uzivatel5475 uzivatel5475 komentáře u knih

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Skvělé, určitě předčilo má očekávání. Taková oddechovka.

04.04.2024

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Knížku jsem nedočetla. Strašně mě otravovalo, jak Beyah ze sebe dělala celou dobu oběť a odstrkávala od sebe všechny, kteří jí chtěli pomoct. Možná se to ke konci, který jsem nepřečetla, změnilo, ale též mě velmi iritovalo jak celý děj popisoval to, že bohatí lidé jsou zlý a marnivý a chudí lidi jsou skvělý, poctivý. Celou dobu bohatí lidi všechny využívali a manipulovali a jediná Beyah, jelikož byla chudá, byla skvělá. Dávám jednu hvězdičku za obálku a druhou za to, že začátek knihy byl docela zajímavý.

29.10.2023 2 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Konec byl epický.

24.07.2023 1 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Kdo si chce přečíst tuhle knížku, potřebuje železné nervy a plechový žaludek. Já bohužel nemám ani jedno, takže na mě to bylo možná trošku moc brutalit. Hvězdičky dávám za styl psaní a Miinu stínovou kočičku Pana Laskavého, protože ta byla prostě skvělá.

07.07.2023 3 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Tak tohle bylo epické!
Hlavně postava Madeleine. Musím říct, že miluji rozpolcené postavy, které nejsou ani černé ani bílé. Opravdu povedená knížka!!!

18.06.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Tahle knížka se mi opravdu líbila. Už od první stránky jsem od ní nemohla odtrhnout oči.
Jedině teda mi konec připadal trochu moc uspěchaný. Taky bylo divné, jak se Havranovi mluvilo jako o nepřemžitelné víle, ale nějak mi připadalo že vlastně pořád prohrával (v soubojích). Děj byl tak zmatený, že jsem někdy ani nevěděla co se to v knížce vůbec děje.

16.06.2023 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tuhle knížku jsem si nutné potřebovala přečíst, protože -- HALÓ?! -- ji napsala Brigid Kemmerer!
A byla opravdu skvělá!! Sice trošku temnější témata, ale dobře zpracovaná.
Ale celou dobu, co jsem četla knížku, jsem nemohla jinak a nejradši bych Revovi a Emmě řekla, ať se prostě přestanou hádat kvůli blbostem ať se radši dají (zase)
dohromady !!!

24.05.2023

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nadčasová knížka
*10000/5

24.05.2023 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Upřímně řečeno jsem se knížky trošku obávala (vzhledem k dřívějším negativním komentářům).
Myslím si ale, že si knížka tak nízká hodnocení nezaslouží. Sice přiznávám, že od Leigh Bardugo jsem očekávala něco více, ale děj byl vtipný a napínavý. Určitě si přečtu další díl!

22.05.2023 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Skvělá, pohodová knížka.
Skoro ve všech obrázcích jsem si říkala:
PŘESNĚ to jsem já!

22.05.2023 5 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Knížka mi teda vůbec nesedla. Úplně mi unikla pointa toho celého vyprávění. Zároveň mi tam chyběla jakákoliv akce. Polovina knížky byli vzpomínky. Vadilo mi, že hlavní hrdinové celou dobu (hodně) sprostě nadávali a pili alkohol. Jako normálně mi to nevadí, ale vše s mírou, že...

SPOILER: jednu hvězdičku knížce dávám za to, že jsem byla velmi překvapená že Janie je mrtvá.

20.05.2023 1 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Od autorky jsem již pár knížek četla, takže jsem ohledně této měla velká očekávání. A knížka definitivně nezklamala! Děj byl opravdu skvělý a zpracování nápadu bylo více jak originální.
Ještě k tomu ta obálka:))))
Jedniná námitka: trochu mi vadilo, jak Rhen pořád házel všechny holky do jednoho pytle. Např. všechny holky mají rády šaty, žádná neumí jezdit atd.

23.04.2023 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Od knížky jsem nic moc neočekávala, protože tenhle styl knihy není úplně moje parketa. Ale pak jsem knížku vůbec nedokázala odložit, protože byla prostě SKVĚLÁ. Rozhodně se dostala na seznam mých nejoblíbenějších knih.
10/5

23.04.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"All animals are equal, but some animals are more aqual than others."

Tak tohle je opravdu skvělé. Knížku jsem četla anglicky. Hned mi bylo jasné, kdo má znázorňovat koho, a knížka se četla opravdu lehce. Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem se prostě nedokázala odtrhnout.

11.04.2023 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tahle knížka rozhodně patří k mým nejoblíbenějším.
Originální nápad, líbilo se mi, že knížka je psána z perspektivy Rufuse i Matea.
Konec byl strašlivě smutný, to jsem spotřebovala asi šest kapesníků : )
Trochu mi vadilo, jak tam někdy byly kapitoly o neznámých lidech, to mi trošku narušovalo plynutí děje.

05.04.2023 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

První dva díly byly skvělé, ale tento...
Knížku jsem nedočetla. Nudilo mě, jak se se svými přáteli skrývala u Aparátuse.
Po Šesti vranách a prvních dvou dílech Griša mě Bardugo docela zklamala.

01.04.2023 2 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Knížka byla hezká. Sice trošku depresivní, ale mně to nevadilo. Moje oblíbená postava byla jasná: Connor. Celkově mi nápad na knihu přišel velmi zajímavý.
Jediná výtka je, že mi přišlo trochu nerealistické, že by rodiče posílali vlastní děti na smrt (rozpojení).

01.04.2023 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Knížka je, řekla bych taková přůměrná. Neurazí, ale není tak dobrá jak jsem četla z recenzí
Líbila se mi postava Madoca (i když to asi záměr autorky nebyl), ale musím se přiznat, že jsem si až cca. v polovině knížky uvědomila, kdo má být krutý princ (Cardan).

25.03.2023 4 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Musím říct, že toto bylo hodně jiné než to, co jsem si představovala. Stejně mi to pomohlo lépe pochopit postavu Temmnyje (nyní moje nejoblíbenější postava z Griši).

06.03.2023 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Nasterea se mi líbila, ale už nebyla tak dobrá jako předchozí dva díly.
Nastereu jsem četl docela dlouhou dobu poté, co jsem dočetl Faju, takže jsem se v knížce na začátku trochu ztrácel. Docela mi vadilo, že na začátku knížky každá druhá věta začínala na "Do prasečí řitě!"
Jinak palec nahoru, kdy bude další díl?

05.03.2023 4 z 5