TVer TVer komentáře u knih

Toskánské dědictví Toskánské dědictví Julianne MacLean

Kniha se mi moc líbila. Několikrát mě rozesmutnila, ale obecně to byl skvělý příběh.

V posledním tažení V posledním tažení Nina Lykke

Ani jsem to nedočetla, nebavilo mě to. Nemám ráda slabé postavy.

29.04.2024 1 z 5

Tajomstvo pomocníčky Tajomstvo pomocníčky Freida McFadden

V knihkupectví mi bylo řečeno, že kniha okamžitě navazuje na první knihu "Pomocnice" a že bez toho abych si tu knihu přečetla, budu úplně ztracená (chtěla jsem koupit jako dárek). Já jsem první knihu četla, ale pan prodavač asi ne, protože to nenavazuje ani omylem. Je tam zmíněna jednou Nina z první knihy a pak velmi okrajově zmíněný konec první knihy (tak trochu), ale že bych byla úplně ztracená pokud bych 1 nečetla, to se říct nedá. Obecně se mi kniha líbila, ale přiznám se, že mě plottwist dost překvapil a to se mi líbilo ještě víc.

29.04.2024 4 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Konec mě trochu zklamal, ale i tak ode mě kniha dostane 5 hvězdiček, četlo se to hezky.

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Na autorku jsem narazila úplně náhodou a její knihy se mi moc líbí. Tato nebyla žádnou výjimkou, příběh mě zaujal a konečné vyřešení případu také. S každým twistem mě kniha více zaujala. Doporučuji.

Závěj Závěj C. J. Tudor

(SPOILER) Toto se mi nelíbilo. Chyběl mi nějaký background, nějaké další info. Pohled 3 různých postav byl trochu matoucí, nakonec zjišťujeme, že je to nějak vše spojené (samozřejmě). Žádná z postav není pozitivní, žádná se mi nelíbí. Také mi připadá, že nikdo v knize neudělal jedinou rozumnou volbu, každý se tam jenom ohání zbraněmi.
Hororový aspekt této knihy se vytratil. Necítila jsem to, nebyla jsem u ničeho z toho vyděšená.. Hodně mi to připomínalo Černou zimu od Darcy Coates, akorát že Černá zima byla mnohem lepší a propracovanější. Celá kniha nikam nevedela a v pdostatě nikde nezačala. Přišlo mi to jako plácání se na místě.

29.04.2024 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čekala jsem něco trochu jiného. Věděla jsem o čem má kniha být, ale tak nějak jsem čekala.... nevím trochu víc. Celá kniha byla v podstatě náznacích, ale to až tak nevadí, věděla jsem, o čem má být. Chyběla mi tam ale nějaká konfrontace nebo konverzace mezi těmi 2 postavami. Na konci knihy mi chybělo jakékoli rozluštění nebo uzavření nebo něco. Přišla mi trochu nemastná neslaná, jakože se tam nic nevyřešilo, nic se neuzavřelo, kruh pokračoval. Ne pro mě.

29.04.2024 3 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

(SPOILER) Byl by to skvělý thriller.... pokud by autorka nepřidala to nadpřirozeno. To mě proste dostalo a celou tu knihu to pro mě zabilo. Nečekala jsem to, takže mě to poměrně zlamalo, protože jsem neměla náladu na nadpřirozeno.

29.04.2024 2 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Líbilo se mi to mnohem více, než jsem čekala. Příjemné a napínavé čtení.

29.04.2024 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Skvělé jako vždycky. Autorčiny knihy jsou jedny z mých nejoblíbenějších.

Neznáma žena Neznáma žena Mary Kubica

(SPOILER) Hodně pomalá knížka, nic se celou dobu neděje až na cca posledních 30 stran.
Postavy jsou prostě příšerné. Sadie na to že je doktorka neovplývá žádnou empatii, zvlášť ke své neteří, které právě zemřela matka. Ano, uznávám, že neteř je přímo z pekla, ale opět, zemřela ji matka a musí žít s cizími lidmi, kteří se nastěhovali do jejího domu. Také mám pocit, že Sadie neví o základních věcech, které by jako doktorka vědět měla. Byla jí diagnostikována mentální choroba, ale ona ani netuší, že příznaky můžou být také, že si nepamatuje, co dělala?? Vážně?
V knize se také vůbec nebaví se svými dětmi a pak je ještě ukazuje jako neskutečně příšery, ale ani jednou se s nimi nebaví o tom, co se v tom domě děje. Cože????
Také mě otravovalo střídaní různých pohledů a nesnáším, když je část knihy nebo celá knihy vyprávěna z pohledu dítěte. Ruší to pro mě celou knihu.
Plottwist byl zajímavý, ale obecně nastal tak pozdě, že tehdy už mi to bylo jedno a chtěla jsem tu knihu prostě ukončit.

29.04.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvělá kniha plná napětí.

02.01.2024 5 z 5

První pravidlo: Nezamilovat se První pravidlo: Nezamilovat se Felicia Kingsley

(SPOILER) Čekala jsem romantickou slaďárnu, dostala jsem napínavý román ve stylu Dana Browna s romatnikou spíše v pozadí. I tak se mi ale kniha líbila. Obě hlavní postavy mi byly celkem sympatické a když jsem myslela, že to neskončí úplně dobře, tak jsem z toho byla trochu smutná. Každopádně, kniha se četla moc hezky, akorát jsem nechápala, jak může být Sylvie tak krásná a štíhlá, když pořád doslova žere. Z popisu všeho, co snědla by měla vážit tak 300kilo a mít ošklivou pleť a nezdravé vlasy, takže to mě osobně trochu vytáčelo.

04.12.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

četla jsem od ní už i lepší strašidelné domy, ale nebylo to špatné.

30.11.2023 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Kniha se mi líbila, byla jsem z ní napjatá. Přemýšlela jsem, kdo je ten stalker až jsem si byla téměř jistá a pak zase spíš ne. Hvězdu ubírám kvůli konci, který se mi nelíbil - Audrey se v ničem nepoučila, skončila s kým neměla a ještě to za mě bylo neuzavřené a nedokončené.

28.11.2023 4 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Nafrněná naivní holka fňuká a lituje se, namlouvá si, že její snoubenec není totální debil a pak se zaplete s chlapem, který je o dost chudší než ona a smrdí po tabáku (co ji ale vadí jednou a pak už nikdy) aby se celá kniha pak zvrtla v nějaký mafiánský zlý film.

27.11.2023 1 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Přesně co jsem chtěla a očekávala.
Romantický příběh s happy endom v prostředí Islandu, který mě okouzlil. Ideální oddechovka.

17.11.2023 5 z 5

Reality Show Reality Show Anne Freytag

Začalo to slušně, myšlenka byla hodně zajímavá.
Ale neustále přepínání mezi přítomností a minulostí způsobilo, že jsme byla trochu zmatená.
Kniha mi připomínala V jako Vendeta, akorát v modernějším zasazení, a eventuálně mi přišla nedokončená. Konec prostě nebyl dotažený do konce a cca od třetiny knihy to celé začalo pokulhávat.

16.11.2023 2 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělá kniha v sérii.
Akorát jsem nechápala proč tak dlho trvalo všem přijít na to, že pachatel je do těch skutků nucen, i když to zmíňoval vícekrát a zmínil to v prvním dopise.

17.10.2023 5 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Hodně inspirováno Caravalem. Caraval je ale lepší.

16.10.2023 2 z 5