twigxi twigxi komentáře u knih

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Ja proste nechapu oblibu teto spisovatelky. Stejne jako Trestikova totiz podle me (treba tomu jenom nerozumim) neumi vubec psat.

Ty hole vety jsou trapne. Opravdu. Presne takto trapne.

Postavy v knize nema cenu dlouze komentovat. Nedokazu se nijak vzit ani do jedne z nich a uz vubec je nedokazu litovat a nikterak s nimi soucitit. Tudiz je mi jedno co se jim deje. Oni si to totiz zaslouzi, protoze se chovaji jako uplni, slusne receno, hlupaci.

Cele je to nemastne, neslane a ufnukane. Pokud touzite po depresi, staci par stranek teto knihy.

17.09.2019 1 z 5

Cist to jednotlive a hlavne postupne s trochou casu mezi jednotlivymi rozhovory - treba v nejakem tydeniku, asi by se mi to libilo. Ale jako samostatna kniha to na me nezapusobilo.

01.09.2019 1 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Nadhera!

31.08.2019 5 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Knizka se mi libila do te doby, nez jsem se zacala zamyslet nad tim, nakolik je to vlastne pravda a zacala si dohledavat fakta.
Autor je novinar a jako novinar pise. Nerikam, ze si primo vymysli, ale hodne veci zvelicuje za ucelem senzace. Ke konci jsem uz nevedela co mu mam verit a dohledavat se mi to uz nechtelo, tak jsem knihu odlozila. Na dalsi dily uz se nechystam.

23.08.2019 2 z 5

Deník coury Deník coury Marie Kratochvílová

Kdyz pominu ten priserny konec, nazev, naprosto nevkusnou obalku a par nesrovnalosti (napr. kde neprilis sporiva Tereza porad brala tolik penez, kdyz uz davno nepracovala?), docela jsem si to cteni uzila. Mam rada knihy formou deniku a anti-hrdinky. Trochu mi to pripominalo Falesny roman od M. Mintove, ktery jsem hodnotila velice kladne.

Secteno a podtrzeno - byl to sice hrozny nesmysl, ale stejne si myslim, ze ten "odpad" si to nezaslouzi. Cetla jsem uz daleko horsi knihy a tak jsem se rozhodla, ze musim dat o trochu lepsi hodnoceni nez jsem dala knizkam R. Trestikove, ktera podle me pise na stejne, ne-li horsi urovni.

Na leto k vode to jde.

22.08.2019 3 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Miluju tento styl psani. Svezi, ctive a hlavne verohodne.

Libi se mi vykresleni postav a hlavne to, jak autor pracuje s jejich jazykem. Pro me timto uplne vystupuji z knizky a vidim je jako by stali prede mnou. Bavi me s nimi prozivat jejich osudy.
Navic to nevyzniva naplano, protoze nakonec se vsechno hezky propoji, vsechno dava smysl a myslim, ze prave proto si tuto knizku velice rada nekdy prectu znova.

07.08.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Spousta hodnoceni je spis na samotneho autora.
Ja autora nehodnotim, hodnotim pouze toto jeho literarni dilo a to se mu proste povedlo. Myslim, ze je to velice dustojne a s citem napsane pokracovani Saturnina.

28.06.2019 4 z 5

Svítání na západě Svítání na západě Otokar Březina (p)

Knuhu jsem si vybrala do ctenarske vyzvy a vyzva to opravdu byla!

Predem se priznavam, ze poezii nerozumim a bezne ji nevzhledavam. Aby mi kniha nezustala jako jedina neohodnocena, davam ji prumerne 3 hvezdy.

Mam sve oblibence, ke kterym se rada vracim, ale bohuzel pana Brezinu mezi ne nezaradim. Pro me zatim zustava nepochopen.

12.06.2019 3 z 5

Soused Soused Vladimír Neff

Moc hezka predloha pro divadelni hru, kterou by urcite stalo za to i videt.
Postavy mi byly moc sympaticke i kdyz kazdy ma sve problemy a kniha nuti k zamysleni, ze nekterym lidem ke stesti staci nestesti druhych.

12.06.2019 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Take se priklanim k nazoru, ze obsah byl zajimavy, ale forma za nim bohuzel znacne pokulhavala.
Utlou knizecku jsem nakonec cetla vic nez tyden, protoze jsem ji neustale odkladala. Uff.

27.05.2019 2 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Na knihu jsem se moc tesila, ale bohuzel jsem si k autorovi nedokazala najit cestu.
Pusobilo to na me dost neverohodne, porazenecky a ufnukane. Mela jsem pocit, ze me to ma dojimat za kazdou cenu. Vypovedi se daji napsat daleko lepe. Tady je videt, ze autor je dost nevyzraly a jeho zpoved tak dopada naplocho. Alespon tedy u me.

17.05.2019 1 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Davam tri hvezdy, prestoze vnimam hlubsi podtext knihy.

Necetla se mi lehce, pres nizky pocet stran mi dala zabrat a musela jsem si casto delat prestavky. Tech krutosti tam na me bylo opravdu moc a to se povazuju za dost otrlou. Po chvili se navic dej zacal hodne opakovat, jen v jeste drsnejsi podobe.

Na filmove zpracovani jsem ale docela zvedava. Uvidime.

06.05.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Snaha o vtip za kazdou cenu. Situace tak pritazene za vlasy, ze je trapnosti nepredci ani Zdenek Troska. A stejne jako jeho filmy to k memu prekvapeni vetsinu naroda bavi.

Cteno v ramci knizni vyzvy.

21.04.2019 1 z 5

Jsi divný - část II Jsi divný - část II Oliver Heyn

Ještě horší než první díl. Ještě více nelogické chování postav. Přemýšlím, jestli to snad celé nemělo být bráno jako parodie. Tohle snad nikdo nemůže myslet vážně, zvlášť když si to hraje na příběh "podle skutečné události".
Sloužilo mi to už jen na trénování v rychločtení a do čtenářské výzvy.

19.01.2019 odpad!

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Plochý příběh, nereálné postavy a nudný děj. Čeká vás jen dlouhý výčet drahých nákupů, výletů, proložený citáty, stereotypy a klišé.
Styl psaní na úrovni slohové práce prvního stupně základní školy. Přes korektury se bohužel dostaly i hrubky.
Zdá se, že autor chtěl šokovat tématem, na které nakonec ale vůbec neměl a když se na něj dostalo, dotkl se ho jen velice okrajově. Celé to tedy vyšumělo spíš do trapnosti.
Postavy se rozpolceně chovaly chvíli jako rozmazlení spratci ale zároveň až příliš dobrácky a morálně, což bohužel bez větší hloubky působilo spíš směšně a budu se opakovat - trapně.
Autor chtěl asi poukazovat na "nebezpečný a zlý" svět zbohatlíků, ale zároveň nedokázal vykreslit vyloženě negativní postavu, která by to dokazovala. Svět byl vpodstatě zalitý sluncem. Čekala jsem zvrat, ten tedy nakonec přišel, ale tak nějak předvídatelně a spíš jen aby tam teda nejaky byl.
Nechápu, jak takovou slátaninu mohl někdo vydat.

19.01.2019 1 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Audiokniha, která mě naprosto dostala!

Krásně vypointovaný, atmosferický příbeh. Podání Hynka Čermáka nemělo chybu. Doslova. A to jsem na audioknihy vybíravá, třeba u knih Jo Nesba se pro mě Hynkův přednes naprosto míjí účinkem. Tady mi to ale sedlo, rozevřel se přede mnou svět posledního Římana, jeho les, paneláky...
Ještě musím pochválit dobře zvolené a hlavně správně dávkované zvukove efekty a hudbu, které dokonale podtrhují příběh a neruší.

09.01.2019 5 z 5

Roznese tě na kopytech Roznese tě na kopytech Simona Monyová (p)

Slabší průměr.
Nebudeme si nic nalhávat, paní Monyová psala spíše podprůměrně, nic pro náročnějšího čtenáře. Na odlehčení právě té náročnější literatury se mi ale její knihy libí.
U této mi ale silně lezly na nervy ty urážlivé (případně vševědoucí, leč pro mě většinou naprosto liché) komentáře směrem ke čtenáři. Stejně tak časté dokončování věty otázkou.
Zakončení příběhu se mi líbilo.

09.01.2019 2 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Připadá mi morbidní hodnotit tak vysoko knihu, kde jsou popisovány vraždy.
Téma je to ale čtenářsky lákavé a tady velice dobře zpracované. Nepopisuje se zde jen samotný zločin, ale také historie a rodinné zázemí útočníků, všechno přehledně a chronologicky.
Baví mě psychologie a tady je opravdu zajímavé sledovat postupný vývoj charakteru.

16.12.2018 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Audiokniha. Vtipné, lehké, výborně napsané a jako audiokniha i skvěle namluvené.

14.12.2018 4 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Nevím, jestli jsem někdy dřív neviděla film, ale asi ano, protože mi často pasáže v knize připadaly povědomé.
Bylo to sice takové jednodušší a předvídatelné, ale ne špatně napsané. Hodnotím jako lepší průměr.

14.12.2018 4 z 5