uzasna uzasna komentáře u knih

Sinón Sinón Dan Torsten Sehlberg

Ja vám neviem ...čítali sme rovnakú knihu? Nie úplne zlé, nápad dobrý ,len som čakala niečo iné . Ale chýba mi tu niečo ..to ale. Skákanie, presuny ,opisy - mne sa v tom ťažko orientovalo . Na hlavných hrdinov by som asi za pár dní zabudla, ničím neoslovili . Laboratórne prostredie ma zaujalo, si by potrebovalo viac rozpísať. Do čítania som sa viac menej nútila a pritom tento druh kníh mám rada . Priemer, nevrátim sa k nej .

29.03.2018 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dosť dobré. Klobúk dole pred vykreslením atmosféry. Štýl sa mi páčil, vôbec nevadil, knihu som prečítala na jeden záťah . V očakávaní vás bude držať od začiatku do konca.Ten príbeh ma znérvóznil, nakoľko moja fantázia vie ulietavať do neskutočných dimenzíí a miestami som mala husiu kožu. A samozrejme ma prepadlo neodolateľné nutkanie ísť sa tam na ten Tribeč pozrieť :)

08.03.2018

Strach Strach Jozef Karika

Mne sa štýl písania Kariku páči. Strach sa čítal sám, miestami ma ozaj mrazilo. Postavy jednoduchšie čo nevadilo, prostredie dobré, vhodné. V knihe niesú hluché miesta, nestihnete sa nudiť.

08.03.2018 4 z 5

Mäso - Vtedy na východe Mäso - Vtedy na východe Arpád Soltész

Kniha ktorá má užší profil čitateľov. Ľudia v mojom okolí ju odložili po pár stranách, na niekoho je asi moc ,,tvrdá,, . Za mňa lepší priemer. Vždy je zaujímavé čítať čo sa deje/ dialo ,,vo vašom okolí,, . 70% uveriteľných, zvyšok neviem. Nech si každý spraví názor sám. Kniha sa číta ľahko, je pútavá. Postavy zaujímavé, vykreslené dobre. Kúpu neľutujem, kniha si našla u mňa miesto.

08.03.2018 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Cesta k temnej veži bola skvelá- ako komplet séria. Jednotlivé diely zaujímavé, i keď niektoré (Spev Susanah pre mňa ) trocha nudné. Posledná kniha prirodzene končila, čítala sa dobre. Miestami som si ale vravela ešte jedno Kingovo meno a tú knihu fakt nedočítam. Osud niektorých hlavných postáv ma prekvapil, prišiel mi trocha ,,jednoduchý,, až hlúpy . Vcelku dávam tomuto rozsiahlemu dielu dobré hodnotenie, hrdinov som si zamilovala, autora miestami neznášala :) Ale aj to je cieľom .

06.03.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ja som z tej knihy zostala šialene smutná

21.09.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Dobrá kniha - mne osobne sa čítala príjemne , ľahko . Sem-tam mrazila. Postavy opísané zaujímavo, osudy hrdinov zväčša smutné. Za mňa lepší priemer .

26.06.2017 4 z 5

To To Stephen King

TO je moja srdcovka.... vraciam sa k nej často a rada . Nádherne opísané detstvo Smoliarov , dobrodružstvá, perfektná atmosféra. Postavy opísané tak dobre že máte pocit, že sa s nimi vlastne poznáte, alebo si vravíte ,, veď toto mi je nejaké povedomé ,, - žeby z vlastného dobrodružného detstva? Strašidelná kniha - to áno , iste, sú tam pasáže kde vám budú stáť vlasy dupkom . Pre mňa ale kniha hodnotná opismi , situáciami , nájdete tu význam slova priateľstvo, súdržnosť, sľub, viera v seba. Veď nádej by mala zomierať posledná a veriť by sme mali stále -všetci sme boli deťmi a verili sme tak strašne moc

26.06.2017 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Dočítané ... A dojem? Za mňa dobrý. Kniha sa číta dobre, dej ,,graduje,,. Postavy sú vykreslené fantasticky. Politika? Áno, samozrejme a kde nieje ? Nehrabeme si každý na svojom piesočku? Nezatvárame oči pred tým čo nám nieje pochuti? Prijali by sme pravdu takú aká je? Alebo by sme sa zmierili s tým čo máme ?Stačí to? Vyjsť z komfortnej zóny , z toho čo nám je známe? Tieto otázky vo mne evokovala táto kniha. Je pravda že sa vytratili monštrá - no nie tak celkom - len ich nahradili tie v ,,ľudskej koži,, .

08.06.2017 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Slabšia ako Metro 2033 , neurazila ale ani neočarila . Postavy boli vykreslené dobre, ale chýbalo mi viac ponurej atmosféry a akčnosti ktorej bolo v prvej knihe požehnane . Záver knihy sa mne osobne páči.

30.05.2017 3 z 5