veronika4918 veronika4918 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Proč proč proč? Proš se bestsellery stávají knihy jako je Dívka ve vlaku a tohle? Dočetla jsem to jen proto, že nemám ráda rozečtené knihy.

Amatérský výplod, který nedoporučuji.

Pardon, lepší recenzi nevyplodím.

27.09.2017 1 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Tak tenhle díl se mi líbil podstatně více než Stopy v krvi. Těšila jsem se hlavně na mé oblíbené období - 2. světovou válku. Jak už tu někdo zmiňoval, genealogie tu bylo pomálu, zato romantiky až až. Některé momenty byly dojemné k slzám, a pak tu jsou momenty JT aka Jamese Bonda, které byste nejraději přeskočili. Každopádně hurá na další díl :)

10.04.2019 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Srdeční záležitost :) Na HP jsem vyrůstala, první kniha vyšla, když jsem byla ve druhé třídě a odstartovala mou knižní náruživost. Myslím, že HP má velký podíl na tom, že knížky jsou mým koníčkem. Nejde dát jinak, než 5*

04.07.2017 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Moc jsem se na tuto knihu těšila, bohužel jsem ji nakonec ani nedočetla ... Přestala mě bavit ta jejich američnost a odvolávání na Boha a Bibli. Škoda. Za mě jen **

06.05.2015 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Přečteno hodně rychle, protože jsem přeskakovala tu hrůzostrašnou romantickou linku. Mi povězte, kdo může tak rychle přeskakovat mezi tím, jak se trápí nad zmizením svého bratra (který byl pravděpodobně zavražděn) a tím, jakou má chuť na sex. Část závěru jsem tušila velice brzo a musím říct, že konečný závěr mi přišel dost ubohý ... Díky téhle knize přestávám mít ráda slovo "princezna" :D

12.04.2017 1 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Zezačátku jsem se bála, že s knihou seknu - pro mne moc pomalý rozjezd. Ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Skvělá zápletka, děsivé tajemno (občas jsem se bála číst, když jsem byla sama doma :D), propracované časové roviny ... Jen ten konec! Opravdu nechybí ještě jedna kapitola? :D

22.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Můžete mi někdo vysvětlit, proč je ta kniha bestseller? ... Kdyby neměla tak super reklamu, tak ji odložím po prvních 50 stránkách. Takhle jsem to utrpení dočetla až do konce, přičemž posledních cca 30 stran už jsem přeskakovala některé odstavce - už jsem to prostě chtěla mít za sebou.

20.02.2017 2 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Za mne nejslabší díl ... Samotný konec byl super, žádná romantická slaďárna. Ale celkový dojem mám opravdu špatný. Celou dobu mi přišlo, že se spisovatelka do psaní doslova nutí, že je tlačena k napsání závěrečné trilogie a přitom se jí do toho nechce, nemá ucelený nápad, atd. Vlastně to Erika na konci knihy v epilogu přiznala, že první hrubá verze byla děsná a pomohli až editoři.

04.05.2018 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem se dostala skrze seriál a jsem nadšená. Jak seriálem, tak knihou. Hezky a rychle se čte, je to taková odpočinková kniha. Kdo má dost představivosti, tak si užívá popis nádherné skotské krajiny...ach :)

21.08.2017 5 z 5

I kdyby tahle kniha měla jen negativní recenze, tak si ji stejně pořídím a přečtu za jeden den. Na HP sáze jsem vyrůstala, takže návrat do jeho světa pro mne znamenal i návrat do dětství. I když je to jen scénář, četlo se to skvěle :)

V mém dospělém já pořád hlodá myšlenka, jestli se neměl už svět HP nechat být. Ale to moje dětské já pořád touží po další a dalších příbězích.

22.03.2017 3 z 5

Skvělé počtení! Jedna osoba se mi sice do této "kategorie" lidí moc nehodila, u některých jsem se docela rozčilovala a poslední rozhovor byl docela zmatený... Ale jinak moc hezké čtení, někdy dost k zamyšlení. Občas jsem měla chuť se sbalit a odjet taky někam na totální samotu. Ráda bych věděla, jak někteří lidé dopadli ...

20.01.2019 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Knihu jsem četla během sledování seriálu Cizinka a přímo série, která se točila podle Mořeplavce. Trochu jsem sama se sebou soutěžila, zda knížku dočtu během seriálu, nebo až seriál skončí :D
Jako vždy to bylo krásné, odpočinkové čtení. Příjemná změna po Vážce v jantaru, která byla dosti komplikovaná a člověk u ní musel dost přemýšlet a občas se i vracet zpět, aby si osvěžil některé politické postavy.
Doslova jsem hltala linku lorda Greye a Jamiem, naopak linka v přítomnosti mě moc nebavila. Od setkání dvou hlavních postav jsem si slibovala trochu víc ... Jak v knížce, tak v seriálu.

01.08.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Cokoli od této dvojice Vás prostě drží v napětí do poslední stránky ... Nehledě na to, že obaly jejich knížek jsou prostě děsivý samy o sobě :D

26.04.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Když jsem knihu četla večer v posteli, tak jsem se chvílema bála a při odkládání jsem ji vždy pokládala obálkou dolů, protože ta obálka je prostě neskutečně děsivá :D

Jako vždy jsem netušila, kdo je vrahem a jak vše skončí. Tahle manželská dvojice prostě píše skvělý knihy, které Vás nenudí, ale nutí přemýšlet, kdo, jak, proč ...?

22.03.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Turnus už jsem nehltala tolik jako Silo, Ale pořád víc než Prach :) Velký palec nahoru je pro mě vrácení do minulosti a vysvětlení co, proč, jak, ale i tak po dočtení nějaké nezodpovězené otázky zůstaly.

01.03.2017 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo jsem našla náhodou a zařadila jej do výzvy 2016. Tak moc mě kniha pohltila, že jsem si ïhned musela koupit i druhý díl ...

Dle mého se jedná o nejlepší knihu trilogie. Howey dokáže člověka skvěle vtáhnout do děje, hltáte jednu kapitolu za druhou najednou konec a spousta otázek.

jsem zvědavá na zfilmování, resp. se ho dost bojím :)

01.03.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Uf, konečně dočteno. Strašně jsem se na ni těšila, ale ze všech tří knih mi tahle dala nějak nejvíc zabrat. Mám rozporuplné pocity, jsem zklamaná, čekala jsem víc...? Jsem ráda, že je tahle trilogie ukončena, ale přeci jen by mě zajímalo, jak se naučí žít venku a jaké to bude, až se třeba probudí ostatní...? Jaké by to bylo, kdyby nějaké silo zůstalo do toho konce, který by byl za těch 200 let...

07.02.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Posledních 150 stran jsem četla jedním hltem a v slzách. Skvěle napsané, líbily se mi útržky vzpomínek, které pravděpodobně hlavní hrdinku držely naživu. Kéž by pracovní tábory byly už jen minulostí ...

01.02.2016 5 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Nechápu, jak může být v kolonce "Podobné knihy" uveden Malevil, který je o mnoho hvězdiček lepší! Apokalyptický a postapokalyptický žánr je můj nejoblíbenější, ale tohle byla slátanina, pardon. Totálně nedotažené a konec jakoby si autorka řekla, že už to má nějak moc stran, tak to nějak rychle zakončí. Nedoporučuji. Asi si budu muset znovu přečíst Malevil, abych si zlepšila chuť.

04.03.2020 1 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

No tak já nevím ... Už někde ve čtvrtce knihy jsem tušila co a jak bude, takže závěr byl pro mne dost velkým zklamáním. "Deníkový" styl byl super, vyhovuje mi, ale jinak mi kniha přijde "neslaná nemastná". Pro mne dost podobné jako např. Dívka ve vlaku.

10.12.2018 2 z 5