věrapodpěra věrapodpěra komentáře u knih

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Moc milá povídka, ze které plyne i ponaučení. Četlo se to samo a rychle, a velmi obdivuji svou sestřičku, že tuto knížku přeložila!

27.04.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Od knihy se skoro nedá odtrhnout. Vynikající, napínavý děsivý příběj. A ten konec je bomba:D

24.01.2024 5 z 5

110° od Marsu 110° od Marsu Ondřej Vojtíšek

Oddechovka kterou jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě.

26.12.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Výborný, originální příběh.

24.12.2023 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Četla jsem všechny knihy od autorky. Proto mne Severka neohromila tolik jako svědectví. Děj byl zajímavý, jazyk a struktura knihy už byla tedy trochu slabší, ale autorku velice obdivuji a věřím, že není zas tak lehké napsat knihu, když k tomu nemáte vystudovaný potřebný obor.

03.12.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Řekla bych že to je nic moc kniha, málo akce, hodně “omáčky kolem, ale nenechám se odradit a zkusím i další díla paní Mornštajnové.

27.11.2023 3 z 5

V knize bylo plno chyb, překlepů, kostrbatých souvětí a nelogicky uspořádané informace!!! To si po sobě autorka nemohla ani přečíst?

26.09.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Myslím, že by si knihu měl přečíst každý z naší mladé generace, abychom si více vážili toho, kde a v jaké době žijeme a zejména jakou zde máme svobodu.

10.09.2023 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Po 120stranách jsem to vzdala. Nebavilo mě to. Čekala jsem od toho více.

23.07.2023 1 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

(SPOILER) Bylo to čtivé, poutavé, vtipné a mega napínavé, ostatně jako vždycky, ale nevím teda, docela mě zklamala/nepřesvědčila identita vraha a přišlo mi to rozuzlení na konci přitažené za vlasy K tomu míchání děje z Afghánistánu, a ta úplně první vražda, co s hlavním dějem vůbec nesouvisela, jen aby nás autor zase zmátl no a spolu s Harryho nesmrtelností - to už bylo po několikáté co z nějaké absurdní situace vyváznul jen s drobnými zraněními - no nevím; samozřejmě že další díl si přečtu, ale trošku mě zklamalo, co se v tomto díle událo..:(

22.07.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé, čtivé, drsné, místy vtipné - pro mne dokonalá kombinace. I když dialogy působily občas krkolomně, zvláštně, ale hádám, že to bylo překladem (např. neustálé oslovování chlape se u nás prostě nepoužívá). Konec jsem čekala trochu jiný, respektive identitu vraha, ale i tak to bylo dost dobré čtení.

02.07.2023 4 z 5

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Kniha byla ze začátku moc zajímavá a dobře vystavena, ke konci už mě tolik nebrala, ale zajímalo by mě, co se bude dít dále.

25.06.2023 4 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Příjemná oddechovka.

25.04.2023 4 z 5

Čekala jsem od knihy něco jiného. Asi už to není pro mou věkovou kategorii. Bylo to občas zajímavé, ale pokračovat čtením dalších dílů nebudu.

13.12.2022 3 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Velmi napínavé a takový konec jsem nečekala.

28.10.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nebylo to zas tak špatné:D

08.10.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Začalo to dobře. Ale mrzí mě, jak to nakonec dopadlo - závěr mi přišel odfláknutý, pro mne také nebyl jasný motiv vraha, proč byly dívky unášeny a byly streamované ve “zvířecí kleci” (kdo má sakra takovou úchylku?), několik věcí jsem nepochopila/autor neobjasnil.
Krom toho Mia alkoholička a její sebevražedné kecy.. A všichni když na každou otázku neustále odpovídaji “Cože?”, “Co” nebo “Jak to myslíš”, jakoby byli hluší-takže dialogy jsou místy stupidní… Nápad byl dobrý.. první díl mne dost bavil, ale tento druhý byl poněkud slabší. :(

29.09.2022 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha by se dala zkrátit o polovinu…

31.08.2022 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

(SPOILER) Strhující, čtivý, napínavý. Ale také velmi dlouhý, místy zbytečně zmatený a zapeklitý díl s otevřeným koncem. Nevím, zda mě to štve, nebo zda je to naopak geniální…:D Hvězda dolů za otevřený konec a za zavražděnou oblíbenou postavu….

16.08.2022 4 z 5

Asi nikdy už nezjistíme, jak to bylo. Foto v knize je dost nekvalitní, mnohdy tam není nic vidět, i když popis obrázku tvrdí něco jiného. Některé méně zajímavé pasáže jsem přeskočila.

19.01.2022 3 z 5