Veggi Veggi komentáře u knih

Sexy dorty Sexy dorty Josef Maršálek

Není to pečení na každý den, ale klidně na každý víkend! Nenechte se odradit! Vypadá složitě, ale jde to! Postupy jsou složitější, ale nejtěžší na dortech je to zdobení a to si přece každý může udělat dle sebe. Takový náhled do vyšší cukrářské.
Co mě na knize mrzí a důvod proč jsem nedala 5 hvězd jsou pro mě hůře srozumitelné návody. Často není jasné k jaké části dortu se postup vztahuje, zda ke krému, k náplni čí třeba k želé. Musíte pátrat podle ingrediencí. Přitom by stačila úvodní věta "Teď si připravíme krém" apod. Často je nutné krém nechat uležet aspoň 12 hodin, ale v postupu je jeho výroba třeba až na 3.odrážce a tváří se, že několika hodinové odložení není třeba. Tuto skutečnost bych uvedla hned v úvodu receptů. Jsou tam i editorske chyby v popiscích obrázků.
Jinak velmi pěkné a chutné!

16.05.2022 4 z 5

Paměti přírodního léčitele Paměti přírodního léčitele Jan Mikolášek

S hodnocením této knihy jsem dlouho váhala. Je zajímavá už tím, že s autorem prožíváme celý jeho život od rakouské monarchie, přes 1.sv.v., první republiku, 2.sv.v. a komunistický převrat. Ovšem místy působí jako baron Prášil. Počty pacientů, které on sám uvádí prostě nesedí. Respektive by musel léčit i 400 lidí denně, včetně víkendu apod. Jedná se o paměti a pan Mikolášek vzpomíná o sobě jen v dobrém a prezentuje se jako největší lidumil, až tak trochu nepřirozeně. Proto mi bylo více sympatické filmové zpracování, ač u nich většinou skřípu zuby, protože to úplně ničí knihu, tady je to naopak. Film působí více opravdověji. Jednoznačně zajímavá osoba. Ráda bych si o něm přečetla více od někoho neutrálního.

30.03.2022 3 z 5

Krtek a jaro Krtek a jaro Hana Doskočilová

Absolutně dokonalé! Krásný text a úžasné ilustrace, kde můžete poznat několik druhů rostlin, jak věrně jsou vyobrazené. Především proto jsem z knihy nadčená. Nemám rada nerealne zobrazeni, jako fialovy pes nebo pruhovaná houba. Škoda jen, že liška je zase záporák.

11.04.2020 5 z 5

Legenda H + Z - První cesta Legenda H + Z - První cesta Jiří Hanzelka

Knihy H+Z by se měli stát povinnou četbou, aby mládí lidé věděli, jak se dřív cestovalo, když nebyly mapy celého světa k dispozici v mobilu, jak se orientovali podle hvězd bez GPS a jak byl svět před pár desetiletími jiný a možná i paradoxně bezpečnější. Krásné zakončení Čtenářské výzvy!

21.12.2019 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Přemýšlela jsem zda dám 3* nebo 4, nakonec jsem dala 4, především kvůli pěkné vazbě a ilustracím. Co se týká obsahu. Pokud čekáte nějaký podrobný návod na zdravý život, tak ho nenajdete. Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, tak zde nenajdete příliš mnoho nových informací. Kniha je spíše volným doporučením ke zdravému životu s informacemi co a jak dělá autorka. Sympatické je, že nikomu nic nevnucuje.

21.10.2019 4 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Koupila jsem knihu synkovi, vzhledem k tomu, že je mu teprve 7 měsíců to bylo hodně předčasné :) neodolala jsem krásné obálce a pochvalným recenzím. Knihu četl i manžel a oběma se nám velmi líbí, už se těšíme až do knížky doroste náš syn a přečteme mu jí :)

25.01.2019 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Četlo se jedním dechem, i když jsem zhruba od půlky věděla, jaké to bude mít rozuzlení. Poslední věta je pro mě ovšem zklamáním...

10.07.2018 3 z 5

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Přečteno v rámci výzvy a bohužel mě kniha příliš nezaujala. Autor skáče od jedné dějové linky ke druhé, třetí, vrací se, něco nakousne a zase jde dál. Pro mě je to hodně roztěkané a má to smutný konec : (

27.03.2018 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Čteno v rámci Výzvy 2018 během jednoho dne. Nic pro mě. Nechápu.

26.01.2018 2 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

První a poslední kniha od tohoto autora. Jsem asi ojedinělý případ, ale mě se to prostě nelíbí. Kniha je plná běžných frází a kliše. Ne opravdu to není nic pro mě. Omlouvám se všem fandům pana Dána : )

29.06.2017 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další skvělý počin od "Keplera". Napínavé od začátku do konce, nebýt pracovních povinností, tak bych četla asi bez přestání : )

23.04.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Dlouho jsem pátrala, jakou knihu vybrat do Čtenářské výzvy (Nobelova cena) a nakonec jsem si řekla, proč chodit daleko, když můžu zůstat v českých luzích a hájích : ) Na mě působí básničky velmi smutně a i jednotvárně, proto dávám jen 3*.

22.12.2016 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na knihu bych nenarazila nebýt Čtenářské výzvy, neměla jsem tušení jakou knihu, která byla poprvé vydána v roce 2016, budu číst a nakonec padla volba na tuto. Konečně pěkná a velmi čtivá kniha od českého autora. Ne vše mi vyhovovalo, hodně věcí mě i štvalo, ale to nepřebije fakt, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout : ) S chutí si přečtu další díl.

20.11.2016 4 z 5

Honba za přízrakem Gévaudanu Honba za přízrakem Gévaudanu Jaroslav Monte Kvasnica

Úžasná kniha. Již mám přečtené 3 a chybí mi poslední z této série. Pan Kvasnice píše úžasné knihy o vlkách! Každá je trochu z jiného těsta, ale vždy vás zamrazí, když čtěte o vlčích jatkách. Doba, lidé a místo jsou jiné, ale scénář je stejný - ničím neopodstatněný strach z vlků a lidský pocit nadřazenosti. Knihy doporučuji všem milovníkům zvířat!

09.10.2016 5 z 5

Vlci přicházejí s větrem Vlci přicházejí s větrem Jaroslav Monte Kvasnica

Další krásná kniha z pera pana Kvasnici! Četla jsem již "Rapsodii šedých stínů" a obě knihy jsou fantastické. Ráda bych sehnala i zbylé knihy, ale je to téměř podpultové zboží :D Pokud se chcete o vlcích něco dozvědět určitě sáhněte po této knize a nebo po ostatních ze "série". Uvidíte, že pohádce O Červené karkulce už nebude věřit!

17.07.2016 5 z 5

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Velice inspirativní kniha, ale souhlasím s Indilwen, že druhá polovina knihy je hůře stravitelná. Mě naopak v knize chyběly detaily (čím si čistí zuby?, co dělá když je nemocný ?- léčí se pouze bylinkami,....) a proto je pro mě zajímavější kniha "Muž, který se zřekl peněz a přežil". Určitě Vás kniha donutí zamyslet se nad svým životem, prací a prioritami. Život bez peněz není pro každého (jak kniha, tak život samotný), ale určitě Vás nenechá chladnými : )

22.03.2016 4 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Dávám 3 hvězdy, ale jen díky první polovině knihy. Druhá polovina byla pro mě totální zklamání. Ač nevěřím na čáry a kouzla, tak k Taitovi to tak nějak patří a doposud to bylo pro mě, ve snesitelné míře, až na druhou část. Jeho proměna a operace, které prodělal v Oblačných zahradách je na mě moc. Stejně tak jeho "boj" s čarodějnicí, která pokud je opravu tak mocná, jak doposud tvrdil Taita, tak by se přece tak lehce přemoci nedala. Nemluvě o jeho vztahu k Fenn, který je pro mě prostě pedofilní! Na konci knihy je jí sice asi 16 let, ale pokud si jí osvojil jako malé děvčátko, tak toto se přece neděla : )

03.02.2016 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Kniha čtená s delším odstupem od prvního dílu. Je to až k nevíře kolik smrtelných útoků a nehod přežijí hlavní hrdinové a mají maximálně modřinu. Místní lidé padají jak mouchy, jim holt štěstí nepřeje. Kniha je plná kliše, jako např. Němci jsou tu popisování v podstatě jako pervezní úchyláci s podivnými sexuálními praktikami : ) No i přesto všechno jsem se přistihla, že v některých pasážích ani nedýchám, jak jsem napnutá : )

16.01.2016 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Za mě nejlepší kniha od autora, kterou jsem četla zhruba třikrát během SŠ. Pro mě lepší než Na západní frontě klid.

12.01.2016 5 z 5

Memento Memento Radek John

Čteno na střední škole a totálně mě to zasáhlo ...

12.01.2016 5 z 5