a samotný příběh vás taky vtáhne. Moc se mi líbil popis fanatismu a to, jak hlavní hrdinové bojují s tím, v čem vyrůstali, co považovali za správné a svými myšlenkami. Rozhodně stojí za přečtení.

03.11.2019

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Netradiční detektivka, kde hlavní hrdina není žádný svatoušek.
Originální a rozhodně umí překvapit. Místy je to sice pro silnější žaludky, ale za mě po dlouhé době originální příběh, který jsem neodhadla!

Hodnotím 4,5*

04.12.2019