veronika9700 veronika9700 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Týden.. tak dlouho jsem Hanu musela vstřebávat. Je to velmi silný příběh, jako ostatně všechny knihy s touto tématikou. Hana je ovšem jiná. Od začátku tušíte že za podivným chováním tety Hany něco bude. Zjištění je kruté a je vám Hany lito. Lito toho že i zbytek života pro ni byl tak krutý a prožila jej ve stínu hrůz. Knihu doporučuji všem i těm kteří se tomuto tématu vyhýbají.

26.02.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Konečně někdo kdo se nesnažil napsat knihu v typickém nářečí, ale opravdu ji v tom nářečí napsal! Kniha krásně plyne, nezadrhává se, přečetla jsem jí za chívli, pro mě odpočinková knížka, kde se člověk co je z "dědiny", kolikrát hodně nasměje, když mu některé postavy, a konkrétně jejich chování a mluva, budou připomínat leckteré sousedy nebo babičky, dědečky možná tchýně? Kdoví, doporučuji!! ( Možná doporučuji hlavně lidem, kteří nebudou potřebovat slvníček na začátku knížky a nebude jim toto "nářečí" vadit.
Já bych si tedy klidně přečetla dědinu 2, kde by se odkryli osudy dalších postav, nebo by jsme viděli jak to s těmito bylo v budoucnu.

07.07.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Je smutné, že o takových lidech se jenom tak nedozvíme. Kdybych jednou, vlastně omylem, nenarazila na tuto knihu v knihkupectví, vůbec bych netušila, že se můžeme pyšnit takovouto skvělou ženou. I když můžeme se jako národ pyšnit někým, o kom se ani pořádně nemluví? Předně bych chtěla smeknout Paní Iloně Borské, zato jak krásně přiblížila život této významné dámy.
Pokud si chcete přečíst knihu o emancipované ženě, chytřejší než si kdo kdy pomyslel, odvážné a sečtělé doktorce, která šla za tím, pro co se rozhodla, přečtěte si tuto knihu. Najdete v ní totiž mnohem víc než jen to. Naleznete v ní i sílu pro život, protože tato žena měla velmi náročnou cestu, kterou si přes všechno co pro druhé udělala nezasloužila. Na život ale nezanevřela i přesto, jaký k ní byl nespravedlivý. A to pro nás všechny může být inspirací, ostatně jako célá Vlasta Kalálová .

15.02.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tohle je přesně ten typ knihy, kde jsem vděčná že jsem si knihu mohla přečíst, kniha se mi líbí, ale vím ze už si ji nikdy nepřečtu znovu. Vím ze o knize budu ještě dlouho přemýšlet. Ta představa toho, ze by režim pokračoval a tenhle komentář (vlastní názor na knihu) by nikdy nespatřil světlo světa, protože by existoval jen jeden společný socialistický názor..mraziva představa..
Je dobré si připomenout i v téhle nelehké době, jak dobře se pořad máme. Važme si svobody, už jenom z úcty k těm, kteří ve svobodě žít nemohli a nebo stále i v dnešní době ve svobodě žít nemohou.

18.04.2021 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tato pro mě spíš knížečka s tímto počtem stran, byla pohodovu záležitostí při které jsem se vážně nasmála, autor píše přímo, co na srdci to na jazyku. Jeho styl psaní mám vážně ráda. Knihu doporučuju jako pohodovku někam na dovolenou, chtělo by to víc takovýhle knih u kterých člověk nemusí tolik přemýšlet a může se usmívat při otáční stránek. Knih s vážnými tématy je až až, ale knih při jejímž čtení se můžeme smát a nad ničím nepřemýšlet je jako šafránu.

16.02.2019 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Pokud se někomu nelíbí tato kniha tak by mě zajímalo co by potom chtěl? Tohle je mistrovsky napsaný thriller (což mě ani trochu nepřekvapilo, domino ty thrillery umí!) , který vás chytne a pustí až s poslední přečtenou stránkou, i když to taky není úplně přesné, protože ještě chvíli po dočtení budete mít tuto knihu v hlavě.

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Po čtení knih od autorky, jsem i od této opět čekala emoční lunapark a taky jsem ho dostala. Musím napsat, že na mě to jako nasílu napěchované emoce nepůsobilo. Příběh plynul a jak gradoval, tak s ním ve mně gradovaly i emoce, což z mého subjektivního názoru dává smysl. Stejně jako se vám místy udělá špatně z toho, čeho je někdo schopný, tak přijdou momenty, kdy vás kniha dokáže pohladit po duši a vy nemusíte ztratit víru v lidi (ačkoliv je příběh smyšlený). Z toho důvodu mi všechny části dávají asi ještě větší smysl. Od autorky za mě stále vede pro tvoje dobro, ale pořád budu tuto knihu ráda doporučovat.

08.07.2023 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Collen, Collen ach Collen. Moje nejoblíbenější autorka Young Adult. Vzhledem k tomu ze jsem četla všechny knihy které zatím v Česku vyšly, musím říct ze se tato zařadila mezi moje top 3 od Collen. Knihy od teto autorky jsou neskutečné čtivé, ale přitom si dovolím tvrdit, ze jen málokdo je chce mít už přečtené. Dve hlavni hrdinky, máma a dcera, chápete obě dvě a prožíváte s nimi jeden příběh ze dvou pohledu. Kniha přesně ukazuje, jak moc je důležitá komunikace a jak dobře míněné lži jsou někdy ty vůbec nejhorší.

28.08.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Konečně se mi podařilo najít českého autora, v tomto případě autorku, která píše v podobném duchu jako Frederik Backman. Kniha se mi líbila opravdu hodně. Je to typ knihy kde se zasmějete, překvapí vás kolik je zde informaci ( jak velký má autorka všeobecný přehled). Oceňuji popis postav, kdy si proste přesně dokážete představit nejenom, jak postava vypadá, ale především její charakter.

27.05.2021 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Smršť. Jedno slovo, které za mě dokonale vystihuje tuto knihu. Chytne vás za srdce od samotného začátku. Všechny postavy jsou tak dokonale vykreslené, ze jim věříte ze existují v reálném světě. Je to kniha o umírání ale ne o smrti. To jsou totiž opravdu odlišné pojmy. Je to kniha k vzpomínkách, rekapitulaci, je to kniha o sile a sounáležitosti jedné rodiny. Je to opravdu krásná a dojemná kniha.

28.06.2020 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Pohodová kniha, romantika a vše co se od Colleen dá čekat.
Pro mě ale lechce zklamání protože vím že Colleen umí napsat lepší knihu. Za mě zatím nejslabší knížka, to ovšem nemění nic na tom, že se kniha četla dobře, příběh byl zajímavý a kniha se mi líbila, spíš když vidím na obálce jméno autorky čekám automaticky něco u čeho si pobrečím a budu mít knížku v hlavě jetě pár dní a to se tentokrát nestalo.

15.06.2019 3 z 5

Vůbec nevím co k tomu napsat, a tak napíšu jen je to krása a vložím sem pár vět které z té knihy absolutně miluji.

„Ne, smrt je pomalý tamtam. Počítá každý úder. Nemůžeme s ní vyjednávat o čase.“
„Budeme mít spoustu příležitostí si ho nacvičit. Půjde ti. Skoro každý dospělý chodí po světě plný lítosti z nějakého loučení a přál by si, aby se mohl vrátit v čase a rozloučit se líp. Naše loučení takové nebude, budeš ho moct opakovat zas a znova, dokud nebude perfektní. A až perfektní bude, to už dosáhneš nohama na zem a já budu ve vesmíru, takže se není čeho bát.“
„Selžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli.“
___________________________________________________________________________
Jestli jste to ještě nepochopili, ano ano a ano ! Přečtěte si tu knihu, nebudete litovat.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak za mě ne . Jsem ráda, že jsem knihu od Pana autora nečetla jako první. ( to by totiž dost pravděpodobně byla i poslední a to by byla škoda) Záměrně dávám velké p protože Patrika Hartla si jakožto autora jinak velmi vážím, a tak jsem ale zvyklá na úplně něco jiného tohle mě nebavilo. do čtení jsem se musela nutit a celé to bylo takové utahané. Patrik Hartl má natěstí v záloze jiné 100x lepší knihy. Jetě že tak :)

16.02.2019 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Horory a scifi jdou tedy úplně mimo mě. Ale tohle? To bylo super! Napínavé od první stránky. Skvěle vykreslené postavy, dobrá zaplétka, kniha je svižná a čtivá. Můžu ji jenom doporučit a to i lidem kteří tento žánr nevyhledávají stejně jako já.

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Jan Štoček je mi opravdu sympatický a první přídavné jméno, které mě k němu napadá je opravdový. Líbí se mi, jak tu mluví napřímo a nevynechává detaily, které vynechat nemusí, je mi jasné, že některé věci publikovatelné nejsou. Kniha plyne, je to čtivé, člověka, kterého tyto témata baví, bude bavit i tato kniha. Lucka je tady jen takový průvodce a dává dostatek prostoru panu Štočkovi, ačkoliv je třeba vyzdvihnout její dobře kladané otázky.

13.12.2022 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Kniha kde stojí za pochvalu spoustu věcí. Dobrý příběh, čtivá, dostanete přesně to co jako čtenář po přečtení anotace očekáváte. Ale já si dovolím mluvit o jedné věci která mě opravdu dostala, a to jakým geniálním způsobem autorka ukázala, jak dokáže někdo zmanipulovat dítě, jen tím (nebo spis pravé tím), ze mu nejprve dá pocit, ze mu může dítě absolutně věřit a pak už si s nim může dělat co chce, protože mu proste stále dává pocit ze to vše děla s dobrým úmyslem..

23.07.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Oceňuji její nápad s možností přehrát si písničky, úplně to dalo knize jiný rozměr a jak normálně u hudby nedokážu číst, tady mi to sedělo, omluvte ten výraz, jako prdel na hrnec. Bravurní young adult, ale rozhodně ne jen pro dospívajíí, je to prostě milostný příběh, který si ráda přečte kdejaká dospělá žena. Oddechové krásné čtení.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ano, ano a ještě jednou ano. Moje milovaná Collen opět nezklamala. Young adult kategorii už vlastně vůbec nečtu, až na Collen, na ni prostě nedám dopustit.
Tato spisovatelka píše vlastním, velmi příjemným stylem, čtenáře umí vtáhnout do děje, umí dobře vykreslit situace tak, že máte pocit jakoby jste se v té situaci s hrdiny nacházeli i vy. Příběh není ohraný a je zase něčím jiný. Hodně mě bavilo zjištění proč se kniha jmenuje tak jak se jmenuje, kdo čte Collen ví, že je to tak s každou její knížkou, název nikdy není jen tak. Doporučuju.

16.02.2019 4 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Velmi silná kniha o tom jak je někdy lehké někoho soudit aniž bychom věděli jak moc těžké je udělat některá rozhodnutí. Kniha mě zasáhla, je velmi osobní, přecejenom je to tak trochu sonda do života autorky.
I přes velmi smutné a náročné téma je kniha napsaná velmi jemně a působí na mě kliným dojmem myslím, že autorka velmi pěčlivě volila slova a to celé přidává na konečném dojmu z knihy. Za mě plný poečt hvězdiček.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Je těžké něco psát, protože nemám slov. Já zkrátka knihy od Collen miluju. Je to pro mě sázka na jistotu. Vím, že mě budou bavit, že knihu nebudu chtít odložit a zároveň s každou další stránkou budu smutná, že budu muset zase čekat než vyjde další kniha. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla v době, kdy jsem byla vcelku přecitlivělá, ale kniha mě opět dohnala k slzám. K hlavní hrdince jsem si utvořila vztah a cítila jsem její niternou potřebu porvat se za to, čemu ona věří. Víc se vyjadřovat nechci, protože bych propálila spoiler. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy.

13.12.2022 5 z 5