vera5841 vera5841 komentáře u knih

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Oddechová kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Příjemné nezvyklé prostředí (předporodní kurz). Ben mi lezl neuvěřitelně na nervy a Matt neměl moc na vybranou... Sice jsem jim přála, aby se oživila stará láska (a Katy se zbavila Bena), ale na stranu druhou opustit ženu s vymodlenými dvojčaty může opravdu jen křivák.

17.02.2020 3 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Za mě trochu slabší, než předchozí díl. Knihou se prolínají víceméně čtyři dějové linie, které se různě prolínají a scházejí. Na začátku mě vůbec nebavil Willie a naopak hodně bavili Roger a Bree, jenže od objevení Rogerova praprapradědečka šel děj trochu z kopce a přišel mi příliš zamotaný a konec naprosto otevřený, skoro jako by se na ně zapomnělo.
Zato mě neuvěřitelně bavila dvojice Claire + John, škoda, že dostali tak málo prostoru.
Těším se na další pokračování

17.02.2020 5 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Asi nejsem schopna oné sebeironie. Spíše než úsměvné mi to přišlo trapné.

11.01.2020 odpad!

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nečekejte žádné náročné čtení, prostě pohodový příběh, který zaujme velkou skupinu lidí. Mě to jako oddychovka bavilo. Na můj vkus více vulgarismů, než by bylo třeba. Ale co já vím, možná je to opravdu typický slovník čtyřicetiletého muže z Prahy

28.12.2019 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Nádherná obálka a celkově oceňuji zpracování knihy, ale myslím, že si to tato kniha nezaslouží. Možná je to dané tím, že já "terapii" nepotřebuji, můj jediný rozchod se odehrál před 15 lety bez vší téhle trapnosti, proto mi to přijde jako škoda papíru. Jako příspěvky na Instagramu proč ne, ale takhle tištěné fakt ne
Věty jsou někdy úsměvné, někdy trapné, jindy zarážející a u některých jsem si říkala, že ani není možné, aby byly reálné

28.12.2019 1 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Linku Roberty bych klidně zkrátila. Původně jsem chtěla napsat, že bych ji úplně vynechala, ale s odstupem času si uvědomuji, že právě díky této lince drží kniha čtenáře v tajemnu "co se vlastně stalo?" Celkově takový příjemný doják

28.12.2019 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Já nevím, mé pocity jsou dost smíšené.
Na jednu stranu pohodové a milé Vánoční čtení.
Na stranu druhou možná až moc naivní, příliš náhod a samé přeslazené konce.
Takže volím zlatý střed. Pohodové čtení především pro mladší dívky

28.12.2019 3 z 5

Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Alena Křivánková

Opravdový příběh císařovny bez příkras.
Trochu jsem se bála, že to bude jen "naučná literatura", ale kupodivu mě to opravdu chytlo a celé jsem to zhltla (a teď ve společnosti sypu chytré poznatky :) )
Trochu mi chyběl rodokmen, protože udržet KDO JE KDO mezi Habsburky je opravdu oříšek. Některé věci se v jednotlivých kapitolách opakovali, což někdy bylo trochu otravné, ale většinou jsem za to byla ráda, protože mi to pomohlo udržet nit v reáliích (kdo je kdo a časovou linku)
Takže pokud Vás zajímá historie či slavné ženy určitě doporučuji

02.12.2019 4 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Fajn oddechovka, hlubší myšlenku nehledejte.
Ze začátku jsem měla trochu problém zorientovat v postavách (4 hlavní hrdinky, jejich 4 Ex a zhruba ke každé ještě jeden další muž a do toho si partnery vymění - to už je slušný maglajs :D ), chvíli jsem přemýšlela, že si pro zorientování nakreslím graf, ale nakonec se to obešlo bez něj a konec jsem si docela užila

02.12.2019 3 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Milá, úsměvná knížka. Odpočinková kniha v níž chce autorka poukázat na mezigenerační nedorozumění. Jen jsem ve svých 29 letech více přikláněla na stranu Almy, protože Jasmína byla místy opravdu hloupá a protivná

17.11.2019 4 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Možná nejlepší díl ze série Lorda Johna. Moc se mi líbilo, jak najednou do sebe všechny příběhy zapadly. Také Jamieho linka byla krásným osvěžením. Myslím, že příběh má svou podstatu i pro hlavní dějovou linii a to tu, že čtenář pochopí vztah Jamie+John.
Za mě by Johnů mohlo být klidně i více

17.11.2019 5 z 5

Krajiny mých srnců Krajiny mých srnců Arnošt Tabášek

Pro toho, kdo má rád přírodu a myslivost je to moc pěkná kniha. Je nutné mít aspoň okrajový přehled o mysliveckém žargonu.
Osobně mi bylo kapku na obtíž, když autor nechal volně plynout myšlenky a odbíhal od hlavní linie příběhu, občas jsem se trošku ztratila.
Nádherné ilustrace!

05.11.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná kniha. Začátek mi přišel poněkud rozvláčný, ale nakonec se ukázalo, že to bylo potřeba, aby autorka poukázala na celý příběh v širokém kontextu. Od soudního procesu má kniha spád. Vyprávění z pohledu malé holčičky dodalo vyprávění na nevinnosti a trošku naivitě, až pohled na myšlení tehdejší společnosti chvílemi nahání hrůzu. Rozhodně to není kniha pouze o rasismu ve třicátých letech. Myslím, že pozorný čtenář v ní nalezne mnohem víc.

20.10.2019 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tak trošku jiná "Love story", než na jaké býváme zvyklý. Jen se mi celou dobu honilo hlavou "Někdo by ti měl, děvče, pomoct"

11.10.2019 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Trochu jsem se bála, že číst stejný příběh podruhé bude nuda, ale především to není jeden příběh. Jsou to dva příběhy, které se setkávají v klíčových momentech a vzájemně doplňují. Za mě výborný nápad, velmi dobře zpracovaný.
Začala jsem Jáchymem, avšak mám pocit, že Veronika měla větší spád.

06.10.2019 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Vzhledem k autorovi a období jsem očekávala lehký erotický román! Omyl! Je to opravdu knižní porno. Jako krátká povídka by to bylo fajn počtení, avšak brzy došly nápady a "děj" je dost opakující se

06.10.2019 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Stručně - krásná, tajemná a neuvěřitelně emocionální!
Na Moyes mi konec přišel jako velký happy end. Krásná rozhodně nezklamala

28.08.2019 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Musím říct, že z ní mám dost rozporuplné pocity.
Na jednu stranu strhující příběh, kdy prostě musíte číst dál, na druhou stanu místy zdlouhavé a nudné popisy - mimochodem poprvé jsem měla dvě záložky v jedné knize, fakt mě nebavilo neustále listovat na poznámky.
Na jednu stranu příběh plný lásky, touhy, mistrně zpracované, kdy víte co se děje a přitom je to napsané tak nějak "slušně", ale na druhou stranu hrůza z toho vědomí, že tahle "láska" byla jen jednostranná, zakázaná a vlastně odporná

28.08.2019 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem dostala od rodiny a většina ženské části rodiny ji velice chválila. Bohužel to ve mně vyvolalo asi příliš velké očekávání.
Kniha je prostě jiná. Já bych ji nenazvala humornou, ale spíše oddechovou. Samotný děj to víceméně nemá, jen trochu jiný popis života na farmě.'
Docela mě rozčilovalo přeskakování časové linie, občas bylo trochu obtížnější se zorientovat
Myslím, že snad nikde jinde nenajdete vyjmenovaných více druhů zeleniny v jedné větě.
Každopádně díky za rodinu Ketllerových

28.08.2019 3 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Na začátek se přiznávám, že jsem opravdu velký fanoušek celé série. Proto jsem se tohoto dílu nemohla dočkat, ale zároveň mě opravdu děsilo velké množství stran (předchozí díl mi přišel opravdu dlouhý a rozvláčný)
Ale opak byl pravdou. Kniha má spád, děj je napínavý, čtivý.. Až mi bylo líto, že má kniha "jen" 1600 stran, klidně bych mohla číst dál

04.08.2019 5 z 5