tulip131 tulip131 komentáře u knih

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

30 let stará událost smrti se prolíná s vraždou aktuální a současně s životem nově příchozí šefky policie na vzdálené stanici. Anna a Agnese, matka a dcera, tragédie a neporozumění. Jak to bývá, rozuzlení na závěr.

22.02.2021 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Vera na mě teda nepůsobila, že by byla nějaká akční nebo dokonce, že by ji mohly docházet souvislosti, většinu knihy to tak i bylo, ale její urputnost nakonec vyřešila záhadu s Isakem, povedeným strýcem a bratrem Billym i tím, kdo a jak moc o celé té věci věděl. Rozhodně poutavé.

05.02.2021 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Dobře zamotaný příběh, který začne tím, že lidé jsou na nesprávných místech. Audie, který chce splnit slib, který dal.

29.01.2021 4 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Svižné, avšak s porovnáním s prvním a druhým dílem, slabší. Lars a jeho láska z minulosti. Tentokrát Lars místo síly a akce zapojil víc plánování.

25.01.2021 3 z 5

Učebnicový případ Učebnicový případ Jeffery Deaver

Rychlé, svižné, krátké.

21.01.2021 3 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Další počiny Faye, kniha odhalila více z jejího dětství, už jako dítě zažila zlé věci, ale už jako dítě zvládla být tvrdá, necitelná a dopustit se věci, které potřebují kuráž. Hodně z její minulosti osvětlilo přítomnost, proto je až zarážející, že si našla Jacka, který byl v mnohém podobný jejímu otci. Každopádně opět slušný závěr, jen tak dál děvčata z knihy. A konec jasně napovídá...

13.01.2021 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Po knize jsem sáhla jen proto, že jsem zrovna neměla co po ruce a že jsem na ni viděla poutač někde v MHD. Vlastně jsem od knihy moc nečekala. A spletla jsem se. Akorát dlouhá, akorát zamotaná, akorát intrik, smrti a všeho. Faye a její minulost, to jak své představě dala všechno a zjistila, že skutečně žila jen v kleci. Jack prohnaný chlap, který naplňoval jen své touhy a přání. Tvrdě naletěl. Stačila dřina, odhodlání a přátelství Chris a Kerstin.

05.01.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Akční, rychlé, čtivé. Pobavilo mě i jak si předávají kytku, vtipné. Kim a její minulost. Šéf, který Kim sice suspendoval, ale vymyslel, jak ji nechat v obraze.

01.01.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Celý případ vyřešila jedna neoblíbená, po celou dobu suspendována policajtka. Slušná zápletka. Čtivé.

14.12.2020 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kate a její asistent opět řešili zapletený příběh, Tristan se navíc přiznal rodině a okolí s velkým tajemstvím a závěr knihy dává čtenáři jasně najevo, že se má těšit na pokračování. Rychlé a poutavé.

04.12.2020 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter píše fakt perfektně, ale zdá se mi, že tato kniha byla mírná, jeho popisy ze kterých je na zvracení, krev, kosti, kusy těl, sice nechyběly, ale bylo to slabší. Carlos tentokrát nedostal tolik prostoru, Robert opět zachraňoval situaci. Bláznivá kapsařka, která vše rozpoutala a současně díky ní mohlo dojít k zastavení vraha.

29.11.2020 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tentokrát méně hvězdiček, ne že by příběh nebyl napínavý, ale bylo tam moc dějových linek, skoro bych řekla, že kdyby z toho autor udělal dvě samostatné knihy, bylo by to lepší. Risk a jeho rodina, Matilda se svojí "kamarádkou" Gretou, Theodorovo zatčení, Sonjina přeměna. Do toho řešili slušně zamotaný příběh s Milwokhem. Nakonec se autor rozhodl rozlousknout Molandera a jeho hrůzy. A Sleiznerovo pronásledování Dunji nechal otevřené. Neopomenul zásluhu Liljové a trable Tuvessové.

16.11.2020 2 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Napínavě popsané, jak se vlastně těla pod ledem vzala. Sousedovo krytí prasklo. Malý chlapec, který nestojí jen tak stranou, ale s dějem zamával. Uriahovo onemocnění a sblížení s Jude.

03.11.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Opět dobrá zápletka a ještě zajímavější konec, hned se vrhnu na další díl, zajímá mě jak to bude dál. Prohloubení vztahu mezi Judy a jejím nadřízeným bylo příjemné spestřeni. Soused, který není jen tak obyčejný soused a rafinovanost s kočkami.

19.10.2020 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak tohle byla jízda. Jeden neposlušný vyšetřovat za svůj prohřešek mimo službu, rázem vše zapomenuto a ihned zapeklitý příklad. K sobě si vybral jednu zvláštní duši Tilly a náramně jim to spolu klapalo. Hříchy minulosti, kamarád, policajt, oběť a pachatel v jedné osobě. Napsáno poutavě.

16.10.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Zvrat střídal zvrat, roztržka bratrů, milenecká zápletka, smrt, znamení na místech činu a všemu vévodí kocour Shack. Otevřený konec. Kniha neměla chybu.

05.10.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Jak snadno se vrah dostane z vězení a jak těžce se mu dokazuje, že udělal, to co je mu kladeno za vinu a pak ještě jednou. Napsáno čtivé. Motiv jsem do poslední chvíle netušila. A překvapující závěr jak hrdina Shack zachránil svého nájemníka.

23.09.2020 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Skvěle napsané, Raket opět nezklamal, pomlácený a zničený to nakonec s trochou toho štěstí rozlouskl. Do příběhu příjemně zapadla i Jo a její část příběhu.

09.09.2020 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak v tomto díle se řešilo a vyřešilo snad všechno. Dvě časově linky. A souhra všech i televizní reportérky pro to, aby vše dopadlo. Napínavé.

02.09.2020 4 z 5

Hráči se smrtí Hráči se smrtí Simon Scarrow

Všichni jsme sledování. Vždycky po sobě zanecháme nějakou stopu. Někde je nějaká Diva. To jak ti tři umřeli bylo vymyšleno suprově.

24.08.2020 4 z 5