ugisha ugisha komentáře u knih

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Moc hezká kniha o dospívání a hledání sebe sama. June mi byla blízká svým pocitem, že je jiná, trochu vytržená z reality, věčně s hlavou v oblacích (a v minulosti), stejně jako tím, že se zamilovala do nesprávné osoby. Byla jsem zvědavá na tu "nemoc, o které se nemluví" - vlastně nehrála až tak velkou roli, jak se z anotace zdálo. Taková hodně osobní, možná by se dalo říct až intimní (v tom nesexuálním směru) knížka o přátelství a lásce, která má mnoho podob :) A obálka je perfektní!

22.10.2014 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha, která mě chytla od první stránky. Velice autentická, nutí k zamyšlení. Pohled z jiné strany - ve spojitosti s válkou se píše většinou o Židech, ale co prožívaly např. právě pobaltské země se ví velice málo a přesto to bylo stejně hrozné jako v nacistickém Německu, ne-li horší. Obdivovala jsem Linu, Jonase a všechny ostatní, že ani v takových podmínkách neztratili naději - každý by to nedokázal. Velice lidské a výborně napsané. Zní to možná divně, ale kniha je opravdu nádherná. Škoda jen trochu rychlého konce, epilog toho osvětlí jen velice málo.

29.09.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Netypický King, jak obsahem, tak rozsahem. Děsivých chvilek je tam velmi málo, je to spíš nostalgické, přišlo mi, jako by autor vzpomínal na své mládí. Taková pěkná retro jednohubka na pár večerů. Líbila se :)

20.09.2014 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Čekala jsem velkou romantiku a dostala jsem perfektní příběh jedné ženy, jedno velké rodinné tajemství a spoustu napětí! Člověk skoro do poslední stránky neví, jak to vlastně všechno bylo a až pak do sebe všechno zapadne. Uvěřitelné, napínavé, chytré, zajímavé, autentické! Parádní, určitě doporučím dál, knížka stojí za to. Dávno jsem nečetla něco tak dobrého.

20.09.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Téma je vážné a určitě ho nechci zlehčovat, ale musím říct, že se mi knížka nelíbila. Má velkou reklamu, proto se hodně prodává, ale rozhodně bych neřekla, že mi od základů změnila život. Nejen, že jsem se nesmála, dokonce jsem při čtení ani nebrečela a konec jsem četla skoro násilím. Přijde mi spíš pro teenagery, kteří asi budou ronit slzy nad nenaplněnou láskou, osobně mi však kniha nic nedala, vůbec jsem neměla potřebu o ní po přečtení přemýšlet. Vzhledem k věku hrdinů až moc filozofické - prostě jsem jim to nevěřila.

Poslední dobou mi připadá, že čím větší reklama a bestseller, tím méně za to obsah stojí, bohužel.

20.09.2014 2 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Zajímavá kniha, kde hlavním hrdinou není detektiv ani policista, ale psychiatr, který se snaží vysvětlit dávné tragické zmizení malého bratra. Děj se takřka celý odehrává v psychiatrické klinice, což knize dodává - na rozdíl od podobných detektivek - punc zajímavosti. Podle mě ale zbytečně mnoho mrtvých, vrahovo počínání mi přišlo zvláštní, ale co, jsme v prostředí, kde je psychická choroba normální. Ježíšek však dárkem potěšil :)

02.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Pan Brown píše knihy jako na běžícím páse a podobné jsou si jako vejce vejci. Hlavní hrdina nejí, nespí, stále však utíká, překonává překážky a do toho ještě stihne řešit hádanky ;) Vůbec to nebylo špatné, jen trochu překombinované a příliš nabité akcí, na úkor uvěřitelnosti - což si tato kniha jistě za cíl neklade - je to spíš taková pohádka pro dospělé, kde skoro všechno dobře dopadá. Ovšem čtivost to má obrovskou :)

02.01.2014 4 z 5

Jak píšou ostatní - ze začátku čiré nadšení z něčeho nového, z neotřelého nápadu. Děj měl spád a mě to opravdu bavilo. V druhé polovině ovšem děje i čtivosti ubývalo a konec byl jako z Harryho Pottera, samozřejmě si autor připravil půdu pro další díl, který má údajně vyjít zanedlouho. Škoda, jinak bych dala o hvězdu víc. Jinak fotky úžasné, bez nich by to nebylo ono ;) Ve výsledku - povedená knížka, která však měla daleko větší potenciál.. :)

02.01.2014 3 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Spíš než román je to povídka, navíc nevalné kvality. Není to ani erotické, ani psychologické, autorův styl psaní se mi nelíbil. Z námětu šlo vytěžit mnohem víc, především to podrobněji popsat na delším časovém úseku, pak by to snad mohl být psychologický román. Souhlasím s houstonem, přečíst se to dalo, ale byla to ztráta času. Kdo si chce přečíst eroticko-romantický román z mužského pohledu, doporučuju Hot boys od české autorky nebo Božského bastarda.

28.11.2013 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, jestli tři nebo čtyři hvězdičky. Čekala jsem trochu více soukromí a rodinného života panovníka, kniha obsahuje na můj vkus velké množství podrobně popsaných bitev, ale to se u historického románu tohoto druhu asi musí očekávat. I přes boje a politiku byla ovšem úžasně čtivá a určitě si přečtu i další díly. Tři a půl hvězdy.

28.11.2013 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha mě ze začátku moc nechytla, pak se to ale rozjelo, jak už to u severských autorů bývá zvykem ;) Konec je nečekaný, vadily mi ale krátké kapitoly. Hypnotizéra jsem už četla, takže Paganiniho smlouva a Písečný muž jsou v pořadí :)

28.11.2013 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Výborná prvotina, které se dá velmi snadno uvěřit. Dobře se četla, vražda by tam ani nemusela být, spíš než o ni šlo o jednotlivé charaktery...Ostravské nářečí dotvářelo atmosféru, že je to "tu z tela" :)) Líbilo se mi a těším se na další knihu autorky.

28.11.2013 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nádherná kniha, která se četla sama. Sonda do života jedné komunity, dozvěděla jsem se hodně o jejich zvycích a způsobu života. Ukázala, že nic není černobílé a nelze házet všechny do jednoho pytle. Možná trochu pohádková, ale o kolik by byl svět hezčí, kdyby se aspoň někteří chovali jako Gabriel...Jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Doporučuju.

08.09.2013 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha tohoto autora, dobře se četla, vtipná, ironická, realistická. Určitě nebyla mým posledním setkáním s Olsenem ;)

08.09.2013 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Myslela jsem, že bude kniha docela inteligentní (narozdíl od ostatních v tomto žánru), bohužel však časem sklouzla k typickým klišé a (ne)čekanému konci. Líbilo se mi ale, že jsou kapitoly psány jednou z pohledu Chloe a jednou z pohledu Benneta, naopak mi vadilo, že si věčně vykali, i když spolu spali pravidelně. Některé výrazy bych určitě změnila (pták, kráva, mrcha), je spousta synonym, tak proč používat stále to samé dokola. Četla se ale dobře, takže dávám čtyři hvězdy. O něco více uvěřitelná než Fifty shades, stále má však do reality daleko.

08.09.2013 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Po Spasiteli moje druhá Nesbova kniha. Líbily se mi vsuvky o Austrálii vč. bájí, které se Harry dozvěděl. Co se hlavního hrdiny týče, chvílemi mi byl sympatický, chvílemi jsem nechápala co dělá a proč to dělá...taky mi vadilo, že je v jednom kuse namol. Děj je zbytečně rozvláčný, jde poznat, že jde o autorovu prvotinu. Závěrečná pointa byla zvláštní, nějak jsem nepobrala vrahovy pohnutky. Četla jsem i lepší detektivky, nicméně časem asi dojde i na některé jeho další knihy, už jen ze zvědavosti ;)

01.08.2013 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Výborné čtení, vtipné, nechybí romantika ani sex. To, že je kniha psána z pohledu chlapa byl super tah! Chrise jsem si zamilovala a hned bych si přečetla pokračování ;) Kam se hrabe Padesát odstínů čehokoli! Tohle je parádní, má to narozdíl od nich příběh a šťávu a navíc je to reálné. Plus za používání ryze českých obratů (Když ji miluješ, není co řešit atd.) v americkém prostředí. Doporučuju!

14.07.2013 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Venkovský román už dávno není jen Karolína Světlá, Hálek nebo K.V. Rais. Rybí krev pro měla byla prvním setkáním s Jiřím Hájíčkem a určitě ne posledním. Kniha mě chytla od první stránky, a přestože neměla tu "typickou" gradaci děje, spíš postupné vyprávění chronologických událostí jedné rodiny, přečetla jsem ji rychle a ještě dlouho o ní musela přemýšlet. Velmi na mě zapůsobila...Perfektní kniha, líbilo se mi rámcové zasazení do současnosti, ale samotný příběh v minulosti i styl vyprávění.

PS.: Mám takový pocit, že nakladatelství Host je vždy zárukou kvalitního čtenářského zážitku :))

26.06.2013 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Fajn odpočinkové čtení, tajemství mě nutilo číst dál :)) Příjemné do autobusu nebo na cesty, ale čekala jsem, že to bude více vtipné....Nevadí, možná si někdy přečtu i volné pokračování Sedm dní bez :)

29.05.2013 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Zvláštní, netypický duchařský příběh s nepříliš originální zápletkou. Téma by šlo určitě rozvést zajímavěji...ale četlo se to dobře a ze zvědavosti bych si asi přečetla i pokračování.

13.02.2013 3 z 5