Krtek a jaro

Krtek a jaro https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18353/krtek-a-jaro-18353.jpg 4 43 9

Péťa Z.
12.01.2023 4 z 5

Hezké leporelo potěší nejmenší čtenáře. ;⁠-⁠)

Ajrad1981
14.02.2022 5 z 5

Když to vezmu z pohledu dospěláka, je tam pár blbostí. Sice si nepamatuji, že bych někdy viděla pohromadě sněženky, bledule, petrklíče, pampelišky, ale budiž, jsou to jarní kytky. Ale určitě nemohl kvést brambořík a ocún (nebo že by to byl krokus?). A rozhodně v době, kdy kvetou bledule, nemohl krtek najít sýkorku vypadlou z hnízda.
Ale je to kniha pro děti, syn ji miluje, prohlížíme ji minimálně jednou denně, takže za pět *.

jarkaska
10.02.2022 5 z 5

Nádherné leporelo s krtečkem a sýkorkou. Četly jsme s vnučkou.

Miriam2017
11.12.2021 5 z 5

Asi najobľúbenejšie leporelá u nás sú táto séria. Obrázky sú pestré, text zaujímavý.

Laurinka1000
18.10.2020 5 z 5

Krásná básnička i obrázky

Veggi
11.04.2020 5 z 5

Absolutně dokonalé! Krásný text a úžasné ilustrace, kde můžete poznat několik druhů rostlin, jak věrně jsou vyobrazené. Především proto jsem z knihy nadčená. Nemám rada nerealne zobrazeni, jako fialovy pes nebo pruhovaná houba. Škoda jen, že liška je zase záporák.

Metla
17.06.2019 4 z 5

Roztomilé leporelko, kterému dominují nádherné Milerovy ilustrace - sýkorka modřinka je úplně k pomilování. Jednoduché veršíky paní Doskočilové zaostávají za básněmi Jiřího Žáčka, ale mrňata to mají nejspíš u prdélky, když zakolísá rytmus, nebo se nepovede rým. Hezký dárek pro batole, jakým se pokochají i starší děti... a jejich mámy.

MinaHawke
16.07.2018 5 z 5

Krásná knížka pro děti. Hezká ilustrace i veršíky.

triatlet
01.04.2018 4 z 5

"Krtek vykoukl z klobouku hlíny, je to jasné:
Zas přišlo jaro jako loni! A je moc krásné."

Verše Hany Doskočilové jsou (rozto)milé a odpovídají cílové skupině - nejmenším dětem.
Ilustrace ztrácejí původní jemnost Zdeňka Milera. Berušky, housenka nebo sýkorka působí těžkopádně, naopak květinový ráj pestrobarevnou veselostí doslova voní.