Twoo Twoo komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Ale jo, povidka, no. Mohla byt lepsi, mohla byt horsi.

25.04.2024 4 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Tohle nedoctu. Blbina. Trochu vtipna, ale za ztratu nekolika hodin zivota fakt nestoji. Hvezdicky za styl psani, ktery mi docela sedl, a za hezkou obalku to je tak vse.

10.04.2024 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knizka bez zasadnejsich dejovych zvratu, ale presto neuveritelne ctiva. Me osobne hlavni hrdina bavil, ikdyz chapu i opacny pohled. Objednavam dalsi knihy autorky.

01.04.2024 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Zmizela, Divka ve vlaku a Zena v okne - pro me trojice nej thrileru.

29.03.2024

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday

Velke diky za zpristupneni stoicismu modernim ctenarum patri prave tomuto autorovi. Doporucuji i jeho dalsi knihy.

24.03.2024 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Je pravda, ze vraha jsem odhalila rychle, ale i tak je knizka ctiva. Na dalsich strankach se pribeh proste vic a vic uzavira, neni to tak, ze byste od zacatku vedeli vsechno. Poslednich sto stranek pro me uz bylo zcela zbytecnych a pokus o prehozeni zanru do akcnaku nic moc. To bylo uplne mimo realitu a za to ode me jedna hvezda dolu.

20.03.2024 3 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Namet dobry, mel potencial, ale nejak jsem se nemohla zacist. Hodne veci se vysvetluje do nekonecna v jednom dialogu, pak v dalsim znova, hrdinove na pest, hlavni hrdinka v 2. pulce knihy vylozene odporna. Nelogicke a nekonzistentni chovani vsech postav.

15.03.2024 3 z 5

48 zákonů moci 48 zákonů moci Robert Greene

Kniha (neprijemne) pravdy. Nikdo nerika, ze se takhle mate chovat. Naprosto ovsem nechapu vydavatele, ze takto zasadni knihu vydal v kvalite a designu hajzlpapiru.

10.03.2024 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jednohubka, jasne, ale me se kniha libila. I ten “zaporny hlavni hrdina. Me to nijak neurazi a troufam si rict, ze podobne typy muzu znam a popsani zde byli vystizne. Mam rada styl psani autorky, ktery je ve vsech knizkach tak nejak podobny, vcetne propletenosti linek jednotlivych postav.

10.03.2024 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Moje treti kniha od autorky a prectu si i dalsi. Ale jsou to takove jednohubky, je to ctive, ale nic prevratneho. Kniha se cte snadno, za jeden max dva dny mate hotovo.

09.03.2024 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Je to tak kratke, ze to zvladnete, i kdyz klasiku nesnasite. A tohle fakt potrebujete.

25.02.2024 5 z 5

Touha, opatrnost Touha, opatrnost Eileen Chang

Hodne moc cinska knizka, coz ja mam rada. Cinska literatura je pro me okno do jineho sveta. Ne teda nutne do sveta, kde byste chteli byť 5 minut zit. K Hong Kongu mam urcity vztah, tak me to zajimalo. Ale tento nahled na svet nemuzeme jako evropane plne pobrat. Ono se to sice tvari jako povidky o lasce, ale cinska laska je spis laska k penezum, jak se zda. Super je, ze aktualne se da tato kniha na netu sehnat za 10 kc a za tu cenu je to bomba.

21.02.2024 4 z 5

Čekání na Lina Čekání na Lina Cha Ťin

Vetsinu knih posilam po precteni dal, ale tuhle si nechavam, prestoze i kdyz vzdalena spolecensky i lokalitou, tak me hodne zasahla. Samozrejme vnimate ten celospolecensky kontext, ale nakonec je to vzdycky o lidech. A Lin byl proste ukazkovej hajzl.

18.02.2024 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Uz ta obalka. Sebevrazdy, sebeposkozovani, furt krev, drogy, depka, satanisti, mrsiny, proste vseho moc, po sto stranach otupite a pak uz je to proste nuda. Asi to melo byt sokujici. Nakoupeno asi za 10 kc a to by tak odpovidalo.

17.02.2024 1 z 5

Ghúlmošky se chtějí bavit Ghúlmošky se chtějí bavit Gitty Daneshvari

Kdyz pominu, ze se v knizce prakticky dejove nic nestalo, tak je to naprosto priserne napsane. I jako dospela jsem s tim mela problem, neumim si predstavit, jak to cte a hlavne chape dite na 1. stupni ZS. Docetly jsme vylozene na silu.

16.02.2024 odpad!

Chytrá a sexy Chytrá a sexy Jill Shalvis

Sileny brak, ale na druhou stranu, co jsme cekali? Videli jsme tu obalku, ze jo? A ten nazev!! Jinak hodne komentaru zde je lepsich nez cela kniha.

15.02.2024 1 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Tohle je proste umeni a tak je potreba knizku cist. Pribeh naprosto banalni i neobycejny zaroven, protoze je vypraven neobycejnym vypravecem. Nadhled, se kterym je knizka psana z ni dela nadcasovy kus.

15.02.2024 4 z 5

Proč se Dostojevskij mýlil? Proč se Dostojevskij mýlil? František Koukolík

Mam rada Vzpouru deprivantu, tohle je slabsi odvar. Navic autor se az moc rad posloucha, neni mi lidsky sympaticky a z knizky na me taky sahala takova ta namyslenost. To nic nemeni na tom, ze je to zajimava kniha a pri cteni se zamyslite.

14.02.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Super cteni na dovolenou. Urcite se tesim na dalsi od teto autorky.

14.02.2024 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Od autorky jsem cetla uz Jeji konec, a proto me ocekavani bylo nizke. Manzele od vedle me ale prekvapili prijemne. Precetla jsem to za dva dny a fakt me to docela udrzovalo v napeti, jak to teda vsechno je. Zaver samozrejme mimo uveritelnost, ale to je v zanru standardem. Za me dobry!

14.02.2024 4 z 5