Veřenka13 Veřenka13 komentáře u knih

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha si Vás musí sama najít. Já po ní sáhla ve špatném životním období a během jejího čtení jsem se věnovala jen příběhům a na nic špatného nemyslela. Přečetla jsem jí jedním dechem. Moc se mi líbila. Je napsaná velmi čtivě. Myslím si, že osloví všechny, i když zrovna nejsou milovníky koček a budhismu. Určitě se vrhnu na další díly ;-)

05.09.2023 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jedna z nejlepších knih co jsem o válce a Mengeleovi četla. Kniha je výborně napsaná. Velice čtivá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha není výpověď jen o všem zlém co se v životě autorky odehrávalo, ale i o lásce a porozumění. Pokud neuroníte slzu během čtení, tak věřím, že konec knihy dojme každého. Rozhodně doporučuji přečíst.

22.01.2019 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Kniha pro všechny milovníky jezevčíků. Autor musel jezevčíka určitě vlastnit, dokáže výborně vystihnout jejich povahu. Výborná, odpočinková kniha, třeba na letní dovolenou.

12.06.2017 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Úžasná kniha, která mi vehnala slzy do očí. Krásně se čte a příběh je velice zajímavý a poučný. Doporučuji přečíst.

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pro všechny milovníky Šumavy, záhad, tajemna, pověstí - mohu jen doporučit.
Text je napsaný velmi čtivě, napínavě a zajímavě a hlavně podložený fakty. Už se těším na další knihu od V. Rubínkové.

12.01.2024 5 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Moc hezká kniha pro všechny milovníky psů.

03.01.2020 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jedna z nejvíce motivujících knih, které jsem kdy četla. Příběh je psán velice čtivě a poutavě. Doporučuji přečíst všem, kteří hledají štěstí a pravdu. ;-)

28.03.2019 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Úžasná kniha, měl by si jí každý přečíst. Hlavně všichni zdravotníci, ale i příbuzní, rodina... prostě každý. Velmi silný příběh, krásně napsaný.

01.08.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Knihu jsem přečetla za jeden den, velmi silný příběh. Všem bych doporučila si tuto knihu přečíst.

12.06.2017 4 z 5

25 gramů štěstí 25 gramů štěstí Massimo Vacchetta

Skvělá kniha pro všechny milovníky zvířat. Nádherný příběh plný lásky. Knihu jsem si moc užila. V některých částech jsem se zasmála a někdy rozněžnila... Opravdu doporučuji. Hezká kniha na dovolenou.

25.05.2020 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Nádherná kniha plná lásky k životu a ke zvířatům. Doporučuji všem, kteří se zajímají o záchranu přírody a všeho živého. Kniha se výborně čte a je v ní spousta zajímavostí ze života zvířat, o kterých jsem neměla tušení - že se sloni nepotí, že se malým slůňatům mažou ouška opalovacím krémem, atd. Příběh je poutavý a je v něm hodně smutku, lásky a odvahy. Knihu určitě doporučuji. Jsem ráda, že jsem se díky ní dověděla o nadaci The David Sheldrick Wildlife Trust, kterou budu po přečtení knihy určitě sledovat na facebooku a jejich webových stránkách.

30.08.2018 5 z 5

Neublížíš Neublížíš Henry Marsh

Kniha je skvěle napsána, i když je z lékařského prostředí, pochopí jí i lajk. Znovu jsem si uvědomila, jaký je život dar a jak je možné v minutě vše ztratit. A také jaké zázraky dnes už lékaři umí. Určitě doporučuji.

04.04.2018 5 z 5

Jezevčíkova kocovina Jezevčíkova kocovina Frauke Scheunemann

Kniha, která určitě neurazí žádného majitele jezevčíka. Kdo má jezevčíka doma, pochopí. Oddechovka třeba na dovolenou.

20.11.2017 4 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Kniha se mi špatně četla... zajímavý příběh, který se dal určitě lépe sepsat. Více se mi líbil Americký sniper, který byl sepsán čtivějším způsobem.

12.06.2017 2 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Kniha o ničem. Ztráta čau. Má jen hezký obal.

13.01.2024 1 z 5

Lži o Bohu, kterým věříme Lži o Bohu, kterým věříme Wm. Paul Young (p)

Zajímavá, inspirativní kniha, ale jeho předešlé knihy mě zaujaly více.

12.06.2019 3 z 5

Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Irina Semina

Nádherná, poučná kniha. Nedá se přečíst hned, je třeba nad každou povídkou přemýšlet a najít si v ní poslání. Doporučuji přečíst všem, kteří řeší problémy, mají deprese a potřebují motivaci, ale i všem ostatním, kteří mají rádi kvalitní literaturu.

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Velice zajímavá kniha, pěkně sepsaný příběh. Doporučuji přečíst, díky této knize je vidět, že ne všichni jsou zfanatizovaní Koránem a islámem. Pěkný popis toho, jak to vše začalo. Kniha k zamyšlení.

Z Bagdádu, s láskou Z Bagdádu, s láskou Jay Kopelman

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, krásný příběh o lásce mezi člověkem a psem ve světě plného násilí. Láska existuje :-) Doporučuji všem pejskařům i nepejskařům, určitě vás kniha zaujme.