verunb verunb komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když jsem četla, že kniha se bude líbit každému, kdo má rád Stoletého staříka, byla jsem zpočátku skeptická... Naštěstí k tomu nakonec nebyl vůbec důvod, příběh byl úplně jiný a četl se sám. Konec knihy mě dostal, po dlouhé době mi u knihy slzička ukápla:)

07.12.2023 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pohodové čtení ideální na dovolenou.

12.09.2023 5 z 5

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Steve Irwin alias Lovec krokodýlů mě nikdy nepřestane fascinovat. Jeho životní příběh je skoro stejně neskutečný jako on sám.

13.02.2023 5 z 5

První část, která byla převážně o natáčení HP, byla hodně čtivá, srandovni a pro fanouška kouzelnického světa obohacující o zajímavé fakty. Druhá část a především konec knihy, byly opravdu exkurze do Tomova života a duše. Na konci knihy člověk zjistí, že hlavním důvodem napsání díla nebylo vyždímat prachy, ale dodat lidem odvahu a ukázat jim, že i zdánlivě šťastní a bohatí lidé jsou někdy na dně.

16.01.2023 4 z 5

Dvojitý gambit Dvojitý gambit Martina Málková

Pěkně čtivé, kniha na nedělní odpoledne.

01.07.2022 4 z 5

Dívka z Atlantidy Dívka z Atlantidy Wolfgang Hohlbein

Tuto knihu jsem četla jako dítě a teď se k ní vrátila. Jelikož je to v dobách internetu, což za mého dětství nebylo, tak jsem dokonce zjistila, že se jedná o druhý díl několika dílové série, takže si ji hodláme přečíst celou :)

29.12.2021 5 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Kniha na jedno odpoledne, rozdílný pohled několika osob na to stejné byl moc zajímavý.

23.10.2021 4 z 5

Úžasná pohádka pro dospělé.

29.08.2021 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Moc hezké milé čtení, je to první kniha, co jsem od autora četla a hned valím do knihovny pro Sirotčinec :)

04.08.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pěkný romantický příběh.

23.06.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Bezesporu jde o silný příběh silné ženy, který snad někoho může inspirovat a pomoci. Nicméně styl psaní je za mě dost hrůza... Takové vyjadřování patří na pódium a funguje tam, do knihy se mi ale vůbec nehodí...

29.05.2021 2 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Pokud se plácáte v životě, je tohle kniha přesně pro vás.

24.05.2021 5 z 5

Potomci mlčení Potomci mlčení Sabine Dittrich

Moje doporučení pro čtenáře- v žádném případě nečtěte hned po Vyhnání Gerty Schnirch. Kdybych to udělala, byla bych z knihy zklamaná. Ale jelikož jsem ji četla s dostatečným odstupem, kdy už jsem veškerou surovost a nespravedlnost z Gerty vstřebala, musim říct, že se mi příběh líbil. Byl velmi čtivý a napínavý, plný historických faktů.

10.04.2021 4 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Ze začátku mi kniha přišla vcelku nudná, dlouhé popisy odborné práce s nočními motýli mě nebavily... Ale postupně vlastně začaly fungovat Jako jedna z hlavních vlastností hlavní hrdinky, která skrze ně uniká mimo realitu a na poslední pár stránkách má kniha tak rychlý spád, že to člověk moc nečeká...

05.04.2021 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihu bych určitě zařadila mezi povinnou četbu pro mládež. Psáno čtivě, ale s dětskou nevinností a dětskýma očima.

19.02.2021 5 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Halina a její humor je jistota.

18.02.2021 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Moc krásně napsaná a čtivá kniha. Popis Indie a všech příběhů a mýtů v knize dává odlehčit utrpení, které postavy prožívají. Velice jemné Dio, které ale zůstane dlouho v paměti.

01.11.2020 5 z 5

Takhle jsem si to teda nepředstavovala Takhle jsem si to teda nepředstavovala Halina Pawlowská

Halina nikdy nezklame :) a ten její dům... Jí tiše závidím!

24.10.2020 5 z 5

Můj bratr dým Můj bratr dým Ota B. Kraus

Číst tuhle knihu jen tak, asi by se mi líbila více, ale jelikož jsem ji četla po Osvětimské knihovnici,moc mě nenadchla...

07.10.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Čtivé, smutné, upřímné a krásné.

24.08.2020 5 z 5