Veronicess Veronicess komentáře u knih

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Milé, vtipné a pohodové čítanie. Ideálne na dovolenku. Už dlho som sa tak nenasmiala na trapasoch nejakej hlavnej hrdinky ako tu. Síce mi chvíľku trvalo než som si na ňu zvykla, ale ku koncu ma už mala krásne omotanú okolo prsta.

Čo sa mi až tak nepáčilo, bolo ukončenie príbehu. Síce to bolo niečo nové, uťať príbeh tesne pred tým ako sa vôbec dozvieme ten cliffhanger (a hej, ja viem že nám to všetkým bolo jasné), ale aj tak, to sa predsa nerobí.

Nie že by kniha bola majstrovské literárne dielo, ale čítalo sa to dobre a už sa moc teším na ďalší diel :)

30.05.2018 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Úžasná kniha. Páčila sa mi ešte viac ako Cinder,a to sa mi Cinder páčila nehorázne moc. Bolo super stretnúť nové postavy, a zároveň znova vidieť tie obľúbené staré. A všetci boli veľmi zlatí a vtipní a proste na zožratie. (Teda, okrem zloduchov, samozrejme). Už sa veľmi tešm na Cress.

23.05.2018 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Najlepšia vec na tejto knihe bola rozhodne Diana. Ostatné aspekty ma zase až tak neohúrili. Dosť dlho mi trvalo než som si aspoň trochu obľúbila ďalšie postavy a než sa mi začal páčiť dej. Myslím že druhá polovica príbehu a Dianin charakter zachránili túto knižku, ktorá sa úrovňou podobá skôr na Grišu než na majstrovských Šesť vrán. Každopádne to bolo moc fajn čítanie a som veľmi rada že som sa mohla dozvedieť viac o mojom naj hrdinovi.

16.05.2018 4 z 5

Super kniha o čelení svojmu strachu. Bolo to milé, citlivé, vtipné a zároveň to niekde hlbšie vo mne zabrnkalo presne na tie správne strunky. Čítanie ma bavilo.

16.05.2018 4 z 5

Je mi to strašne ľúto, ale nejak sa neviem donútiť túto knihu dočítať. Dostala som sa asi do tretiny a odvtedy som sa jej asi tri mesiace ani nedotkla. A už je treba vrátiť ju do knižnice, možno niekedy nabudúce.

11.04.2018

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder sa mi moc páčila. Zbožňujem YA knihy, ktoré sa dajú čítať v každom veku.

Postavy boli moc milé a očarujúce a autorkou vytvorený svet mi pripadal fascinujúci a uveriteľný. Kniha ma hneď vtiahla do svojho sveta a nedala sa odložiť. A vôbec mi nevadilo že hlavný dejový zvrat bol jasný už od prvých pár stránok. Nič to príbehu neubralo.

06.04.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Zobrala som si knihu so sebou na dovolenku k moru a prišla mi ako ideálne odpočinkové čítanie. Je pravda že časť v Indii bola trošku pomalá. Ale posledná časť odohrávajúca sa na Bali to zase dobehla, takže by som knihu ako celok hodnotila skôr kladne.

12.03.2018 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Táto knižka bola...zaujímavá. Na jednej strane bol pre mňa začiatok strašne pomalý, predvídateľný a prišlo mi že čítam už po miliónty krát ten istý príbeh. Na druhej strane sa to tak od polovice rozjelo a koniec som zhltla ako malinu. A určite si chcem prečítať aj další diel.

Rozhodne to nebol nejaký prelomový nikdy doposiaľ nevidený nečítaný príbeh, ktorý by ma nejak extra uchvátil. Ale bolo to dostatočne zaujímavé, zábavné a pri konci napínavé a super.

20.02.2018 3 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Super kniha. Plná mágie a úžasných nezvyčajných postáv, do ktorých sa nedá nezamilovať. Bola ešte lepšia ako už tak dosť dobrý prvý diel.

20.02.2018 5 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Ok, knihu som čítala keď som mala asi 14 rokov, a vtedy mi prišla úplne najlepšia na svete :)

02.02.2018 5 z 5

Bojovníci se smrtí Bojovníci se smrtí Paul de Kruif

Oproti Lovcom mikrobov sami páčila o troška menej, ale stále je to super čítanie, kde sa zábavnou formou dozviete o veľkých ľudoch minulosti.

01.02.2018 4 z 5

Král čaroděj Král čaroděj Lev Grossman

Po predchádzajúcej knihe som už vedela do čoho idem a bola som pripravená na prečudesné rozprávanie pána Grossmana. A asi sa mi to aj páčilo. Ja fakt neviem, tieto knihy mi prišli tak fascinujúco zvláštne, že nie som schopná vyjadriť svoj objektívny názor. Asi musí stačiť. Každopádne som sa nenudila a myslím že som si už aj zvykla na štýl písania a na nesympatické postavy.

19.01.2018 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Táto kniha bola hmm... Zaujímavá. A zvláštna. A dodnes neviem čo si o nej vlastne myslieť. Ale pravdepodobne sa mi páčila. Minimálne natoľko, aby som si prečítala obidve pokračovania. Ten príbeh bol tak nezvyčajne fascinujúci. Občas mi to prišlo ako viacero podivných nesúvisiacich príbehov posplietaných dokopy. Quentin bol absolútne nesympatický, celá tá časť s Filory bola úplne prečudesná, ale nejak to proste celé dohromady fungovalo. (A hej, kvôli tomuto hodnoteniu som si musela vygooglovať synonymá slova divný.)

19.01.2018

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Táto kniha ma nejak extra neohromila. Bola fajn dejovo, aj postavy sa mi páčili, ale zle sa mi čítala a musela som sa nútiť ju zdvihnúť a dočítať. Takže teraz ani moc nemám chuť pustiť sa do pokračovania príbehu.

16.01.2018 3 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Ja neviem, mne to prišlo slabšie a oproti predchádzajúcim (alebo teda, budúcim) dielom ktoré som zhltla ako malinu, ma to až tak nebavilo. Možno už toho bolo na mňa veľa z jedného súdka a chcelo by to nejakú zmenu.

16.01.2018 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Po tom čo ma druhý diel série až tak veľmi nebavil, som bola z tejto knihy milo prekvapená. Všetky príbehy a deje sa pekne pouzatvárali, kniha bola zaujímavá, dobre sa čítala a vôbec som sa pri nej nenudila.

15.01.2018 4 z 5

Mezisvět Mezisvět Neil Gaiman

Kniha bola fajn, nejak extra ma síce neočarila, ale čítala sa dobre a bola zaujímavá.

15.01.2018 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Táto kniha ma nejak extra neoslovila, veľmi sa mi páčil nápad a už som sa tešila na uslzené čítanie, ale občas som sa celkom nudila. Myslím že hlavná myšlienka bola moc fajn, len by to chcelo trošku lepšie prevedenie. Nie že by bola úplne zlá, bolo to také oddychové čítanie.

11.01.2018 3 z 5

Toto je tak milá knižka. Počas kapitol o Gilmorových dievčatých som mala zimomriavky. Niektoré ma až tak nebavili, ale nebolo ich veľa. Rozhodne sa bude páčiť každému fanúšikovi seriálu.

10.01.2018 4 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Veľmi podarená kniha. Chytrá a vtipná. Hlavný hrdina ušiel kopu cesty. Moc sa mi páčila.

10.01.2018 4 z 5