twigxi twigxi komentáře u knih

Zlatka, děvče od koní Zlatka, děvče od koní Věra Řeháčková

Pokracovani se mi libilo skoro stejne jako prvni dil. Nostalgie :)

24.04.2023 4 z 5

Zlatka nezbednice Zlatka nezbednice Věra Řeháčková

Opravdu nadherny pribeh ve kterem se stridaji vesele prihody se smutnymi, presne jak je zivot prinasi. Zlatka je uzasna, odvazna a bystra holka ktera se se vsim pere s humorem. Pamatuju si, ze jsem tuto trilogii cetla uz jako mala a moc se mi libila. A ted, jako dospele, se mi libi uplne stejne :)

19.04.2023 5 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Oddechovka na jeden den. Neni to zadna vysoka literatura, ale je to napsano moc pekne a ja si u techto knizek vzdycky krasne odpocinu. Potesilo me, ze se odehrava chvili i v taborovem prostredi. Odtud i ten nazev, ale vic nebudu prozrazovat :)

14.04.2023 4 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Kniha je inspirovana skutecnymi pribehy lidi ze socialne slabsich vrstev, se kterymi se autorka setkala pri praci prekladatelky v Anglii. Je tady jasne videt, ze realita neni cernobila. Neni tady "zly otrokar" vs "chudinka ublizena obet". Vidime pribeh ze vsech uhlu pohledu - pricemz kazdy zucastneny samozrejme realitu vidi trochu jinak a casto ji i ohyba podle toho, jak se mu to hodi. Nejzajimavejsi mi prisel doslov.

30.03.2023 3 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Zacatek me uplne pohltil, nadherne popisy prostredi spolu s desivou atmosferou, to je neco co mam opravdu hodne rada. Bohuzel se ale od poloviny neco zmenilo a pribeh ztratil spad. Moc me ani nebavila romanticka linka, ktera mi pripadala jako z lacineho romanku (pardon). Ale na obhajobu knihy musim rict, ze Fantasy neni muj obvykly zanr. Takze rozhodne doporucuji knihu aspon vyzkouset.

26.03.2023 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Zatim se mi od autorky moc libila kniha "Jezero", ktera je stejne syrova jako "Mona". Nemohla jsem se odtrhnout. Autorka ma takovy specificky styl, ktery mi proste sedi. Urcite jsem zvedava i na dalsi knihy.

16.03.2023 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Co napsat. Velice dojemny a hluboky pribeh. Doporucuji jak knihu, tak krasne nactenou audioknihu.

16.03.2023 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Nemela jsem velka ocekavani a tak jsem ani nebyla zklamana. Naopak, docela se mi libil styl psani autora. Jako nenarocnou cetbu na dovolenou muzu doporucit.

16.03.2023 3 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Take jsem poslouchala na CR2. Velice zajimavy pribeh a nalakal me na dalsi knihy od autora.

03.02.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Serie ma opravdu vzestupnou tendenci a je dil od dilu lepsi. Takhle si predstavuju kvalitni ceskou detektivku. Top strop!

03.02.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Dalsi dil se mi libil jeste vic nez ten prvni. Libi se mi jak kriminalni linka, tak zivot hlavniho vysetrovatele, ktery je teda mimochodem hrozny sympatak se zajimavym hudebnim vkusem. Urcite si prectu pokracovani.

03.02.2023 5 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Nechci nikoho urazit, ale toto mi prislo na urovni slohovky na ZS.

03.02.2023 1 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Nadherne popsane prostredi, to jsem si opravdu uzivala. Pribeh samotny me zaujal ale bohuzel jen na chvili. Nedokazala jsem udrzet pozornost, ani se szit s postavami. Knihu ale navzdory horsimu hodnoceni rozhodne nezatracuji. Co me uplne dostalo, je posledni kapitola "misto doslovu". O autorovych zazitcich (a o nem samotnem) bych chtela vedet vic. Jsem rada, ze jsem se takto dozvedela o tom, co se kdesi v tajze opravdu stalo.

03.02.2023 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Konecne dobra detektivka! Velice sympaticka dvojka vysetrovatelu. Pribeh ma hlavu a patu. A ten konec me navnadil na dalsi dil. Skvele!

11.01.2023 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Dala jsem Katie jeste jednu sanci. Navzdory vysokemu hodnoceni se mi to ale nelibi. Autor pise jako pres kopirak podle stejne osnovy. Je to predvidatelne, prekombinovane a hodne casto nelogicke, coz je u detektivky fakt spatne. K tomu neustale nejake tiskovky a koukani na vrany. Ztrata casu.

10.01.2023 1 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Tak slibny zacatek a nakonec zase zklamani... Jedine co se mi libilo, byl barvity popis prostredi a postav. To destive Irsko me opravdu vtahlo.
Velka brutalita ji asi odlisuje od ostatnich detektivek, ja na to ale nemam a radeji jsem preskakovala.
Krome drastickych scen je ale kniha dost tuctova a dejove predvidatelna. Scenar zkratka porad stejny jako jsem uz cetla mnohokrat predtim. K tomu je dej dost prekombinovany a nelogicky.

06.01.2023 1 z 5

Trapne a lacine. Dneska opravdu vydava knizky kde kdo a podle toho to taky vypada.

02.01.2023 odpad!

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Nejlepší kniha ze série!

01.01.2023 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Tohle byla opravdu vyzva! Bohuzel, nesdilim vseobecne nadseni. Kniha je napsana sice ctive, ale prilis caste odbihani od tematu k novym a novym postavam a vzpominkam me nakonec prece jen udolalo. Od poloviny jsem se do cteni musela nutit a nebyt vyzvy, nechala bych ji nedoctenou.
Rasova tematika byla zajimava a jsem rada, ze jsem se dozvedela neco vic. Na druhou stranu se mi ale zdalo, ze autorka tlaci na pilu a vidi diskriminaci i tam, kde neni. Postavy a jejich pribeh mi nicim zajimavy neprisel. Cekala jsem v tomto typu romanu jiny konec. Takhle to bylo nejake...mdle.

11.12.2022 1 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Vzdycky se mi moc libil film a konecne jsem se dostala ke knizni predloze. Prestoze je s filmem totozna, kniha me moc bavila. Krasne napsano.

05.12.2022 5 z 5