VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

kniha o samotářích byla stejně zajímavá jako její první díl, doplněno skvělými fotkami. Velmi mě bavilo

13.11.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knihu jsem dočetla, i když už se mi místy ani nechtělo. Že bych si jí zařadila do top listu, tak to určitě ne, hodně věcí mi chybělo, některých bylo zase mnoho.

22.06.2020 3 z 5

tady není co říci ... kniha je dokonalá, kéž by četlo co nejvíce lidí ..

28.05.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrik Hartl opravdu nikdy nezklame, knížka mě bavila moc

15.12.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Milé vyprávění o cestování, životě i lásce, o tom, co dokáže pozitivní myšlení. Ano, každý člověk má svůj život ve vlastních rukách a je jen na něm, jakou si zvolí cestu. Kniha se mi líbila.

19.10.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Pohlazení na duši, návrat do dětství mé vlastní dcery a mateřských starostí mého mládí, kniha se mi moooc líbila, psané s lehkostí, skvěle doplněné fotografiemi a grafikou. Přečteno jedním vrzem a opravdu za jeden den. A i nadále v mé mysli zůstávají úžasné vzpomínky na dobu, kterou autorka tak krásně popsala, protože to tak prostě bylo, ať se to komu líbí nebo ne (včetně šusťákovek od Vietnamců). Na co asi budou vzpomínat další generace?

18.10.2019 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Ufff, no ... to byla silná káva...kam až může dospět neporozumění matky a "dcery"...Ještě teď mě mrazí, kniha fakt super.

11.09.2019 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Další kniha, přečtená téměř na jeden zátah. Zajímavá zápletka, děj nebyl vůbec nudný, rozuzlení nečekané. Za mně dobrý počin, určitě doporučuji přečíst.

09.09.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Evidentně ponechán prostor pro případné další pokračování, ale kniha za mně poměrně děsivá, nešlo mi se od ní odtrhnout, ještě teď mě mrazí. Myslím, že psychopatická Hanna nám do budoucna nejedno překvapení určitě nachystá.

09.09.2019 5 z 5

Chcete peníze? Nechoďte do práce Chcete peníze? Nechoďte do práce Tomáš Kašpar

Kniha mě zaujala, přidávám se k tomu, že jde o jednu z nejlepších knih o penězích, kterou jsem i já četla. Až tady jsem si vlastně uvědomila, co všechno dokáže s životem udělat STRACH.

18.08.2019 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tato kniha se mi nesmírně líbila, napětí od začátku až do konce, opravdu jsem si to užila... Byla jednou z prvních, které jsem v tomto žánru četla a stejně jako Ostré předměty nebo Temné kouty mě bavila.

25.07.2019 5 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Dobře jsem se pobavila, oddechové prázdninové čtení, kniha splnila to, co jsem od ní čekala ... Jen škoda, že byla tak tenoučká.

25.07.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knížka se mi četla dobře, určitě zajímavé téma, jenom konec mi přišel takový dost unáhlený. Autorce se ovšem podařilo poukázat na to, že si může člověk z dětství nést trauma i do dospělého života, a pokud si nedokážeme pořádně užívat přítomnosti, může nás naše minulost nebo strach z budoucna dostat až na samé dno...

25.07.2019 4 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Kniha se mi moc líbila, četla jsem vydání ke 100 výročí narození Miroslava Zikmunda. Každý z autorů píše svou vlastní formou, ale lehce a poutavě. Kniha mě vrátila i do let, kdy jsem v naší domácí knihovně hltala H+Z, nejdříve jen obrázky z jejich cest, později i četbou - do školy jsem začala chodit v roce 1968. Vždycky jsem je obdivovala a můj obdiv přetrvává. Není co dodat ...

18.07.2019 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

četlo se dobře, téma zajímavé, i já jsem se mimovolně zamyslela nad tím, co se dělo před deseti lety.

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

jednou větou - čekala jsem mohem víc.

28.10.2023 2 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Kniha z jiného soudku, dala se přečíst, ale je pro silnější žaludek.

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Ani já jsem nebyla z knihy nadšená a moc mě nebavila. Dočetla jsem jen s obrovským sebezapřením, dvě dějové linky, ovšem zvláště ta z Egypta, mě nebavily, jsem ráda, že "to mám za sebou".

28.10.2023

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla před mnoha a mnoha lety a oprášila ji jen kvůli čtenářské výzvě. Příběh je psaný poutavě a uvěřitelně.

Její konec Její konec Shari Lapena

Celkem čtivá knížka, ale nebavila mě tak, jako ty předchozí, proto jen 4 hvězdy.

07.01.2023 3 z 5