ttinecka ttinecka komentáře u knih

Brno nacistické - Průvodce městem Brno nacistické - Průvodce městem Michal Konečný

Ještě teď mě mrazí, když si vzpomenu, co o některých budovách či místech teď díky knize vím a předtím by mě to nikdy ani ve snu nenapadlo a to některými místy procházívám docela často... Jímavá kniha pro všechny, co se chtějí dozvědět něco o válečném nacistickém Brně. Fotografie jsou doplněny krátkým textem, který přibližuje dobu, místo, čas. Pocit z knihy nejspíš dlouho nevyprchá, hlavně proto, že si vždycky připomenu, že žiju v relativně klidné době a nemusím zažívat všechny ty hrůzy.

30.12.2013 5 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Mám tu nevýhodu, že dočítám knihy do konce, i když se mi moc nelíbí... a tohle je zrovna ten případ. Téma zajímavé, taky bych se vydala po stopách románů Jane Austenové, čte se to svižně, ale ten děj byl prostě hloupý... a do toho ta nevysvětlená zjevení pana Darcyho :-) Hrdinka by mi byla i sympatická, kdyby nebyla tak natvrdlá....prostě mi to nesedlo :-)

04.11.2013 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Ještě teď v duchu vidím ten pohořelický pochod..... Obdivuji autorku, že ač tak mladá, dokázala napsat něco tak autentického. Žítkovské bohyně jsem taky četla, ale Gerta mi přišla lepší. Kniha je mi blízká i tím, že znám Brno a jižní Moravu a leckterá místa, o nichž píše. Silný a uchvacující příběh.... škoda že se Gertě ani další život vůbec nevyvedl, i když si to zasloužila jako málokdo jiný....

16.10.2013 5 z 5

Poslední tanec - Patrick Swayze Poslední tanec - Patrick Swayze Wendy Leigh

Knihu jsem přelouskala během 2 dnů, ale více se mi líbila biografie, kterou napsal herec sám (Žil jsem skvělý život). Skvělý život, to opravdu žil, ale za velmi drahou cenu :-(

07.10.2013 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Klasická romantika, řekla bych, že jedna z lepších. Autora jsem četla poprvé a dám si chvíli pauzu. Hezký, ale předem nalajnovaný příběh, docela zajímavá zápletka. Za mě 3,5 :-)

07.10.2013 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Realita života je holt někdy tvrdá, ale co na to říct, tak to prostě chodí. Raději čtu něco takového než předem jasné, předvídatelné a sladké příběhy. Styl psaní mi vyhovoval, bavilo mě číst, co se honí hrdinům v hlavě a kam to všechno dospěje...do zdánlivě překvapivého konce, který se ale podle celkového tónu příběhu dá také do jisté míry očekávat :-). Líbilo se mi to.

01.10.2013 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka se mi líbila, ale nemůžu říct, že na 100%, asi i pro to, že jsem ji četla po kouskách, jak byl čas. Příběh je zajímavý, ale ten konec mi nějak nesedl, mám z celku trošku rozpačitý pocit. Oceňuju, že autorka Dořin život, navíc ke všemu tomu "bohování" , ozvláštnila realitou péče o handicapovaného Jakoubka a poodkryla střípky z hrdinčina osobního života......Ale doporučuju, knížka stojí za to si ji přečíst.

28.09.2013 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pět bodů a kdybych mohla, tak klidně 10 :-). Je to nejzajímavější kniha, co jsem v poslední době četla. Neobvyklá vypravěčka, silný příběh, skvěle napsáno.

07.09.2013 5 z 5

Taky bych ve svém životě chtěla potkat tak laskavého člověka... ale nemusel by při tom umírat :-), ale to je holt život. Taky nemusím podobné knížky, ale tahle mi pohnula srdcem.

24.08.2013 5 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Nejdřív jsem viděla film, a protože mě příběh zaujal, koupila jsem si knížku. Kdybych příběh poznala v opačném pořadí, nejspíše by se mi knižní podoba líbila více. Příběh je to úžasný, i když smutný, ale takový je život. Knížka mohla být kratší, některé pasáže, kdyby nebyly, nic by se nestalo. Vztahy mezi lidmi jsou obecně složité, tady ještě složitější, ale z vyprávění dýchá silný cit a láska. Pocit z příběhu ve mě zůstane dlouho :-)

21.08.2013 4 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Kniha je čtivá, ale psána poněkud věcným, fádním tónem, téměř žádné emoce. Něco se děje až téměř na konci, kdy příběh alespoň někam spěje. Několik předchozích dílů jsem četla v originále, český překlad mi přijde slabší.

09.08.2013 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

První půlka mě moc nebavila, přišla mi nejslabší. Četla jsem ji dlouho a s přestávkami. Druhá půlka mi přišla lepší, těším se na to, co se konečně stane s mrchou Cersei a jestli se znovuobjeví moji oblíbenci :-)

24.07.2013 4 z 5

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Na to, že kniha byla psána tak dávno, řeší velice aktuální téma i pro dnešní dobu - a to relativně otevřeně a velice čitelně. Občas jsem zapomínala, že knihu kdysi napsal Tolstoj a ne nějaký současný autor. Vadily mi popisy Levinových myšlenek o hospodaření a celkově rozmluvy o politice, které už v dnešní době nejsou moc aktuální, ale tak to tehdy bylo.

16.06.2013 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Lepší než Hra o trůny, drsnější, napínavější, čte se jedním dechem....

27.05.2013 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Tento žánr moc nečtu, o to větší to pro mě bylo překvapení, jak dobře se to četlo. Příběh trošku zamotaný, mnoho postav a těžko zapamatovatelných jmen. Jinak není co vytknout, představivost pracovala na plné obrátky. Seriál jsem neviděla, chci jej zkouknout až po přečtení :-)

25.04.2013 5 z 5

Štěstí.cz Štěstí.cz Valerie Freiová

Zoufalý vzorek mužské populace, ale kdo si počká, ten se dočká :-). Obsah těžko uvěřitelný, nicméně psaný s celkem obstojným humorem.

22.04.2013 2 z 5

Žil jsem skvělý život Žil jsem skvělý život Patrick Swayze

četla jsem slovensky a přečetla jedním dechem.... byl mi vždycky sympatický a pokud je všechno pravda, co o sobě píše, byl to opravdu obdivuhodný člověk, všestranný, nadaný, vzdělaný a hodně komplikovaný. Opravdová škoda, že už dál o sobě nic nemůže napsat :-(

06.04.2013 5 z 5

Johnny Depp Johnny Depp Nick Johnstone

Kniha se hezky četla, pěkné fotky (a nejen pouze ty "plakátové"), dobře popsaný jeho životní příběh.

02.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

četla jsem v angličtině, českým překladem se obtěžovat nebudu... happily ever after, daleko od reality, o něco lepší než první dil, ale i tak jsem to dočítala jen pro to, že málokterou knížku odkládám

29.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl mi přišel lepší, i když stále těžko uvěřitelný :-). S realitou nejspíš nemá mnoho společného.

14.03.2013 4 z 5