Vendulis Online Vendulis komentáře u knih

Tráva Tráva Anya Martin

První setkání se žánrem weird fiction a mě se to líbilo. Bylo to zvláštní, jak už vlastně žánr napovídá, ale já mám tyhle divnosti ráda. Jedná se o erotický horor, ale zároveň je to sonda do duše člověka, který se snaží utéct od minulosti a bolesti, možná celkově od života?
Bylo to čtivé a svižné...rozhodně stojí za přečtení.
A miluju, když jsou v knize playlisty, takže za to taky velké plus. :)

06.01.2023 4 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Když jsem knihu začala číst, nic jsem o ní nezjišťovala, nečetla anotaci a o to víc mě kniha překvapila. Autorka vypráví neuvěřitelný příběh Antonie Brico, ženy, která změnila běh hudebních dějin. Skvělý příběh o boji a houževnatosti, o tom, jak se nevzdat svého snu. I když to to někdy znamená, že se musíme vzdát něčeho jiného. Moc doporučuji.

03.01.2023 5 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Atmosférická, drsná a napínavá kniha nejen o odvaze atentátníků, ale i "obyčejných" občanů, zradě a nelehké době v protektorátu. Víte, jak to vše dopadne, ale i tak čtete a čtete a doufáte a nutíte se číst dál a zase doufáte. Skvělá kniha a jedna z top tohoto roku.

31.12.2022 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

3.5⭐️ První cca polovina knihy mě moc nebavila, hodně jsem se přemlouvala ke čteni, poté uz to bylo lepší. Jen škoda, ze se začalo něco zajímavého dít až na posledních 80 stranách. A Gabriel...bez něj by to celé bylo ještě horší, díky za něj.️

29.12.2022 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Marry E. Pearson je sázka na jistotu a já svět a postavy, které vytvořila miluju. :) Krásný, milý příběh plný akce, napětí i nějaká ta romantika se objeví. :P Nemůžu jinak než doporučit.

26.12.2022 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Pořád to bylo dobré, ale pro mě už to nebylo ono. Všichni zestárli a vypadá to, že další díly budou s novými postavami. Na jednu stranu chápu, že se postavy musí vyvíjet a posouvat, ale asi bych byla raději, kdyby sérii autor ukončil 11. dílem a případné pokračování psal jako vedlejší sérii. :) Chybí mi stará parta! 3,5*

09.10.2022 3 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Fajn oddechová detektivka se sympatickými postavami. Styl vyprávění je spíše poklidný, ale rozhodně jsem se nenudila. Celkem brzo jsem odhadla vraha, ale spletla jsem se v motivu. Každopádně doufám, ze bude další díl, ráda si ho přečtu.

03.09.2022 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Narušená matka, krutí spolužáci a jeden dementní plán...co se asi stane, když Carrie, dívce s paranormálními schopnostmi, rupnou nervy? Jo, nebylo to vůbec špatné.

18.08.2022

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

(SPOILER) Moje první kniha od autorky a to co jsem očekávala, jsem dostala - čtivou romantiku a sex k tomu. :D Postavy mi byly sympatické, nejvíc jsem si asi oblíbila Kapitána, škoda že tam nebyl častěji. :D Na konci se za mě žádné velké překvapení nekonalo, ale tak u takových romanťáren to asi vždycky kočí happy endem, ne? A vlastně i to, co se stalo Milesovi jsem plus mínus odhadla. Každopádně, až bude zase nálada, určitě si od autorky něco ráda přečtu. :)

15.08.2022 3 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Druhy díl mě bavil ještě víc než první. Kniha byla vtipná (miluju dialogy drakobijce a barda), napínavá a dobře se četla, nebyly zde žádné zbytečně vleklé pasáže. Jen ten konec?! Kdybych to věděla počkám do listopadu na třetí díl. :)

08.08.2022 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Boží! Jedna z nejlepších knih, které jsem tento rok četla. Přečetla jsem ji během jednoho dne. ️ Čtivé, napínavé, nechybí zvraty...ten konec mě naprosto dostal.

03.08.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kniha měla zajímavý námět. Cestovaní časem, kdy v minulosti můžete zůstat jen tak dlouho, dokud Vám nevystydne šálek kávy. Ale za mě tomu něco chybělo...měla jsem problém se s příběhy sžít. Spíše mě bavila druhá polovina a hlavně poslední povídka.

10.07.2022 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Možná menší spoiler. :)
Kniha podle skutečných událostí, ale můj mozek nedokáže pobrat, co se dělo a jak dlouho se to dělo, aniž by kdokoliv, cokoliv řekl nebo udělal. Tohle přece muselo být vymyšlené! Dlouho ve mně knížka nevyvolala takový vztek.
Trošku mi vadil autorův styl psaní a místy byl příběh trosku repetitivní. Ale jinak silný, pro mě občas, neuvěřitelný příběh o lidské manipulaci a krutosti.

10.07.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Tohle bylo skvělé a Linuse jsem si zamilovala! Úžasný příběh, vtipný, pozitivní, ale zároveň poukazuje na lidskou nenávist a strach z neznáma. S radostí si knížku přečtu znovu. :)

09.07.2022 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Sandy opět nezklamal a jen se mi potvrdilo, jak geniální je spisovatel. Elantris Vas vtáhne svou magií, zajímavým světem, poutavým příběhem a skvělými postavami. Také zde zajímavě zpracoval téma náboženství.
Čtení jsem si opravdu užila...jak jsem se jednou začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Těším se na další jeho knihy. ️

03.07.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Od Kinga jsem moc knih nečetla, ale tohle je pro mě, alespoň zatím, jeho nejlepší kniha. Bavilo mě to od začátku do konce. Billy Summers, hlavní postava románu, je možná špatný člověk (alespoň on si to o sobě myslí), ale se srdcem na správném místě. A to i přesto, že to v životě moc lehké neměl...nebo možná právě proto?
Konec mě také dostal...prostě za mě skvěle napsané.

25.06.2022 5 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Tohle bylo fakt boží! Téma sice smutné, ale je zpracováno hezky, s lehkostí a fakt vtipně. Pokud potřebujete zvednout náladu, tohle je to pravé. A i když náladu máte dobrou, tak tohle vám ji ještě vylepší....dost jsem se u kniha nasmála. A taky je tam panda. Co víc potřebujete? :))

29.05.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem spokojená. Je to skvěle vykreslený a čtivý příběh z pohledu dvou žen - Anny a Morgan, které spojuje obraz, jež skrývá mnohá temná tajemství. Obě hlavní postavy jsou zajímavé, silné ženy a obě dějové linie mě bavily. Konec byl, pro mě, v jedné věci maličko předvídatelný - týkalo se to Morgan. :)
Ale jinak opravdu zajímavý příběh a těším se na další autorčina díla.

04.01.2022 4 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Čekání na poslední díl bylo nekonečné, ale vyplatilo se čekat. Naprosto napínavé, čtivé, úplně mě to pohltilo. Sympatické postavy (i ty záporné mi přirostly k srdci),hezky vybudovaný svět. Za mě parádní zakončení série, málem i slzička ukápla. Zasloužených 5*.Kdyby to šlo, dám i více. :)

04.01.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Docela mi trvalo se začíst, ale vydržela jsem a vyplatilo se...možná jsem ze začátku nebyla v te správné náladě. :)
Kniha zpracovává zajímavé téma, nechybí trocha té melancholie a za konec taky palec nahoru. Rozhodně ale neočekávejte dynamickou knížku plnou zvratů a napjatých chvil, tempo vyprávění je spíše poklidné, což zde, dle mého, nebylo na škodu. Příběh je psaný opravdu hezky a poutavě, postavy jsou zajímavě vykreslené a já si nakonec čas strávený s Addie opravdu užila.

08.11.2021 4 z 5