Mami, slituj se

Mami, slituj se https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183763/bmid_mami-slituj-se-pSj-183763.jpg 4 84 24

Šestnáctiletá Amani žije v malém italském městečku a je poprvé zamilovaná. Vše se změní, když musí s matkou odletět do Sýrie. To, co následuje, je jako zlý sen – Amani chtějí provdat za místního mladíka Neiefa. Dívka se zhroutí, a když ji Neief poprvé surově zbije, pokusí se o sebevraždu. Rodina ji udržuje pod vlivem uklidňujících prášků a naléhá, aby se podvolila.... celý text

Lenji78
05.03.2015 2 z 5

Přijde mi, že z námětu se dalo "vytěžit" mnohem víc, nečekala jsem snad ani, že bude příběh brutálnější, ale autorkou podaný mi přijde plochý, nevěrohodný. Život v Sýrii rozhodně není jednoduchý a pohodlný, pro ženu už vůbec ne, ale z knihy se to nedozvíte, připadá mi to takové popisné jako třeba turistický průvodce, čekala jsem, že budu prožívat zoufalství hlavní hrdinky spolu s ní (samozřejmě obrazně řečeno ;-)), ale vůbec jsem se do hlavní postavy nedokázala vcítit. A jak už psal někdo přede mnou, konec byl takový ustřižený, jakoby už autorku sám příběh nebavil a chtěla to mít rychle za sebou.
Shrnuto a podtrženo - průměrná kniha, pokud se zrovna nudíte a nemáte po čem sáhnout, taková knižní fastfoodovka.

Waiki
03.01.2015 odpad!

Od knížky jsem si slibovala hodně. Byla jsem však velmi zklamaná. Často přerušovaný děj, některé kapitoly či osoby vkládány beze hlubšího smyslu a byly úplně vytržené z kontextu. Zmateně popisované vztahy, lineární souvislosti často chyběly. O konci knihy ani nemluvím.....Kniha je psána primitivním jazykem a není to nic čtivého, co by vás jakkoli obohatilo ( jak duševně tak i jazykově). Nevím na jak kvalitní jazykové úrovni je originál. Kniha nemůže v žádném případě absolutně ničím konkurovat jiným knihám, psaným na téma muslimských žen a jejich snaze utéci někam do bezpečí. Např. bych uvedla Bez dcerky neodejdu, Tisíce planoucích sluncí, Byla jsem otrokyní a možná bych tam svým zůsobem zařadila i Bílou Masajku. To jsou knihy, které čtete jedním dechem!!! Tato se bohužel s nimi nemůže rovnat. Snad bych pochválila pouze obal knihy. Škoda.

mejca88
19.09.2014 5 z 5

Hezká knížka. I konec se mi líbil. Krásně se čte a je opravdu dobře napsaná. Žádný velký happy end se nekonal, hlavně že se Amani vrátila živá a zdravá. Super. Doporučuju!

amalka 100
21.06.2014

knížku jsem přečetla za jeden večer je dobrá ale ten konec jsem prostě nepochopila přijde mi jako by byla nedopsaná chybí tam jestli se ještě setkala s klukem na kterého pořád myslela a v epilogu je jen zmínka o manželovi který se jmenuje jinak což mě trošku zklamalo ale jinak knížku určitě doporučuji