Tragický osud spisovatelky Simony Monyové

Mladá spisovatelka, historička umění a obdivovatelka Simony Monyové, napsala knihu, kterou se vyplatí přečíst od začátku až do konce. Z dostupných materiálů a svého vnitřního přesvědčení obnažuje svět Simony Monyové, ve kterém žila čtyřicet čtyři let. Jde o velmi zajímavé čtení, které přináší mnoho nevyřčených slov, tužeb a přání této spisovatelky. Autorka ji ukazuje v plné šíři jako ženu, která do bláznivého světa chtěla prostřednictvím své tvorby vnést do života alespoň nějaký řád, který by byl smysluplný a přijatelný pro většinu lidí. Je velká škoda, že tento její záměr byl krutě a předčasně ukončen....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86547/tragicky-osud-spisovatelky-simony-monyove-86547.jpg 110
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Petrklíč

Kniha Tragický osud spisovatelky Simony Monyové

Karolína18
19.01.2017

Pokud jsem se chtěla o autorce skutečně něco dovědět, stačila mi i Wikipedie, neboť kniha neobsahuje mnoho informací krom toho, že autorka byla krásná, mladá a talentovaná. Celé dílo ladila paní Košťálová do velmi pozitivní noty a snad tomu tak bylo proto, že se ještě nevědělo přesně, za jakých okolností pí Monyová zemřela. S osvětlením jejího úmrtí ale přichází ruku v ruce i odsouzení této knihy. Pro mě byla tak strašně mimo, že se ani nevyplatilo ji dočítat. i když jsem to udělala ve slepé víře, že se nakonec dozvím něco podstatného. Zůstávala jsem však v pozoru i díky zbytečně složitým formulacím, které zde byly použity.

veronie
04.04.2015

Od této knihy jsem asi jako většina čekala úplně něco jiného. Připadalo mi to jako dobře napsaná slohová práce ze školy. Nechci nijak zlehčovat to co se stalo, jistě se paní Monyové stala tragédie a určitě to byla báječná a talentovaná žena, ale netřeba to psát na každé stránce. Neustále se omílalo to samé, asi aby se obsáhlo alespoň těch 90 stran.

simonabr
07.08.2012odpad!

Přesně, citovat dokola několik článků a najít si pár životopisných dat na internetu nepovažuju za umění ani spisovatelství, hold se chce slečna či paní rádoby "spisovatelka" živit moc lehce:-(

Dixinka
06.02.2012

Kniha byla pouze shrnutím zpráv a díla Simony Monyové. Byla jsem zklamaná. Měla jsem dojem, že čtu čtenářský deník průměrného studenta.

všech 18 knih autora

Kniha Tragický osud spisovatelky Simony Monyové je v