Z Bagdádu, s láskou

Z Bagdádu, s láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43824/bmid_z-bagdadu-s-laskou-mlL-43824.jpg 4 44 12

Když ve městě Fallujah, v Iráku, vpadli mariňáci do domu, kde se měli skrývat povstalci, uslyšeli podivný zvuk. Tiše pozvedli odjištěné zbraně. V hlavě jim tepala krev s adrenalinem a prsty měli připravené na spouštích. Ale překvapeně zjistili, že jejich protivníkem v tom bohem zapomenutém místě, v rozvalinách města, které stálo na místě biblického Edenu, nejsou povstalci. Proti nim stálo malé, špinavé a zaprášené štěně střídající strach s kuráží a s touhou nechat se podrbat za ušima. A tak začal dramatický příběh boje o záchranu života malého psa, nejen navzdory válečnému, běsnění, ale i navzdory válečnému řádu Spojených státu, který podle článku 1-A zapovídá chování nebo používání jakýchkoliv domácích nebo divokých zvířat jako maskotů. Mariňáci nejen štěně odvšivili kerosinem, odčervili žvýkacím tabákem a nakrmili vlastním jídlem, ale především se rozhodli, že jej nikdy nevydají ani nepříteli, ani napospas vojenským předpisům. Příběh vyprávěný Jay Kopelmanem, velitelem mariňáků, je nejen příběhem pokusu záchrany jednoho malého psa člověkem, ale i dojemným příběhem záchrany duše člověka malým psem ve válečné hrůze, kdy je tak snadné zapomenout i ten zbytek člověčenství, který v sobě člověk nosí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , IFP Publishing

From Baghdad with love , 2006

LunaL.
23.05.2022 4 z 5

Jak jedno štěně dokáže spojit lidi, změnit pohled na život a na svět. Neskutečné :)

katerina5544
15.12.2021 5 z 5

Dojemny pribeh, vrele doporučuji!

jitka7326
04.01.2021 5 z 5

Ttvrdej maiňák, štěně, válka a otázka kam s ním? Dojemné, dobrodružné.

Baja333
05.06.2020 4 z 5

Dojemné...

Camel-9
03.12.2019

Pěkný příběh o lásce člověka ke psu v přostředí válečného stavu.

rozvera
24.06.2017 4 z 5

Laskavý příběh z krutého prostředí.

Veřenka13
12.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, krásný příběh o lásce mezi člověkem a psem ve světě plného násilí. Láska existuje :-) Doporučuji všem pejskařům i nepejskařům, určitě vás kniha zaujme.

Neami2
23.10.2015 4 z 5

Psi nejsou mým koníčkem, kniha byla jako dárek, ale nedalo mi to a musela jsem ji přečíst. A nelituji. Poutavý příběh o tom, že pokud se chce, jdou věci i zdánlivě nemožné :).

Lilith1
16.10.2014 4 z 5

Silný příběh, který nenechá pejskařskou duši chladnou a oko suché. Nemám ráda válečné příběhy, ale tohle byl spíš dokument o tom, že když se člověk nevzdává dokáže takřka nemožné. Přináší spoustu témat k zamyšlení a prostě ji nejde jen tak bezmyšlenkovitě číst, protože se Vám v hlavě honí tisíc a jedna věc najednou.

zuzi1162
08.10.2014 5 z 5

Opravdu krásná kniha. Přečetla jsem ji hnedka; je neuvěřitelně čtivá a příběh Vás opravdu chytne za srdce. Rozhodně doporučuji každému milovníkovi psů.

nemeckovatereza
08.07.2014 4 z 5

Přečteno za jeden den. Měla jsem slzy na krajíčku.
Klobouk dolů, před vojáky, kteří se na tyto mise vydají a prožívají tam každodenní peklo!!!!
Neuvěřitelně popsaná záchrana štěňátka : KDYŽ SE CHCE TAK SE ZVLÁDNE, S TROCHOU ŠTĚSTÍ (a s úžasnými lidmi) , VŠE!
Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi psy a nebo se zajímají o vojenství. Já patřím do první skupiny.

martula.07
24.08.2011 5 z 5

Moc pěkná knížka. Jsem ráda, že jsem ji objevila a měla možnost si ji přečíst. Máme možnost nahlédnout, co se tam děje a jak strašné to tam je. Naproti tomu je tam díky štěňátku hodně citu a radosti. Hodně se mi taky líbí, že uvnitř jsou fotky a můžeme vidět většinu aktérů.