twigxi Online twigxi komentáře u knih

200 kg lásky 200 kg lásky Jacinda Maple

Tohle jsem musela preskakat, to se vubec nedalo cist.

13.12.2019 odpad!

Tma Tma Jozef Karika

Ja vzdycky cekam podle anotace (a soucasne popularity) tohoto autora nejakou pecku. Horor, ktery mi neda spat a kdy se budu bat tak, jak jsem se jeste nikdy nebala. I ta obalka je perfektni. A on tam ten potencial je! Ze zacatku je to vazne dobre, mraziva atmosfera houstne, dech se taji. Jenze pak to zacne ztracet dech, objevuji se prvni nelogicnosti a jako by si najednou autor nevedel rady co dal. Nebo mozna jen ja mam o hororu jine predstavy.
Kazdopadne to pro me nakonec vysumi do ztracena a z hororove atmosfery nezustane nic.
Tak nocni mury treba priste.

13.12.2019 1 z 5

Něco o Americe Něco o Americe Pavel Dobeš

Kdybych to mela brat jako cestopis, muselo by tam byt víc informaci. Nepripadala mi ani prilis vtipna. Parkrat jsem se pousmala, ale jinak uz jsem se spis tesila, az to budu mit za sebou.

13.12.2019 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, kterou kazdy zna. Vedela jsem o cem pribeh bude, ale k precteni knihy jsem se dostala az ted. Jaka skoda! Byla jsem prekvapena, jak krasne je napsana, okamzite me vtahla a svou nadhernou atmosferou dostala do uplne jineho sveta. Rada si ji prectu znova a jsem si jista, ze pro me bude mit stale kouzlo i po padesate.

13.12.2019 5 z 5

Poeticky pribeh, ktery stejne jako vsechny Murakamiho knihy nepostrada hloubku a je napsany vytribenym a velice specifickym stylem.

13.12.2019 3 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Krasna kniha. Mam rada pribehy ze zivota a tento je zajimavy a velice poutave napsany. Navic se mi autorka zda jako velice prijemna a sympaticka zena. Celou dobu jsem ji fandila. Moc rada bych si precetla i prvni dil, ktery ted neni bohuzel k sehnani.

12.12.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Takovy tuctovy thriller, ktery neurazi, nenadchne. Cetl se mi dobre, ale par mesicu po docteni uz si ani moc nepamatuju o cem to bylo.

Obraz Martina Blaskowitze Obraz Martina Blaskowitze Ladislav Fuks

Nevim co napsat. Nerada takto negativne hodnotim prave tohoto autora, protoze mam od nej hned nekolik oblibenych knih. Tahle se ale hrozne vlekla, pribeh me nebavil. Cekala jsem velke finale, ale tentokrat jsem byla zklamana.

12.12.2019 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nesympaticke postavy. Nesmyslny dej s takovou spoustou nelogicnosti a tak prekombinovany, ze uz by si to klidne zaslouzilo zanr "sci-fi".
Porad zkousim, co je na teto autorce zajimaveho, ze je tak oblibena a s kazdou knihou se utvrzuji v tom, ze jako spisovatelka je naprosto priserna. Toto je ovsem jeji prvotina, takze priviram obe oci a s velkym sebezaprenim nedavam odpad.

12.12.2019 1 z 5

Tatínek je úchyl / Tajemství ohnivých koulí Tatínek je úchyl / Tajemství ohnivých koulí Miloslav Švandrlík

Cetla jsem pouze prvni povidku. Uz od zacatku jsem vubec nechapala co to ma byt a kam to smeruje... abych nakonec zjistila, ze vubec nikam.
Nemuzu tomu ale uprit originalitu a uz vubec nemuzu rict, ze bych se u cteni nudila. Docela prijemna oddechovka.

Robin Robin Zdena Frýbová

I kdyz mam zviratka rada, nejsem tak uplne pejskar, takze Robinovy prihody mi po chvili prisly dost monotonni. Byla jsem rada, ze se v knize objevily ve druhe casti i jine nez jen psi prihody. Chvilemi jsem se velice bavila, libi se mi autorcin optimisticky, presto ironicky pohled na svet. Na me ale bylo toho pejskovani trochu moc. :)

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Kniha spise pro deti. Ja jsem se k ni dostala az ted, takze ji nemuzu plne docenit. Velice kratke kapitolky se ale cetly rychle. Pro mladsi ctenare muzu vrele doporucit.

12.12.2019 3 z 5

Zajimave vice ci mene zname pribehy. Napsano velice svizne a ctive. Tesim se na pokracovani.

12.12.2019 4 z 5

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Skvela detektivka. Celou dobu jsem se bavila a byla jsem napnuta az do konce, ktery pro me byl velkym prekvapenim. Urcite si prectu i dalsi ze serie s Otou Finkem.

10.12.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Pustila jsem se do cteni na zaklade doporuceni, aniz bych si ke knize zjistovala neco blizsiho (chtela jsem se vyhnout pripadnym spoilerum) a to v tomto pripade asi byla chyba.
Skutecny pribeh, kterym se autor inspiroval jsem znala, takze pro me byl z casti dej velice predvidatelny. Od dalsi casti pak naopak az prilis neuveritelny a prekombinovany.

Tesila jsem se, jak se budu bat, ale u me to bohuzel nezafungovalo.
Mene je nekdy vice. A tady by asi bohate stacilo drzet se pri zemi a vykreslit linku pribehu bez te fantaskni casti.

08.11.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opet krasna kniha. Libilo se mi, jak do sebe vsechno zapada, vsechno dava smysl a ruznorodost charakteru, ktere jsou tak, jako v zivote - povahove ani dobri, ani spatni. Jsou to proste lide, omylni, ale snazici se zit jak se da. A tak nejak si uvedomite, ze se nema cenu zlobit na souseda, znameho, kamarada...protoze kdo vi, co se stalo na jejich ceste.

Nejdriv jsem se trochu bala zacinat knihu, ktera se zdala byt hodne vazna, hluboka a bolava. Ale nakonec pribeh krasne a pokojne plynul a nemohla jsem se odtrhnout.

Pani Morstajnova zkratka opet nezklamala. Z jejich knih citim velkou nadeji v dobre konce, rozvazny klid a neco memu srdci velice blizkeho, asi protoze pochazim ze stejneho kraje. Za me rozhodne patri k autorum, ktere stoji za to cist opakovane.

23.10.2019 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Po Selskem baroku, ktere me vubec nenadchlo, je Rybi krev velice prijemne prekvapeni. Tady tu Magnesii Literu chapu.

Mistrovsky napsano a zarazuji mezi knihy, ktere si rada prectu znova.

19.10.2019 5 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Ja proste nechapu oblibu teto spisovatelky. Stejne jako Trestikova totiz podle me (treba tomu jenom nerozumim) neumi vubec psat.

Ty hole vety jsou trapne. Opravdu. Presne takto trapne.

Postavy v knize nema cenu dlouze komentovat. Nedokazu se nijak vzit ani do jedne z nich a uz vubec je nedokazu litovat a nikterak s nimi soucitit. Tudiz je mi jedno co se jim deje. Oni si to totiz zaslouzi, protoze se chovaji jako uplni, slusne receno, hlupaci.

Cele je to nemastne, neslane a ufnukane. Pokud touzite po depresi, staci par stranek teto knihy.

17.09.2019 1 z 5

Cist to jednotlive a hlavne postupne s trochou casu mezi jednotlivymi rozhovory - treba v nejakem tydeniku, asi by se mi to libilo. Ale jako samostatna kniha to na me nezapusobilo.

01.09.2019 1 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek