venora venora komentáře u knih

Tajemství východu aneb To nejlepší z asijské kuchyně Tajemství východu aneb To nejlepší z asijské kuchyně kolektiv autorů

zajímavé recepty, celkem podrobné postupy

26.03.2018 4 z 5

Radosť žiť Radosť žiť Émile Zola

Pavlínka se jako dítě dostane na výchovu ke strýci a tetě, kteří žijí v chudé přímořské vesnici. Sledujeme období jejího dospívání, měnící se vztah zejména paní Chanteauové vůči dívce (ano, za vším hledej peníze) i neochvějnou Pavlínčinu dobrotu a víru v lidskou laskavost.

25.03.2018 4 z 5

příjemné fejetony plné laskavého humoru a postřehů z běžného života

24.03.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

kniha se četla dobře, autor opět (dříve jsem četla ‘Gruzii’) bourá mnoho stereotypních představ o navštívených zemích a jejich obyvatelích.

27.02.2018 4 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

tak tato Zeměplocha mě zatím bavila nejmíň, i přes skvělé momenty a situace

23.02.2018 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

tak jo, tady jsem se bavila zatim nejvíc.

08.02.2018 4 z 5

opět se ukázala užitečnost Výzvy - cestopisy normálně nečtu (krom K. Čapka, ale to se nepočítá), tak jsem se rozhodla zkusit oslavovaného prince Ládíka. A dobře jsem udělala - nejen se člověk dozví o místech, kam asi sám (natož opravdu sám) nikdy nevyrazí, ale i o lidech obecně, a navíc se dobře pobaví. Určitě to nebyla poslední kniha od autora, kterou si přečtu

05.02.2018 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

až tak moc se toho v knize neděje, i přesto jsem přečetla za dva dny... stále čekám na ty nepřeberné zástupy vtipů, o kterých všichni milovníci Zeměplochy mluví (a píšou)...

03.02.2018 3 z 5

Dílo Dílo Émile Zola

Zolovy romány jsou sázkou na jistotu, zde tematika uměleckého světa Paříže, který byl autorovi znám, zaplněna živými a různorodými lidmi a jejich mnohdy trudnými osudy. Klobouk dolů před Zolovými charakteristikami a takřka psychologickými profily jednotlivých postav, i jejich posunem s ubíhajícím dějem - jako v reálném životě...

30.01.2018 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

soubor povídek z různých míst a dob, tematicky odlišných, a přesto podobných svou lehkostí, čtivostí a zájmem. Věřím, že mnohé z osudů by vydaly za samostatný román

27.01.2018 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

absurdní, i vtipné, budu jistě pokračovat

23.01.2018 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

krásná vzpomínka na dětství. určitě mohu jen doporučit!

18.01.2018 5 z 5

Smrtící rituál Smrtící rituál J. D. Robb (p)

prima oddychové čtení se zajímavou zápletkou a plastickými hrdiny

18.01.2018 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

silný příběh, další z mozaiky osudů lidí, kteří trpěli v koncentračním táboře...

18.01.2018 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

přečetla jsem za dvě odpoledne, překvapil mě závěr knihy, jelikož detektivky moc nečtu, ani jsem se nepokoušela odhadovat pachatele, nechala jsem se autorkou vést. Líbilo se mi, přesto jsem asi spíš fanoušek ‘šedé kůry mozkové’...

16.01.2018 4 z 5

Dcery Habsburků na cizích trůnech Dcery Habsburků na cizích trůnech Friedrich Weissensteiner

velmi čtivé, zdařilé charakteristiky vybraných habsburských princezen. Knížka tak na dvě odpoledne, ve které se dozvíte zajímavé i dobře známé informace o těchto dámách, které měly to štěstí (nebo možná smůlu), že se narodily v dané době do této rodiny...

16.01.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

moje obavy z oceněné knihy pominuly po pár stránkách. Přečetla jsem jedním dechem, velmi čtivé, určitě. ůžu jen doporučit

22.11.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

no, nejsem úplně cílová skupina, detektivky tak docela nepreferuju, ale nebylo to špatné. Místy jsem se musela trochu nutit, ale vykreslení (hlavních) postav mě vždy strhlo zpět. A samozřejmě jsem byla zvědavá na kdo? a proč? a jelikož knihy většinou neodkládám, pokračovala jsem a závěr se přiblížil rychle a docela mě to nakonec strhlo.

14.11.2017 4 z 5

Můra Můra Katja Kettu

Po předchozích knihách už mě tolik nepřekvapoval autorčin jazyk, o to lépe se mi asi četlo. Knihu jsem měla za pár dní, obsahově velmi zajímavé a rozuzlení překvapivé.

14.11.2017 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

no, nebavila jsem se tak, jak jsem čekala, a místy jsem se trochu ztrácela. Ale jinak dobře absurdně vystavěný svět, ke kterému se určitě ještě vrátím

09.10.2017 4 z 5