Veronika2692 Veronika2692 komentáře u knih

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Chvíli trvalo, než jsem se začetla a zvykla si na styl psaní autora, je to moje první knížka od něj. Ale líbila se mi, strašně jsem Ram i Natalii poté fandila a bavilo mě číst dál a dál. Konec také moc pěkný

13.09.2022 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Kniha mě celkem vyděsila, neumím si představit, že se tohle vše opravdu děje a mohlo by se třeba stát i mně. Miluju horory, jako filmy i knihy, takže jsme většinu příběhu Warrenovych znala, ale poznat je i z jiné stránky je pecka. Teorie byla také přínosná, jen se občas příliš opakovala, zbytečně. Ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke knize dostala a přečetla si ji.

10.08.2022 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Po dlouhé době jsem přečetla knížku od Urszuly a stále ji to jde. Nová série mě zaujala, už mám připravený další díl. Dobře se čte a příběh moc zajímavý, plný postav a hlavní hrdinka opředená tajemstvím, doufám, že se v dalším díle dozvím nějaké podrobnosti o jejím životě

18.07.2022 4 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Mě se kniha líbila, jak námětem, tak stylem psaní (od autora jsem četla první knihu). Jen na mě bylo všechno najednou moc rychle vyřešeno během posledních 20 stran. A je pravda, že hlavní hrdinka na svůj věk trochu moc vyspělá a dospěle přemýšlející.

04.03.2022 4 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Další fajn kniha od Darcy. Tato asi více uvěřitelna, než jiné od ní. Líbila se mi, všechny její knížky jsou výborně napsané, čtou se vlastně sami. Hlavní postavy taky sympatické.

30.11.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Opět pecka, p. Fitzek je opravdu výjimečný, všechny jeho knihy se mi moc líbí. Neskutečně napínavé, čtivé a ty závěry, které vás naprosto dostanou, protože něco takového nečekate, no nemám k tomu více slov.

27.09.2021 5 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

Nevím, co bych ke knížce napsala. Je opravdu zvláštní. Úplně jiná než její první Dětské zoubky, která mě naprosto nadchla. Toto je úplně jiný žánr, ale horor tedy určitě ne. Na mě už moc mysteriózní nebo jak to nazvat, moc nadpřirozena. Ne že by mě úplně nebavila, ale také nemůžu říct, že bych z ní byla nadšená, takový slabý průměr.

24.08.2021 2 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Wow, opravdu jedním slovem skvělé. Měla jsem ji doma strašně dlouho, od vydání, ale zapomněla jsem na ni a teď ji našla. Předchozí dva díly mám taky přečtené, ale tenhle teda opravdu stál za to. Moc mě to bavilo, výborný thriller a ten konec, ten ní skoro vehnal slzy do očí, jak to bylo dojemné. Už mám předobjednany další díl a moc se na něj těším. Dot vymyslela úžasný příběh.

20.07.2021 5 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Výborné pokračování BirdBox. Líbilo se mi vyprávění příběhu z pohledu Malorie i jejich dětí, došlo i na zvraty, které jsem nečekala. Občas mi vadilo sáhodlouhé popisování toho o čem přemýšlí a na co myslí Malorie. Ale jinak paráda, líbila se a závěr moc pěkný :)

22.06.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Moc se mi líbila, krásný, tajemný příběh. Postavy mi byli všechny moc sympaticke. Prolínání minulosti a přítomnosti sedělo a i na ten větší počet postav se dalo zvyknout a zapamatovat si je nakonec. Rozuzlení paráda, nečekala jsem. Ráda si přečtu i další knížky od autorky.

20.04.2021 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Je to vlastně úplně strašnej příběh, smutnej, protože, kdo si přeci dobrovolně vybere pochod smrti? Ale asi jsem od toho očekávala ještě víc, něco mi tam ještě chybělo, nevím.

30.01.2021 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tak ta se mi moc líbila, tuhle knihu by si měly přečíst hlavně ty dívky, kterých se tohle téma týká. Rozhodně je ale dost zajímavá i pro ostatní. Já z ní byla opravdu paf, krásně napsané a popsané všechny emoce a celý příběh. Chvílemi velmi dojemný, skoro se mi chtělo brečet.

12.07.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Paráda, ja jsem nadšená, i když musím říct, že prvních cca 40 stránek jsem byla ze všeho zmatená a nudilo mě to, ale pak se to opravdu rozjelo a já se bavila. Naprosto jiné a neotřelé téma, skvělé zpracované, chválím :)

18.05.2020 5 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Jo, ta mě chytla a nepustila. Vždycky jsem se těšila, až zas budu číst. Už Poslední dívka se mi moc libila a tahle ještě trochu víc. Pořád se něco dělo, žádné sáho dlouhé popisovani ničeho, prostě to jelo od začátku do konce. Závěr povedený, to jsem nečekala a ani nepředpokládala. Takže pecka a doufám, že bude něco dalšího od autora.

09.02.2020 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Musím říct, že se mi Karikovy povídky líbily mnohem víc, než některé jeho romány, vyjma Trhliny. Suprově se všechny prolínaly, na mě tedy sem tam moc toho nadpozemského a filozofického, to na mě opravdu není, ale jinak paráda.

05.02.2024 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

No tak tohle bohužel nebylo vůbec nic pro mě, dočetla jsem jen proto, že nesnáším knihy nedocist, když už zacnu.
Pro mě strašně nudné, rozvleklé, neuvěřitelné množství popisu, vlastně se pořád jen něco popisuje, přímé řeči je opravdu hodně pomálu.
Navíc mi to přišlo i nesmyslné, prostě blbost.

11.01.2024 2 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Tak tahle rodina je opravdu dost zvláštní, až nereálná tedy. Knížka se mi nečetla extra dobře, až mě chvílemi nudila, ale dočetla jsem tedy. Závěr to trochu vylepšil, ale za mě nic extra.

02.10.2023 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Kniha byla fajn, ale nijak extra mě nenadchla. Myslím, že ostatní knížky od autorky byly lepší nebo mě se líbily více. Tady jsem měla trochu problém se spoustou postav a se spletitou a zamotanou minulostí, i když nakonec se to docela vyjasnilo.

03.05.2023 2 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Od autorky je to moje první knížka, celkem dobrý příběh, zajímavé spojení bývalé policajtky a kněze, kteří vyšetřují pripad. Dobře se četlo, krátké kapitoly.

10.11.2022 3 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Už jsem od Yrsy dvě knihy četla a musím říct, že tato zřejmě zatím nejslabší. To ale neznamená, že by byla špatná. Opět trochu mystična, ponurá islandská atmosféra, příběh také pěkně promyšlený. Jen mě to celé rozuzlení na posledních stránkách knihy trochu vadilo, bylo to rychlé vysvětlení, jak se celý příběh stal. Ale poslední kapitola s dvojčaty byla moc pěkná. To mě vlastně zajímalo nejvíc, jak to dopadlo s nimi.

14.02.2022 4 z 5