uzasna uzasna komentáře u knih

Sucho Sucho Neal Shusterman

nedočítané , skončila som asi v polovici
Námet a téma vporiadku, ale chýba tomu niečo čo by ma nútilo čitať ďalej

28.12.2021 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

nedočítané ... nevedela som sa preniesť cez prvé strany, nudila som sa, pre mňa nezaujímavý dej

28.12.2021 1 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Parádne napísaný príbeh . Super sympatické postavy . Záver mňa osobne celkom neprekvapil ale koniec knihy ako taký skvelý. Odporúčam prečítať .

14.10.2021 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Toto vo mne zanechalo stopu a napriek dlhšiemu časovému obdobiu od prečítania si viem vybaviť jednotlivé pasáže, dialógy a myšlienky.

20.08.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvá kniha od autorky . Tento žáner mi nieje cudzí ale nerada by som porovnávala.
Kniha je pútavá, dobre je vykreslené to čo potrebujete vedieť. Minimum postáv. Logické nezrovnalosti tu už boli popísané, ale ja som ich veľkoryso prehliadala a nedala si kaziť zážitok. Kúsok strašidelná oddychovka ktorá vás neodradí počtom strán ani ťažkým komplikovaným príbehom. Čítala som aj Carrow prízraky a táto je o kúsok lepšia podľa mňa.

20.08.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Parádne, pre mňa super oddychovka. Miestami mrazivé ale príjemným spôsobom .
Žiadne náročnosti, nieje tam veľa postáv ani zbytočných informácii. Za mňa áno. Jednoduchá priama línia, nezdžiavate sa čítaním pridlhých opisov ani postáv ani miest. Tématika duchov je fajn, zažijete prekvapivé momenty. Koniec sladučký ako cukrík, ale prečo nie , raz za čas môže byť.

20.08.2021 3 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Pekné pokračovanie Talizmanu, pre mňa slabšie ako samotný Talizman. Tam som si obľúbila aj neobľúbila viac postáv . Černý dum mi ku koncu príde trocha odfláknutý, čakala som že sa toho udeje viac ale skončí to prakticky na dvoch stranách vzhľadom na to ako je kniha rozsiahla.

02.07.2021 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Hodnotím ilustácie, ktoré sú kúzelne jemné, nežné až dojemné.
Text sa mi veľmi hodnotiť nedá, všetko čo je tam napísané som už videla, čítala niekoľkokrát niekde inde.

28.06.2021 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Nedočítané ... čitateľné zhruba do polovice ... aj to len tak tak

28.06.2021 1 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Prečitajte si to . Ono to nieje až tak celkom jednoznačné ako to po pár stranaćh vyznieva. Chceli by ste žiť ako Smrtka alebo vo svete kde vládnu ? Kniha ponúka kopec myšlienok pri ktorých sa zastavíte. Dokonalý svet bez chrôb a náhodného umierania ? Skvelé .. ale naozaj je to skvelé?

24.02.2021 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Oddychové čitanie , nie náročné. Pár postáv , prehľad nestratíte. Je to pohľad do ľudskej duše hlbší než sa zdá . Manipulácia, posadnutosť, šikana a veľa ďalších . Vcelku vzato, do človeka nevidíte, nech sa snažíte čo to dá. Celkom zaujímavý príbeh a potenciál ktorý ale mohol byť prepracovaný viac. Prostredia kde sa dej odohráva sú pre mňa príťažlivé. Koniec je prekvapením a dáva to celej knihe trocha iný rozmer a pocit ktorý nadobudnete čitaním sa ku koncu zmení.

24.02.2021 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Krásne čítanie , ktoré čerpá zo skutočných udalostí. Kniha je dlhá ale nie nudná, opisy sú podrobné a postavy opísané do hĺbky. Stretávame sa s osudmi posádky ktorá prežila neľahké a dlhé obdobie v strašných podmienkach . Strašných pre nás. Eskymákom to tak ale asi nepríde :) Bojovať proti prírode sa jednoducho nedá. Musíte ju rešpektovať aj v jej najdivokejšich podobách a len sa prizerať. Prípadne sa snažiť zachrániť si kožu. Kto pochopil, prispôsobil sa . Kto nie, umrel. Koniec je vysvetlením mytológie , nie každému môže byť pochuti. Mne sa páčil. Odporúčam prečitať napriek rozsahu .

24.02.2021 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Uffff uff uf .. jak som toto mohla prežiť ? :) Skvelá jazda ! Šialený tobogán akcií, postáv, prostredia . Miestami sa mi ale ozaj chcelo grcať . Nieje to kniha pre každého , môže spôsobiť zlé sny a nevoľnosť :) Tento druh použitého humoru mne osobne veľmi sedí . Postavy som milovala , ich charaktery sú priam neskutočné. Prostredie kde sa dej odohráva ... utvorte si názor sami.. ak zvládnete dočítať.

16.11.2020 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Silo bolo lepšie... v postavách som sa trocha strácala a robilo mi problém spraviť si ucelený pohľad .

16.11.2020 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Taký priemer . Neurazilo, neprekvapilo. Čítanie na jeden večer, ak by mala kniha viac strán asi ani nedočítam. S poslednými stránkami som zápasila a jednu - dve preskočila. Rozprávanie sa začalo dobre, pútavo od prvých strán. Pekne sa stupňovalo , opisy sedeli dobre, postavy sa mi páčili i keď si nikoho asi veľmi neobľúbite - nestihnete. Veternica miestami strašidelná , fantázia pracovala na plné obrátky. Atmosféra, prostredie , krajina - dobré,uveriteľné , mrazivé tak, ako sme už u autora zvyknutí . Koniec knihy s filozofickými úvahami .. ako fakt ? Načo to tam bolo ? Úplný nezájem z mojej strany. Ak by som o takého ,, tliachanie ,, bez hlavy a päty mala záujem, siahnem presne po takom type knihy a nie po Karikovej Smršti . Ak má autor potrebu rozvádzať takú tému, nech píše ďalej v samostatnom diele, len nech nás, ktorí chceme jednoduché trocha strašidelné čítanie odohrávajúce sa v našom krásnom slovenskom prostredí ,vopred upozorní , aby sme predišli prípadným sklamaniam a šokom.
PS : plný počet majú knihy diametrálne iných kvalít , nuž ale proti gustu.. ako sa vraví ... :)

26.10.2020 2 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Zvláštnym spôsobom znepokojivé čítanie . Skúšala som pár krát zavrieť oči a predstaviť si situácie v ktorých sa postavy ocitli a robilo sa mi zle . Kniha sa číta dobre, plynulo napriek dvom dejovým líniám . Má prvky trocha hororu možno ale všetko ostáva na našej predstavivosti čo je asi fajn vzhľadom k tomu , že predstavu o strachu máme všetci inú a každého z nás desia rôzne veci.

07.11.2019 3 z 5

Spiace krásavice Spiace krásavice Stephen King

Uff tak toto bola asi prvá Kingovka ktorú som nedočítala a to King je môj veľmi obľúbený spisovateľ. Nápad dobrý, začiatok fajn a potom už len nudenie, zívanie, ošívanie sa ... Postavu som si neobľúbila ani jednu a nieže by sa z toho množstva nedalo vyberať. Bolo ich tam viac než dosť. Až veľa. Bohužiaľ ma vôbec nezaujímalo ako skončia a či niekedy s tým zaspávaním skončia alebo sa zobudia a zožerú všetkých mužov na svete , alebo len zostanú spať navždy. Za mňa slabota za 2* ale len preto že Kingovky veľmi ľubim.

11.10.2019 1 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Hehe .. dobré, chytľavé, malo to grády. Postavy vykreslené pekne , celkom k obľube . Mne osobne sa jazyk tejto knihy páčil , hodil sa.

19.09.2018 4 z 5

Synovia a milenci Synovia a milenci David Herbert Lawrence

Nedočítané . Myšlienku to iste má ale ku mne sa nedostala ani za svet. Nevedela som sa stotožniť s postavami a prostredím. Možno dozreje čas a ja sa k nej vrátim . Preto nedám hodnotenie .

29.03.2018

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Krásne pútavé dielo. Tie myšlienky ktoré obsahuje vás prevalcujú,hlava vám bude makať na plné obrátky. Predstavivosť si toto za klobúk nedá. Originálny štýl písania, jazyk ktorý vás chytí a nepustí. Myšlienky ktoré sú tu podané len tak ,,mimochodom ,, majú veľkú silu a význam nech ste kýmkoľvek . Piknik ako názov to vystihuje celkom presne. Bol to iba Piknik . Zastávka. Nič viac. A ten koniec ? Nechýba mi tam žiadny koniec.

29.03.2018 5 z 5