Vendyorit Vendyorit komentáře u knih

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

Pro svou kategorii knih - oddechovky, od kterych nelze cekat nic hlubsiho - tato kniha perfektne plni svuj ucel. Proste takova oddechova jednohubka. :)

30.07.2022 4 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Parádní oddechovka. Navíc se člověk nestačí divit, co vše si lékárníci od lidí vyslechnou. :) Vše je podáno s lehkým humorem. Výborně se čte.

01.06.2022 5 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Hlavni postavy (Hazel a postupne i Josh) mi byly velmi sympaticke. Proste takova prijemna “sladarna”, kde vime, jak to dopadne. :-)

30.03.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Konec byl předvídatelný. Kniha se četla moc dobře. Na odreagování ideální. Nic hlubšího v ní ale nelze hledat. Dávám 4 *.

18.03.2022 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Chtěla jsem se v čase adventu rozptýlit vyloženě oddechovým čtením, tak jsem si podle popisku vybrala tuto knihu. Prvních cca 40 stran jsem se jí děsně prokousávala, vůbec jsem nepobírala děj ani postavy a říkala jsem si, že jsem sáhla vedle. Pak se to ale zlomilo a kniha mě začala neskutečně bavit. Jako by zbytek knihy psal někdo jiný, autorka krásně popisuje atmosféru okamžiku, opravdu barvitě vykresluje místa, situace a pocity. I když je to takový kýčovitý román, který nepřináší nic víc než zmiňovaný oddech při čtení, tak se mi opravdu velmi líbil. Ta předvánoční atmosféra z něj na mě opravdu dýchala a hlavní postava Kate mi byla velmi sympatická (na rozdíl od její matky). Navíc mě překvapilo, jak bylo jednotlivých dvanáct schůzek rozmanitých. Nutno však podotknout, že konec byl předvídatelný již na začátku knihy, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo. Nakonec hodnotím 5 hvězdiček, protože kniha pro svou cílovou skupinu účel podle mě naprosto splňuje a ještě k tomu se mi líbí její obálka. :-)

21.02.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Co mi vadilo už od začátku knihy, je jistá vulgarita, vlastně ani nevím, jak to popsat. Některé vyjadřovací způsoby hrdinů v příbězích mi připadaly spíše oplzlé až trapné, přičemž konverzace protějšků a popisky jejich erotického jiskření působily dosti lacině. Kupříkladu v každém příběhu žena, která se potkává s tím "pravým", jej po úvodním seznámení se s ním nazývá kreténem, postupně jej však začne vnímat jako "pana dokonalého". Ty příběhy jsou tímto tak trochu všechny "na jedno brdo". U každé ihned víte, jak to dopadne. Popravdě jsem od knihy čekala mnohem více.

02.12.2021 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se mi líbila, ale popravdě Vyhnání G. Schnirch byl ještě úplně jiný level, co se Tučkové knih týče.

10.08.2021 4 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Bangu neposlouchám, ale samozřejmě o něm vím. Překvapilo mě, jak velice čtivě knihu napsal. Klobouk dolů, z jakých podmínek pochází a kam až to dotáhl. Má můj upřímný obdiv.

10.08.2021 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

No... Tak co k téhle knize napsat. Čte se parádně, za to dávám hvězdičky. Nějaká nostalgická nálada vzhledem k vyvolání vzpomínek na 90. léta také nastala. Ale... jednotlivé příběhy hlavních protagonistů mohly být propracovanější a hlavně konec mě naprosto zklamal. Otevřené konce beru, ale tohle už je moc. Vyloženě mě to naštvalo. A je to vážně škoda, protože kniha se čte "sama" a určitě je tam potenciál, aby byla v rámci příběhu více promyšlená a doladěná.

04.07.2021 4 z 5

Břišani Břišani Kristýna Mothejzíková

Kniha může posloužit jako odrazový můstek pro ty, kteří se chtějí začít zajímat o svůj mikrobiom. Nedokážu říct, jakou perspektivou vnímá tuto knihu dětský čtenář. Příběh, do kterého jsou informace zasazeny, však z mého pohledu není nijak poutavý, spíše pokulhává. Pro děti je možná vyhovující právě tím, jak je nenáročný.

29.05.2021 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Úžasná knížka. Takové pohlazení na duši. :)

14.04.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

A já si naopak myslím, že tato kniha byla lepší než Prvok, do erotikonu ještě kousek měla, ale četla se parádně, nejvíce mě bavily příběhy Markéty a Berta. Těm jsem hodně fandila. :-) Malém bych zapomněla, že prvními 30 stranami jsem se těžce prokousávala a myslela jsem, že už knihu nedočtu, pak ale vyprávění dostalo lepší tempo a už se četlo samo. :-)

20.03.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Četla jsem Malý pražský erotikon a bála jsem se, že Prvok už mě tolik nezaujme. Přestože erotikon byl ještě o x levelů výše, i kniha Prvok mě bavila, četla se dobře. Jsem zvědavá na filmové zpracování. Ale pravda nenasmála jsem se u ní zdaleka jako erotikonu.

27.12.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Fantastická knížka. Pokud se chcete odreagovat, nad ničím nepřemýšlet a nevadí vám sem tam nějaký ten peprnější výraz (vulgarismus), tak směle do této knihy. :-) Dlouho jsem se tak nepobavila.

12.12.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Autorka napsala svou výpověď otevřeně a čtivě. Klobouk dolů, jak se popasovala se svým neduhem a ještě větší obdiv, že z vlastní iniciativy začala provozovat aktivity na pomoc stejně závislým. Možná bych vytkla jen to, že se mnohé opakuje, a to tím, jak je text proložen příspěvky z FB. Sdělení je pak redundantní a trochu čtenáře může mást. Určitě by nevadilo, kdyby autorka ve své zpovědi zašla do větších detailů, jak už níže někdo zmínil. Na druhou stranu už tak není lehké se s tímto (bez zachování anonymity) svěřit, natož zacházet hlouběji do podrobností.

31.10.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla ve svých 15 letech a tehdy jsem z ní byla naprosto nadšená. Jak bych ji vnímala a hodnotila dnes (po mnoha letech) zůstává otázkou.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Fantastická kniha, není co dodat. Zola ovládal opravdový vypravěčský um a čtení jeho realistických popisů vytváří v mysli člověka živé obrazy jednotlivých situací příběhu. Mnohá témata v literatuře 19. století jsou i v současnosti stále aktuální.

20.10.2020 5 z 5

Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Antonín Pařízek

Přehledně zpracovaný souhrn základních informací týkajících se těhotenství, porodu a dítěte. Knihy jsou mimo jiné proloženy praktickými (těmi nejběžnějšími) čtenářskými dotazy ze strany těhotných, na které odpovídají lékaři či PA. Jsou také doplněny o spoustu zajímavé obrazové fotodokumentace. Obsahují však nadmíru reklamy na různé farmaceutické produkty a pomůcky pro maminku a dítě.

20.10.2020 4 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Autor líčí příběhy ze života zvířat s citem a lehkostí. Kdo někdy zvířata choval nebo s nimi pracoval, nebude až tak překvapen nahlédnutím do jejich citového života. Doporučila bych přečíst lidem, kteří zvířata nepovažují za tvory, jež mohou vyjadřovat emoce.

Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Karel Nejedlý

Kniha je čtivá a obsahuje řadu myšlenek, které kdyby si člověk vzal k srdci a praktikoval je, tak věřím, že by se cítil lépe. Zkušenosti s RUŠ metodou však nemám a nemohou soudit, nakolik je přínosná.

19.10.2020 3 z 5