Turiel11 Turiel11 komentáře u knih

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Celou sérii mám moc ráda a na příběh Arylin a Stona se jsem těšila. Kniha se četla dobře, jako pokaždé, nechybělo jí nic, na co jsem od autorky zvyklá, ale přes to... já vám nevím...když jsem knihu dočetla, cítila jsem se tak nějak ošizená. Asi jsem na závěr potřebovala trošku víc "srdíček", ještě nějaké to milostné vyznání...Já vím, já vím, ale tak to prostě mám. :-D Nicméně to nic nemění na tom, že je to hezké odpočinkové čtení, které příjemně naladí.

06.09.2018 4 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Nešlo nepřečíst si druhý díl, který dle mého názoru jednoduše navázal na předchozí knihu jak dějově, tak kvalitativně. Oddechové čtení, které vás vytrhne z reality a ukáže jiný svět. Konec byl...jak to popsat? Když jsem dočetla, tak jsem si opravdu myslela, že někde nastala chyba a chybí stránky. Bohužel ne. Pak jsem se dozvěděla, že kniha má další dva díly, které u nás už ovšem vydány nebudou (škoda, protože si vážně myslím, že tato série je lepší, jak 50 ods.). Nezbylo nic jiného, než si knihy přečíst v originále.

16.05.2018 4 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Tak už to prostě bývá. Když někdo vymyslí něco nového a má to úspěch, tak přijde řada dalších, kteří z toho čerpají. Takže ano, JE to velmi podobné 50 odstínům. Ale takových knih jsou mraky a upřímně... jsou lepší jak 50 odstínů. Podle mého názoru je tato kniha jednou z nich. Příběh se mi líbil, kniha se dobře četla a dokázala mě překvapit, postavy mi byly sympatické. Pořád si tak nějak myslím, že tyto knihy nečteme proto, že bychom toužily číst o realitě a proto jistá neuvěřitelnost mi nevadí. Vážně se mi ta kniha líbila.

16.05.2018 4 z 5

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Pokračování dobrodružství Sáry a Šalamouna je stejně krásné a kouzelné, jako to předešlé. Hluboké životní pravdy jsou v knize popisovány a vysvětlovány s lehkostí tak, aby porozuměli děti, ale není to jen kniha pro malé čtenáře. Rozhodně doporučuji úplně všem.

18.04.2018 5 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Nádherná, nádherná, nádherná kniha! Mrkla na mě, líbila se mi její anotace a já si ji bez jakýchkoliv očekávání koupila. O to víc jsem byla překvapená, jak moc mě kniha oslovila. Styl autorčina psaní mě ihned okouzlil. Brie je neuvěřitelně vtipná a stejně tak Patrick. U knihy jsem se smála, bavila i jsem si poplakala. Přiměla mě přemýšlet nad sebou a životem. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih a vím, že se k ní vrátím. Jestliže měla kniha nějakou chybu, tak jsem ji buď nenašla nebo mi byla úplně jedno. Doporučuji všem romantickým duším, které věří na věci mezi nebem a zemí.

18.04.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Konec druhého dílu této série mě zanechal ve značně emočně labilním stavu, takže na toto pokračování jsem se opravdu, ale opravdu hodně těšila. :-) Uf, huh a aaaaach! Bylo to prostě super!!! Nejspíš se opakuji, ale vážně nevím, jak to ta žena dělá. Neustále přináší něco nového a zároveň nečekaného. Líbí se mi, jak rozvíjí nové dějové linky a nachází řešení ( i problémy :-D ) tam, kde bych je jednoduše nečekala. Každá její kniha a každá stránka v té knize je potěšení.
Erotika a to, jak ji SJM popisuje se mě osobně líbí a myslím si, že bez ní by to nebylo tak úplně ono. A víte co? Jo, Tamlin se zachoval jako v.l a byly okamžiky v knize, kdy bych ho nejradši vyhodila z okna nejvyšší věže, ale vlastně je mi ho líto. I když tato kniha má nějakým způsobem ukončovat jistou část této série, tak autorka nechala otevřených opravdu hodně příběhů a já se těším, jak se budou dál vyvíjet. Uáááá! :-D

16.04.2018 5 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Naprosto úžasná kniha! Je psaná velmi laskavým jazykem, pohoda na mě dýchala z každé stránky. Kniha mě inspirovala, poučila, připomněla, co bylo třeba a snadno mě naladila na tu správnou vlnu. Jedna z nejlepších knih jakou jsem z tohoto žánru četla. Doporučuji všem!

21.02.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Asi jsou tací, kteří si nějaké chyby najdou a třeba budou mít i pravdu, ale já si myslím, že je autorka geniální. Vymyslet a poskládat to všechno dohromady? Nevím, vážně netuším, jak to dělá a odkud to všechno bere.
Její vyprávění je přímočaré a má spád, neustále se něco děje a děje se to k věci. Příběh je plný zvratů, které mě asi jednou budou stát srdeční zástavu, ale stojí to za to. Teď už je příběh vyprávěný z mnoha úhlů, pohledy mnoha postav, které jsou pro mě zajímavé a rozmanité, nezpůsobuje to ale zmatek a já se s přehledem v ději vyznám. Vše na sebe plynule navazuje, všechno má svůj řád a význam. Velmi důležitou roli hraje v knize láska, romantika i milostné scény...nevím, jak to popsat, to musíte přečíst. S.J. Maas má ten dar, že mě dokáže uvěznit na stránkách svých knih a já se potom horko těžko vracím zpět. A vážně nevím, jak to udělám po této knize.
!!! SPOILER !!!
Knihu jsem si koupila chvíli po tom, co vyšla a až do TEĎ čekala. Tušila jsem, že se něco nepěkně po..kazí a potřebovala jsem se nejspíš připravit... A tak když došlo na setkání Aelin a Maeve, jen jsem odevzdaně držela knihu a otáčela stránky a bylo mi hrozně smutno. Pořád je mi hrozně smutno... To ale nic nemění na tom, že ta kniha, ba dokonce celá série, včetně autorky, je vážně úžasná. Vřele, opravdu hodně vřele až plamenně, doporučuji. :-)

06.02.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Nemůžu si pomoct, ale 2/3 knihy by v podstatě nechyběly, kdyby nebyly. Sdílím názor s mmmisulka.r, že to autorka zachraňuje svým stylem psaní. Její vyprávění je barvité, neotřelé a navzdory atmosféře knihy, jenž dokáže vtáhnout a pohltit, ať je jakákoliv, krásné. V knize je ukryto dost materiálu k zamyšlení, což se mi opravdu líbí. Díky tomu tu knihu prostě přelouskáte i kdyby nevím co :-)).. a já občas louskat musela. Nicméně příběh graduje, až se z toho točí hlava ( ano, vážně se mi motala, jak jsem zrychleně dýchala :-D) a já jsem napnutá, jak to všechno bude dál. A ženy! Všechny jsme Siarrah. Jen si na to vzpomenout... ;-)

24.01.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Mám na jazyku spoustu superlativ a nemůžu si vybrat, kterým začnu. Kniha má skvělou atmosféru, která mě vtahovala do sebe, jen těžko jsem ji odkládala. Všechno je tak nějak dokončené a dotažené - nevím, jak jinak to popsat. Ten pocit, že je v té knize všechno správně. Popisy byly hojné a já z nich byla chvílemi nervní, ale to nijak neumenšuje jejich krásu. A to, že nevíme, kdo je kdo? Prostě pecka. Měla jsem favorita a trefila se, ale autorka se opravdu snaží, mate, zavádí do slepých uliček a hází udičku. Některé scény jsem vůbec nedokázala dostat z hlavy...nádhera.
!!!SPOILER!!!
Zdá se mi to nebo se autorky této a podobné literatury v poslední době vyžívají v naprosto šílených koncích? Jim se to píše, ale kdo to má všechno rozdýchávat? :-D Ještěže už je druhý díl a já nemusím čekat než vyjde.

18.01.2018 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Možný SPOILER!!!
Odkud začít? V každém případě se mi kniha opravdu moc líbila. Voněla po slunci, písku a exotickém koření. Ano, autorka se uchylovala ke zkratkovitému popisu děje. Něco opsala dlouze až sáhodlouze a to, co by si zasloužilo hlubší vhled, přešla skokem.Prostě se to stalo. Vše se až zázračně pohádkově vyřešilo. Ale proč ne? Vždyť je to pohádka. Hodně mě oslovoval význam cti. Ve smyslu, co čest znamenala pro postavy a jak se k ní stavěly. Dost jsem si toto téma v knize uvědomovala. Děj mě vtáhl a bylo to čtivé. Poplakala jsem si i zasmála, co víc si od knihy přát? Za mě mohu jen doporučit.

18.01.2018 4 z 5

Marcelka z hor Marcelka z hor Věra Keilová

Úžasná kniha! Pomohla mi, když jsem to potřebovala, nakopla mě a pokaždé, když jsem ji vzala do ruky, tak mě inspirovala. Určitě se ke knize budu vracet a jestli se mi do rukou dostanou další díly :-), ráda si je přečtu.

17.10.2017 5 z 5

Pán rozkoše Pán rozkoše Nicole Jordan

Krásná třešnička na dortu celé série, kterou vřele doporučuji.

01.10.2017 5 z 5

Extáze Extáze Nicole Jordan

Nádherný příběh i oba hlavní hrdinové, kteří mi byli velmi sympatičtí. Líbilo se, jak se kniha odvíjela, tajný Ravenin svět a to, že se Kellova minulost odkrývala postupně. Taky bylo hezké, jak si autorka připravovala půdu pro poslední příběh. Už se na něj těším. :-)

23.09.2017 5 z 5

Touha Touha Nicole Jordan

Tuto knihu už jsem kdysi četla, ovšem vytrženou ze série Ligy a tak jsem si řekla, že si ji přečtou ještě jednou pěkně ve správném pořadí. Ačkoliv jsem mlhavě tušila o co go :-), velmi mile mě překvapilo, že jsem se u knihy vůbec nenudila ba naopak. Znovu jsem hltala každou stránku. Opět mi přišlo, že některé úvahy se v knize omílaly stále dokola, ale nevadilo mi to. Hurá na další díl! :-D

17.09.2017 5 z 5

Vášeň Vášeň Nicole Jordan

Připojuji se k názorům, že Aurora je kvalitativně nevyrovnaná hrdinka. Chápu její důvody, ale možná by pomohlo, kdyby nevyznívala tak ukňouraně (lepší slovo mě bohužel nenapadá). A ano, Nicolas byl úžasný a úžasně trpělivý. :-) Příjemné oddechové a romantické čtení.

17.09.2017 4 z 5

Smyslnost Smyslnost Nicole Jordan

Velmi pěkný příběh s neotřelou zápletkou. Vanessa mi byla sympatická, stejně jako Damien, i když jsem si nejednou pomyslela, že je to osel. :-D Ale vzpamatoval se. ;-) Všeho tam bylo tak akorát, ničeho nebylo moc. Vřele doporučuji.

17.09.2017 5 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

To byla nádhera! Opět velmi sympatičtí hlavní hrdinové a Madeline, ačkoliv velmi naivní, mi jednoduše učarovala. Od knihy nebylo možné se odtrhnout. Krásné odpočinkové čtení. Tato série je moc povedená a já ji vřele doporučuji.

01.09.2017 5 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Krásný příběh s neotřelým dějem. Hlavní hrdinové mi byli vysloveně sympatičtí a i ostatní postavy, včetně lady Ashtonové (které bych nejraději zakroutila krkem :-D), se mi líbily. Stránky jsem doslova hltala. Rovnou se pouštím do druhého dílu.

01.09.2017 5 z 5

Noc s princem Noc s princem Sabrina Jeffries

Myslím si, že třetí kniha byla třešničkou na dortu celé série, která se oficiálně stává jednou z mých nejoblíbenějších v tomto žánru a vřele ji doporučuji. Opakuji se, ale opět zajímaví hrdinové i příběh, který je velmi čtivý a má spád. A samozřejmě romantika, romantika a romantika. Prostě super. :-)))

26.08.2017 5 z 5