veronie veronie komentáře u knih

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Již několikátá knížka, kterou jsem na toto téma četla a musím říct, že byla jedna z nejlepších. Přímo v Osvětimi jsem se byla podívat a byl to opravdu silný zážitek. Určitě to v člověku zanechá stopu. Je znepokojivé, co jeden blázen dokáže způsobit. Zmanipulovat tisíce lidí a výsledkem je hrůza, utrpení, děs..

12.04.2015 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Knížka se četla dobře, i když žádný zázrak, u kterého bych se smála od začátku do konce to tedy nebyl.

10.04.2015 4 z 5

Pravda o Kajínkovi Pravda o Kajínkovi Josef Klíma

Tento případ mě velmi zaujal. Opět se ukázalo, že pokud máte postavení či peníze, všechno jde ovlivnit, překroutit... Je zde mnoho rozporů a nesrovnalostí, díky kterým se ukázalo, že vyšetřování neproběhlo korektně a odehrálo se to jinak než policie "zjistila". A tak se z vás jednou může stát vrah a ani o tom nemusíte vědět..

07.04.2015 5 z 5

Tragický osud spisovatelky Simony Monyové Tragický osud spisovatelky Simony Monyové Michaela Košťálová

Od této knihy jsem asi jako většina čekala úplně něco jiného. Připadalo mi to jako dobře napsaná slohová práce ze školy. Nechci nijak zlehčovat to co se stalo, jistě se paní Monyové stala tragédie a určitě to byla báječná a talentovaná žena, ale netřeba to psát na každé stránce. Neustále se omílalo to samé, asi aby se obsáhlo alespoň těch 90 stran.

04.04.2015 1 z 5

Divnovlásky Divnovlásky Irena Obermannová

Od této autorky je to moje první kniha. Dle mého průměrné a oddychové čtení. Příběh byl pro mě v některých chvílích trochu zvláštní a moc jsem nechápala. Nicméně špatné to nebylo a určitě od této spisovatelky ještě něco zkusím.

03.04.2015 3 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

První díl byl pro mě zajímavější. Jak je uvedené již na začátku knihy, figuruje zde velké množství lidí a jmen a člověk se v tom trochu ztrácí. Pobavily mě ale rozhovory, které jsou uvedeny na konci knihy. Dle odposlechů je jasné, kdo všechno ve kterých kauzách figuroval a se kterými lidmi byl spojen. Nicméně skoro všichni odpověděli, že o ničem neví, nikdo nikoho nezná... Ani pod tíhou důkazů nepovolí..

02.04.2015 3 z 5

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Už dlouho jsem se k této knize chystala a neudělala jsem chybu. Byla velice čtivá, ač trochu stručnější, neuškodilo jí to. Tento silný příběh mohu porovnat v knižní i filmové podobě a obě mají svou vlastní atmosféru. Film je více emotivní a jediné oko nemůže zůstat suché. Nicméně kniha není o nic horší.

25.03.2015 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Opravdu zajímavé čtení. Je až k neuvěření jak dlouhé mohou být prsty původně malého podvodníčka. Co se týče politiky, jsem si nikdy nedělala iluze - tedy bez překvapení. A co se týče policie, která ač měla spoustu nahrávek a důkazů, nezmohla naprosto nic - hodně smutné

25.03.2015 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Od téhle knížky jsem očekávala kupu legrace. A jak to dopadlo soudruzi? Nudaaaa...

16.03.2015 1 z 5

Misery Misery Stephen King

Jedna z mých neoblíbenějších knížek. Četla se opravdu jedním dechem. Četla jsem ve dne, v noci, zkrátka pořád. Film i kniha mají dokonalé zpracování. Některé pasáže byly dechberoucí, napínavé, šokující..
Takže až budete potřebovat ošetřovatelku, dejte pozor. Mohla by být šílená...

22.12.2014 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Vzhledem k tomu, že jsem od autora četla nejprve Román pro muže, který mě naprosto zklamal a nezasloužil by si víc než jednu hvězdu, měla jsem k této knize předsudky a bála se, aby nebyl použit stejně příšerný styl psaní. Nicméně opak byl pravdou. Kniha byla vtipná a Kvido byl bezkonkurenční.

22.12.2014 4 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Pravda, tato kniha je obzvlášť zapeklitá, zamotaná. Nicméně styl psaní této autorky mi vyhovuje. Nikdy člověk neví, jak to dopadne. Stejně jako tady. Kniha plná překvapení a zvratů.

22.12.2014 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Vzhledem k tomu, že jsem nejprve viděla film, který měl nádherné zpracování, mě kniha trochu zklamala. Film jsem viděla několikrát a vždy uronila slzu. U knížky ani náhodou. Konec by si zasloužil lepší propracování, bylo to takové rychlé, odfláknuté... Styl psaní také nebyl můj šálek kávy. Konečný verdikt - za hezký příběh 4 hvězdy.

22.12.2014 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Naprosto nejúžasnější a nejděsivější kniha, kterou jsem zatím četla. Nasadila laťku hodně vysoko a další kingovky ji budou špatně překonávat. Začátek knihy mě bavil, na konci už jsem se nemohla odtrhnout. Příběh byl strhující, v závěru hrůzný, šokující, no zkrátka horor jak má být. Dokonalé.

PS: teď si jdu přečíst nějakou pohádku na uklidnění :)

18.12.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Původně jsem nevěděla, co od této knížky očekávat. Celý příběh o pochodu... Nejdřív jsem byla šokovaná. Potom jsem se do příběhu ponořila a při každé svojí pěší tůře si připadala jako jedna z nich. Konec byl zvláštní a ještě teď vlastně nevím - jak to vlastně dopadlo?

24.11.2014 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Tuto knihu bych doporučila k přečtení všem. Poté si člověk uvědomí, že naše problémy nejsou tak veliké, jak se zdají a že je na světě mnoho lidí, kteří mají život daleko těžší a složitější...

24.11.2014 5 z 5

To To Stephen King

Tak u téhle knížky jsem se poprvé vyloženě bála. Moc mě bavila a všechno jsem se Smolaři prožívala. Pravda, konec mě trochu zklamal, ale i tak si zaslouží nejvyšší hodnocení. Zato film, který jsem po přečtení shlédla, mě zklamal na plné čáře. Dle mého nazoru vůbec neměl vzniknout, jen zkazil takové úžasné dílo.

24.11.2014 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha rozhodně nezklamala. Konec se opravdu vydařil. Nezbývá, než hodnotit všemi body drahá Lakmé.

21.11.2014 5 z 5