Verunka4444 Verunka4444 komentáře u knih

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Tak toto mi sedlo naprosto perfektně,krásný příběh,krásné zpracování a kniha nešla odložit z ruky.Popis mi zněl trochu předvídatelně,ale omyl,omyl...dokázala mě překvapit.Drak se mi líbil už od začátku a moc děkuji za krásný konec,protože jsem ještě asi pořád tak naivní a potřebuji šťastné konce a tato kniha mi ho dopřála,takže mohu jen doporučit...byl to nádherný víkend a klidně bych brala i pokračování :)

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Páni,další úžasná fantasy kniha :) četla jsem jí jedním dechem a obálka knihy je naprostá bomba...už jenom kvůli ní jsem si musela knihu pořídit. A teď vím, že jsem udělala dobře.Kniha je úžasná, postavy jsem si zamilovala do jedné.(Hlavně Kaze,ten byl prostě nejvíc).Vynikající příběh, Leigh Bardugo rozhodně ví, jak napsat dobrou fantasy.Knížka už kolovala celou rodinou a až na malé připomínky,se všem líbila,takže rozhodně palec nahoru.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Sarah J. Massová je pro mě nový favorit ve světě fantasy.Úplnou náhodou jsem se dostala k titulu Dvůr trnů a růží a přísahám,že jsem ho přečetla za 18 hodin,bez spánku,jenom s kávou a stálo to za to.Samozřejmě už mám za sebou další díly,které mě fascinovali mnohem víc...MNOHEM víc,ale ani tento první není rozhodně k zahození.Tamlin mi nebyl nijak zvlášť sympatický a naštěstí byly mé modlitby o konci příběhu vyslyšeny.Teď se chystám na Skleněný trůn a nepochybuji,že budu stejně nadšená.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Kniha mě upoutala svojí obálkou.Už po pár stránkách jsem věděla,že to bude skvost v mé knihovně.Propojení kouzelného a našeho světa se autorce opravdu povedlo a skvělé dialogy mezi hlavními hrdiny mě vtáhlo do děje.Ještě mi chybí posledních sto stran a musím se opravdu držet,abych nekoukla na tu poslední,ale dočkám se(během dneška jí hravě dočtu).Chemie mezi Rhenem a Harper je fantastická,jejich hádky mi opravdu zlepšily den a vykouzlily úsměv na rtech,takže vřele doporučuji.Krásné čtení,opravdu :)

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Lia nám sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní. Přesněji bych to ani nepopsala.Závěrečný díl trilogie stál opravdu za to a nelituji koupě těhto knih,aniž bych si předem přečetla alespoň jednu jedinou recenzi.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Obal jednoduchý a skoro všeříkající.Objednala jsem si knihu a nečetla na n žádné recenze,protože téma Kráska a Zvíře mě vždy fascinoval,bavil a trochu i překvapil.Teď čtu třeba Temné a osamělé prokletí,což je stejné téma a přitom něco úplně jiného.Na Lovu byl krásný popis přírody,pomalý a o to silnější vztah mezi hlavními hrdiny.Knihu jsem přečetla a hned putovala kamarádkám a až se mi vrátí,tak do ní půjdu znovu,protože Meagan Spooner ví,jak napsat poutavou,krásnou a čtivou knížku.Vřele doporučuji.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.Tento příběh mě opravdu překvapil,protože až po přečtení jsem zjistila,že jsou i nějaké filmy a já se snažila o jejich shlédnutí,ale prostě to nešlo,knize se snad opravdu nic nevyrovná.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak je tady závěr série a musím říct, že opět celá kniha byla super. I když :-)... celou knihu jsem si myslela, že Mal bude nějaký zapomenutý griša s novou mocí,nebo tak něco a hlavně,že Alina skončí s Nikolajem - sice tam je patrné ,že tam nejde o velké romantické city,ale spíš o přátelství,ale stejně se mi k sobě hodili nejvíc :-/ dopadl chudák nejhůř a přitom jim pořád zachraňoval kejhák. Jako postava mi byl asi nejsympatičtější :-) Každopádně super série, čtivá,poutavá a určitě doporučuji :-)

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

O něco slabší než první kniha, ale pořád si zachovává své kouzlo. Je čtivá, dokáže vyburcovat emoce (v tomto případě hlavně vztek na Mala a Alinu, kteří mě v druhé polovině knihy opravdu rozčilovali).
Naopak Nikolaj mi nepřišel vůbec jako náhrada za Temnyje. Během čtení jsem si na něj nedokázala vytvořit ucelený názor, ale ke konci knihy jsem si ho trošku oblíbila. Uvidíme, jak to s ním ve třetí knize nakonec dopadne.

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Tuto knížku jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho. Od autorky jsem četla dříve už Šest vran, které jsou pro mě do teď jednou z nejleších fantasy knížek. A právě proto jsem byla do četby Griši celá natěšená a nemohla jsem se dočkat až se k ní dostanu. Příběh sám o sobě je krásná pohádka.Alina pro mě byla skvělým charakterem a Temnyj jakbysmet.Knížka byla čtivá a přečetla jsem ji za pár dnů. Nevím jestli se budu pouštět do dalšího dílu, ale časem se uvidí.

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Tak jo,asi takto..váhala jsem,zda objednat knihu o dvanáctileté dívence,ale štítek mi hlásil-elfové- a pro ty já mám slabost.Už od první stránky mě příběh vtáhnul a i když jsem teprve na 199 stránce,mohu říct,že kniha je naprosto fantastická.O Shannon Messenger jsem nikdy neslyšela a dovolím si říct,že od Strážců ztracených měst už její jméno nezapomenu...smekám klobouk,protože autorka vymyslela nádherný svět,ve kterém mě baví snad úplně všechno.

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Obálka mě nalákala.Ohlasy mě nalákaly.Měla jsem pocit,že z každé strany se ozývá-Kup si mě,přečti si mě-no a já neodolala.Musím přiznat,že asi do poloviny knihy jsem byla zmatená,chtěla jí odložit a pustit se do ní o nějaký čas později.Ale...potom mi tak nějak začalo všechno zapadávat na ta správná místa,orientace v postavách už mi nedělala potíže a příběh mě naprosto pohltil.Za sebe musím říct,že pasáže se Simonem byly ty nejlepší a ráda si před druhým dílem ten první vezmu znovu do ruky. ♥

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Ranulf byl bezkonkurenční,škoda,že se příběh nepřenesl na Vysočinu,ale nemůžu mít všechno :) Celá série Skandální Skotové byla fantastická :)

Dobyvatel z Vysočiny Dobyvatel z Vysočiny Hannah Howell

Sigimore se objevil v předchozích dílech a já stránky doslova hltala,takže samostatná kniha jenom s ním byla jasnou volbou :) Nezklamala jsem se,VŮBEC jsem se nezklamala.
Teď jsem dočetla Ďábla z Vysočiny,kde se Sigimore hojně vyskytuje a jeho hláška-Narovnej svou krátkou páteř a sevři drobné zoubky-je naprosto fantastická ♥ ♥ ♥ ♥

Stříbrný plamen Stříbrný plamen Hannah Howell

Já nevím,miluji Hannah Howell a zatím mě ani jedna její kniha nezklamala,ale tady jsem opravdu na vážkách,prostě mi příběh Sin moc nesedl :(

Výkupné z Vysočiny Výkupné z Vysočiny Hannah Howell

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů této autorky. Aimil a Parlan se poznávají za ne moc příznivých okolností, kdy Aimil a její bratr jsou Parlanem uvězněni. Parlan se však do krásné dívky zamiluje a chce ji získat, zprvu jako milenku. Dělá tedy vše proto, aby se nemohla vrátit domů k rodině. Během pobytu v jeho klanu se Aimil začíná válečník líbit a zjišťuje i jeho kladné stránky.

02.10.2020 5 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Medvěd byl od prvního dílu můj nejvíc největší oblíbenec a jeho kniha byla naprosto senzační.Munro je skot jako poleno....přesně podle mého gusta :)

28.09.2020 5 z 5

Obětavý lord Bened Obětavý lord Bened Hannah Howell

Primrose a Bened....úžasná dvojka,miluji knihy Hannah Howell :)

28.09.2020 5 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Enoch prostě umí :)

16.09.2020 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Miluji :) ♥ ♥ ♥ ♥
Silní a paličatí Skoti oblečeni v plédech....to je moje ❤
Ve Skotsku jsem byla a musím říct,že život tam musel být rozhodně drsný,ale také nádherný....zelené pláně,pasoucí se ovce,kamenné domky...jedním slovem...fantazie ♥

14.09.2020 5 z 5