veronika1998 veronika1998 komentáře u knih

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Přečetla jsem už spoustu knih od autora a ani takhle knížka nezklamala. I přes rozsáhlé popisy bitev a výprav, mě možná baví víc než Husitská epopej.

14.06.2020 4 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Silný příběh o letcích z období 2. války. Přišlo mi, že knížka měla pomalý rozjezd, ale pak se to rozjelo.

23.08.2020 5 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Čtivý smutný příběh o Perchtě, která to po boku svého manžela neměla vůbec lehké... Přečteno jedním dechem.

22.06.2020 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Moc krásná knížka o Marie Terezii. Lehký, příjemný, čtivý příběh. Moc doporučuju.

19.06.2020 5 z 5

Řecké mýty: Mytologie a filosofie Řecké mýty: Mytologie a filosofie Luc Ferry

Moc krásná rozsáhlá kniha o bozích a řeckých hrdinech. Řecké báje a některé pověsti jsou tu krásně popsány do detailu a příjemně jsem si obohatila znalosti. Přes množství fakt, velmi čtivá knížka. Tato kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené.

18.06.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

O knížce jsem se dozvěděla, až co jsem uviděla film. Film byl velmi brutální až depresivní. Horší je to podle mě vidět - černobílé plátno a beze zvuku, tomu dodává temnou atmosféru. Bála jsem se knížky, ale ve srovnání s filmem, je lepší kniha. Doba taková dříve byla a pro nás je to už nepředstavitelné.
Možná knihu už číst více nebudu, ale určitě mi zůstane navždy v paměti.

14.06.2020 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Velmi příjemná vtipná knížka o historii. Od autorek jsem velmi ocenila i druhou část fikce. Skvěle vymyšlený příběh, doporučuju.

22.06.2020 5 z 5

Hříšná Messalina Hříšná Messalina Alfred Schirokauer

Kniha mě rychle vtáhla do děje. Příjemné počtení o Messalině. V průběhu čtení jsem si k tomu vyhledávala informace. Knížku beru jako průměrnou, dobrou.

19.06.2020 3 z 5

Heydrich, Geli a Eva Heydrich, Geli a Eva Jan Minář

Podle názvu knihy jsem čekala trochu víc, ale i tak detektivní příběh byl velmi zajímavý. Taková krásná, oddechová, průměrná knížka.

18.06.2020 3 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Příběh o Kunhutě a Závišovi, kterým jsem to moc přála. Kniha se mi četla lépe a lehčeji než první díl a měla jsem ji velmi rychle přečtenou. Už se těším na další díl.

16.06.2020 5 z 5

Ve stínu trůnu Ve stínu trůnu Elizabeth Fremantle

Krásně čtivý román, mám moc ráda dobu Tudorovců. Kniha není psaná jen z jednoho pohledu, což se mi líbilo.

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knížka mě tak vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat. Překvapila mě druhá část knihy o válce z jiného pohledu. Přečtena za jedno odpoledne.

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Moc krásná kniha, kde jsem se hezky uceleně dozvěděla informace jak o Janovi a Elišce, ale i o Karlovi IV. a jeho mládí.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Román, který mě chytl za srdce. Příběhy o holokaustech jsem už přečetla dost, ale tahle mě dostala nejvíc. Osudy i jiných příběhů by neměli být zapomenuty. Jsem mladá generace a tyto příběhy mám ráda.

14.06.2020 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Kniha, která mě chytla za srdce a jen tak nepustí. Jedna z nejlepších knih v této tématice. Krátký, stručný, ale velmi silný příběh, doporučuji.

23.08.2020 5 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Krasně napsaný historický román. První díl mě rychle zaujal, už se těším na další díly knížky.

14.07.2020 5 z 5

Tak jsem dočetla celou sérii. Za prvé musím smeknout poklonu autorovi za úžasné příběhy, co vymyslel. Celá série si mi moc líbila. Občas ovšem jsem některé pasáže rychle přečetla, ale nic nemění na tom, že tato série patří rozhodně mezi mé oblíbené.

19.06.2020 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Autor je skvělý, opět čtivý oddychový román. Po menší odmlce této série mě knížka více uchvátila a s chutí jsem jí přečetla. Už se ale těším na poslední díl.

19.06.2020 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Mé nadšení sice trochu už upadá, ale stále mi přijde, že je to dobrá kniha. Snad mě nová generace osloví v dalších dílech. Dávám tomu naději.

19.06.2020 4 z 5

S osudy jsem se tak vžila, že i tuto knihu jsem velice rychle přečetla. Opět krásný čtivý příběh. I když někdy jsem se ztrácela v postavách, ale to je vedlejší.