ujunka ujunka komentáře u knih

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Tak tuhle knížku jsem zvládla v podstatě za jeden den. Čte se dobře, rychle. Je to úsměvná oddychovka. Akorát mi místy Angela připadala, že trošku zesnobovatěla. Spousta vzdechů po drahých, značkových hadrech... ale jinak je fajn :-)

28.07.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Nejdřív mi trochu trvalo se začíst, ale podařilo se.. :-)
Jen myslím, že tam bylo celkem dost "náhod", díky kterým se děj zvrátil vždy na stranu dobra. A když na konci přišli na to, co se stane, když někdo zůstane v zanikající smyčce, mi přišlo spíš směšné, autor se snažil zbytečně napsat happyend s wow-efektem. Jinak mě knížka bavila a přestože má dost stran, dá se přečíst celkem rychle.

26.07.2017 3 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Proč? Proč jen ta hlavni hrdinka je takova husa?! Nesebevedoma, vztahovacna, nanynka bez humoru, touzebne vzhlizejici k Maximovi, cekajici na pohlazeni .... zaplaťbůh se ke konci trochu pochlapila... jinak pribeh by to byl pekny, ale kvuli samym vzdechum skoro do poloviny knizky, to znovu cist nebudu... Bohuzel...
Rebeka me bavila :-)

17.07.2017 3 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Nejdřív mi trvalo se do knihy začíst, ale nevzdala jsem se a ono se vyplatilo :-) Líbilo se mi, že je kniha inspirovaná skutečnými událostmi, teda spíš "skutečnými" povídačkami :-) Autor si musel dát velkou práci se sbíráním faktů a propojením příběhu. Bavilo mě, si dohledávat na internetu dobové fotky a podobu některých postav. A to přiznání Sáry? To jsem teda nečekala! :-)
Mám ráda duchařské příběhy (i když se pak bojím) a i když tohle není klasický duchařský horor, tak jsou pasáže, kdy mě zamrazilo.

06.07.2017 4 z 5

Než řeknu sbohem Než řeknu sbohem Bret Witter

Neplačte, že je po všem. Usmívejte se, že se to stalo.

24.06.2017 4 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Knizka se mi moc libila... cte se uplne sama. Je pohodova, usmevna a clovek by hned odjel do NY :-)

04.06.2017 5 z 5

nejsem sice cílová skupina, ani příznivce fantasy žánru, ale kniha se mi přesto líbila.. a to tak, že jsem se pustila do dalšího dílu. Musím přece vědět, co bylo dál :-)

12.03.2017 4 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Kolik smutku se dokáže navalit na jednoho člověka. Přiznám se, že chvilkama na mě bylo toho vzdychání a pláče autorky trošku moc, ale člověk, který nezažil, asi nikdy úplně nepochopí. Každopádně jsem jí moc přála happy end. A hodnocení? Víc než na dvě hvězdičky mě knížka nenadchla, i když pravdou je, že nadchnout vlastně asi ani nemá...

23.10.2016 2 z 5

Už dlouho jsem neslyšela, nečetla, neviděla tolik samochvály... Madam Camilla si asi omlouvá sama před sebou to, čím se živí, protože při čtení knihy máte dojem, že chodit za peníze je přece super a my, co to neděláme, jsme vlastně chuděry... :-D Ale jinak knížka zajímavá, dobře se čte, jsou tam vtipné momenty a nenudíte se... ale že bych to musela číst znovu, to ne.. dvě hvězdy.

23.10.2016 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Sice jiny zanr, nez jsem u Kinga zvykla, ale super... Kdyz kniha dostala spad, cetlo se to samo :-)
Hodne jsem si prala, aby to nakonec vschno dobre dopadlo. Aby ho chytili.. King opet propracoval postavy, az to cloveka vzdy prekvapi :-)
Za me poutave cteni, ktere rozhodne nenudi... :-)

08.09.2016 4 z 5

Tak já nevím, nesdílím místní nadšení. Mně se více líbil Stařík. Analfabetku jsem měla rozečtenou rok. Vždy jsem kousek přečetla a pak zase odložila. Mezitím jsem stihla přečíst řadu jiných knih. Knížka to není špatná, autor má úžasný smysl pro humor, který mi sedí, ale zároveň mi Nombeko přišla až moc dokonalá a všichni z ní až moc "poprděný" :-) což mi chvilkama lezlo dost na nervy.
Jinak samozřejmě oddechovka, u které nemusíte přemýšlet a ještě se královsky pobavíte, ačkoli by Holger 1 asi nebyl úplně rád :-D

05.08.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Co říct? Nejdřív mi trvalo se začíst, ale potom se mi knížka četla moc dobře. Místy mi bylo smutno. Kniha je to opravdu krásná, skvěle napsaná, vypravěč Smrt je geniální nápad... Když jsem dočetla, zůstala jsem ležet a vstřebávala dojmy. Myslím, že stojí za to, si ji přečíst. Oblíbíte si všechny postavy. I ty, u kterých byste to na začátku neřekli. :-)

05.08.2016 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Přečteno.
Kniha se četla velmi dobře. King se do toho obul hned od samého začátku. Samozřejmě ani v této knize nechyběly silné citové momenty, kdy si člověk řekne "Ale né :-( " což bývá u Kinga zvykem.
Z autorových knih je to dílo průměrně, ve srovnání s průměrem jiných autorů je ale pořád o kousek lepší. A tak za mě 4 hvězdy.

27.10.2015 4 z 5

To byla fuška... :)
Knihu jsem četla poměrně dlouho, hlavně její prostřední část. Ta byla strašne roztahaná. Nudila mě. Spousta jmen, ztrácela jsem se místy v tom kdo je kdo. Poslední třetina měla spád, napětí a děj.
Mikael je stárnoucí lovec žen a lamač srdcí. Čímž mi lehce lezl na nervy...
Každopádně si teď dám od Milénia nějaký čas odstup.

A samozřejmě i v tomto díle je hromada kafe a obložených chlebů :-D

16.10.2015 3 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Kniha se čte snadno a rychle. Ušla, ale už jsem četla mnohem lepší.

14.08.2015 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Myslím, že zbytečně roztahané, příběh fajn ale přišlo mi to zdlouhavé. Každopádně konec byl jedna velká jízda, i když si myslím, že přitažený za vlasy, co se týče Lisbeth.
Co mi ale opravdu lezlo na nervy, jsou věty typu - mám tě rád, začala ji mít ráda, uvědomil si, že ho má rád. .... těch tam bylo až moc. A taky by mě zajímalo, jestli se ve Švédsku jí i něco jiného než obložené chleby, případně chleby s paštikou... Lisbeth jako gurman občas dala i pizzu :-D

05.08.2015 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Moje první detektivka. Mikael mi prišel jako fajn chlap. Co si mám myslet o Lisbeth, nevím. Hodně se mi líbila jako hráčka golfu :-)
Kniha mě celkem bavila, přečtu si pokračování, ale za sebe musím říct, že už jsem četla lepší.

25.07.2015 3 z 5

To To Stephen King

Hyjé Stříbrňaku, do cvaluuu!
Právě jsem knihu dočetla, Smolaři mi chybí už teď... Bill, Ben, Eddie, Richie, Stan, Mike i Beverly, přesně jak napsal Obuvník, nostalgie a touha. Skvěle Mr.King.
Není co dodat. Ta želva nám nepomůže - ale že to trvalo, než jsem se k tý zatracený želvě propracovala a pochopila :)

09.06.2015 5 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Zajímavá kniha, ale myslim, že zbytečně dlouhá a roztahaná.

25.04.2015 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Co napsat... Neni to uplne snadne cteni. Spousta pozornost odvadejicich a az moc detailnich popisu a nazvu ulic, mest, motelu... Samotny pribeh je zajimavy a poutavy. Konec dojemny. Navsteva Humberta u Lo a jejich posledni setkani, bylo mi ho v tu chvili taaak lito, kdyz ji nabizel tech par kroku k jejich staremu autu. Mistrne popsana hloubka jeho citu k ni.
Ne kazdy se knihou prokouse a kniha ho zaujme, ale ja jsem rada, ze jsem Lolitu precetla.

02.04.2015 3 z 5