Mami, slituj se

Mami, slituj se https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183763/bmid_mami-slituj-se-pSj-183763.jpg 4 84 24

Šestnáctiletá Amani žije v malém italském městečku a je poprvé zamilovaná. Vše se změní, když musí s matkou odletět do Sýrie. To, co následuje, je jako zlý sen – Amani chtějí provdat za místního mladíka Neiefa. Dívka se zhroutí, a když ji Neief poprvé surově zbije, pokusí se o sebevraždu. Rodina ji udržuje pod vlivem uklidňujících prášků a naléhá, aby se podvolila.... celý text

Palorizek85
01.10.2023 3 z 5

Smutný příběh s dobrým koncem. Poněkud kratší a povrchnější, ale i tak to myslím dobře poukazuje na zvěrstva, která se tam dějí.

werick
02.08.2023 5 z 5

Pěkný, čtivý příběh ze syrské rodiny. Vždy si představuji jak hlavní hrdinka vypadá, a tím, že u těchto příběhů jsou autorky zároveň hlavními postavami, tak si mohu pomocí internetu spojit reálnou tvář literární postavy, a tím více prožít její příběh

lalela
20.09.2022 5 z 5

Taková jednohubka na večer. Ale velmi silná jednohubka. Nekonečný žal hlavní hrdinky, že už nikdy neuvidí své kamarády, přátelé a svého milého v daleké Itálii, kde od mala vyrůstala, a z rozhodnutí matky bude až do smrti žít v Sýrii. Opět další kniha, kde žena je v rodině nic, služka, poslušná loutka, která musí vykonávat, co se po ní chce, jinak bude zle, a hodně zle. Ale Amani vyhrála, ač tenká knížka, moc se mi líbila.

Jirinamac
17.07.2022 3 z 5

Na pár stránkách je stručně popsáných 13 měsíců, které musela prožít Amani El Nasiv pod tradičním a krutým velením rodinných tradic své syrské rodiny. Vyrůstala s matkou v Itálii a do Sýrie odlétala pod záminkou, že je potřeba opravit v jejím pase pouze chybné písmeno v příjmení a za 5 dní bude zpět. Knížka je rychle přečtená a za pár dní mi splyne s podobnými příběhy.

PavlaA
21.12.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale škoda, že to bylo krátké. Taková rychlovka na jedno odpoledne.

pavlina0821
21.06.2021 1 z 5

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Je to psané opravdu strašně zrychleně, člověk se nedokáže vcítit do děje. Konec je smáznutý na pár stránkách a je velkým zklamáním. V epilogu je zmínka o manželovi Massimovi, ale co se stalo s Andreou?

markoj05
13.06.2021 4 z 5

Taková rychlovka na jedno odpoledne

Jurajovamaka
05.02.2021 3 z 5

Pekný príbeh z arabského prostredia.
Za mňa ÁNO :-) ❤

micha-ella
20.08.2020 2 z 5

Přečteno během jednoho dne. Baťovo cvičky - tak já říkám knížkám nasekaným a ušitým na toto téma. Tentokrát jen v jiné barvě , ale šablona a obuvnický stroj stejný.

Zao
14.07.2020 4 z 5

Muslimka, která žila v Itálii, jede navštívit Sýrii-je uvězněna v rodině, snaží se dostat zpět. Nakonec úspěšně. Velmi lehce se čte.

ywettal
22.05.2020 3 z 5

Kniha je psaná hodně zrychleně. Četla jsem hodně knih na toto téma, tohle je slabší průměr.

LaCoccinelle
21.04.2019 2 z 5

Knížka přečtena za pár hodin. Četla se dobře, vyprávění mělo spád. Konec hrozně useknutý. Přišlo mi to takové nedokončené a pak rozuzlení shrnuté v pár větách.

Denisa_a
14.04.2019 2 z 5

Přečetla jsem hodně knih na tohle téma a tohle mi přišlo jako hodně silný podprůměr. Hlavně ten konec?! Ona TO vážně nenapsala?!
Jinak knížku jsem přečetla za pár hodin. Je strašně tenká a zrychlená.

Mufa
17.02.2019 1 z 5

Knih na tohle téma jsem četla hodně, ale tahle byla docela slabá. Nejspíš to psala mladá dívka a mířila to na pubertální publikum. Pak to asi zabere. Je to spíš varování pro mladé, aby si rozmysleli, než se zamilují do jiné kultury. Naštěstí to nemá moc stránek, tak se to dalo přelouskat.

flycat
18.01.2017 2 z 5

Připadalo mi to jako čtení pro náctileté... doporučila bych děvčatům,pro všeobecný přehled o muslimské kultuře.

Alienn
01.12.2016 2 z 5

Hodně slabé. Vůbec neříkám, že téma je nezajímavé, ale kniha má tak málo děje a tak urychlený konec. Celkový dojem z ní je, že jsem se vlastně nic nedozvěděla.

Michaela91
11.02.2016 3 z 5

Knížku jsem měla přečtenou za dva dny. Četla se lehce, čekala jsem že bude mít víc děje a větší spád.

ujunka
14.08.2015 2 z 5

Kniha se čte snadno a rychle. Ušla, ale už jsem četla mnohem lepší.

lenkavildomcova
06.07.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla asi během dvou hodin...zvláštní příběh... nedokážu posoudit, jak dalece je pravdivý. každopádně postoj mužů k ženám v muslimských zemích je šílený....

Nikuskaaa
26.06.2015 3 z 5

Knížka se dala přečíst, ale že by mě nějak nadchle se říct nedá.