Touha, opatrnost

Pětice nejznámějších povídek a novel velké vypravěčky moderní čínské literatury Eileen Chang zavádí čtenáře do kosmopolitní Šanghaje a Hongkongu dvacátých až čtyřicátých let minulého století, do doby pádu císařství a překotného přibližování se západnímu světu. Svým nezaměnitelným stylem líčí ženské budoáry tradiční rodiny za horizontem její slávy, život v luxusním hongkongském hotelu Repulse Bay či osudy vlastenecky smýšlejících studentů v době japonské okupace, a především silné příběhy naplněné i nenaplněné lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155635/big_touha-opatrnost-eOs-155635.jpg 4.417

Kniha Touha, opatrnost

LucieT.
14.10.2019

Zajímavá sbírka pěti krátkých próz, z nichž poslední stejnojmenná povídka byla námětem k adaptaci filmového zpracování. Centrem každého příběhu jsou především vztahy mezi ženami a muži.

Káča2015
08.02.2018

Četla se dobře, ale už mám toho čínského prostředí tak trochu dost. Chystala jsem se číst ještě Rozpukov, ale protože je to opět se stejnými atributy čínského koloritu, asi od toho upustím. Dobrý argument, proč nehledět směrem k Číně, je přečíst si pár knih ze současnosti té země. To opravdu není nic, co by našinci mělo být inspirací :)