Neublížíš

"Dechberoucí memoár z lékařského prostředí" Jaké to je být neurochirurgem, lékařem, co operuje lidské mozky? Jaké to je mít něčí život doslova ve svých rukou? Řezat do něčeho, co vytváří myšlenky, pocity a rozhodnutí? A jaké to je žít s vědomím viny, když se operace nezdaří? Jeden z nejvýznamnějších britských neurochirurgů Henry Marsh líčí upřímně a otevřeně mrazivou radost z operování a předkládá čtenářům úchvatné příběhy, v nichž rekapituluje svůj profesní i osobní život a v nichž nechybí ani černý humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352766/neublizis-tGa-352766.jpg 4.813
Biografie a memoáry, Zdravotnictví
Vydáno, BizBooks

Do No Harm: Stories of Life, Death and Brain Surgery, 2014

Kniha Neublížíš

Gabba99
15.04.2018

Výborná kniha, autor čtivě popisuje příběhy ze své praxe, připouští i vlastní kritiku, občasnou nabubřelost, kterou lékaři ze své pozice dávají někdy najevo, i pohled do duše bezmocnost pacienta. Určitě se ke knize vrátím.

Veřenka13
04.04.2018

Kniha je skvěle napsána, i když je z lékařského prostředí, pochopí jí i lajk. Znovu jsem si uvědomila, jaký je život dar a jak je možné v minutě vše ztratit. A také jaké zázraky dnes už lékaři umí. Určitě doporučuji.

Elosha
18.10.2017

Poutavě psaná kniha o práci neurochirurga, jeho oddanosti práci, bez které by ji vykonávat nemohl, ale i emocích, které vyvolává velká odpovědnost. Vše je umocněné tím, že je kniha psaná dle skutečnosti. Doporučuji.

Autor knihy

Henry Marsh