Tripedalia Tripedalia komentáře u knih

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Simmel si mě získal knihou Láska je jen slovo. Ovšem zatím žádnou další, kterou jsem od něj četla, už nic podobného nezopakoval. Třeba jsem jen sáhla po těch nesprávných.. Nicméně pár zajímavých myšlenek tu bylo, ale znovu už ji neotevřu.. Snad příště budu mít šťasnější ruku při výběru..

20.10.2015 2 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Druhý díl ještě lepší než první.. nevím díky čemu přesně, jestli díky tomu, že už jsem si zvykla na ten severský styl, na vykreslování postav a nebo si zamilovala tamější krajinu a náturu.. jistě vím jen to, že se mi tahle sága dostává pěkně pod kůži.. =)

27.11.2014 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Tilly Bagshawe

Četla se jedním dechem.. Konec mě trošku zklamal, ale doslov naopak totálně nadchnul.. =) Takže doporučuji..

29.08.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

To, co ztratíte, někdo jiný získá.. Nebo nikdy není pozdě, respektive lepší pozdě než nikdy.. Přesně tohle mi letělo hlavou na konci knihy.. =) Skvěle se četla a nabídla nejeden zajímavý příběh.. Trochu mám pocit, že na druhé přečtení, kdy už se člověk líp zorientuje v postavách, bude ještě lepší..

16.05.2014 4 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Po mnoha a mnoha letech jsem ji zase vytáhla z knihovny a byla jsem nadšena.. Nechápu, proč jsem si pamatovala Ká jako toho špatného, když je to jeden z těch nejlepších..=) Poslední stránky jsou nejkrásnější....."A ráno, až se probudíš,tu v prsou poznáš divnou tíž,jak srdce tíhne k džungli blíž."...

23.03.2013 5 z 5

Adriaen de Vries Adriaen de Vries Frits Scholten

První a jediná ucelená publikace o největším sochaři Rudolfínské doby Adriaenu de Vries. Najdeme v ní nejen jeho podrobný životopis, rozbor většiny jeho děl, ale také jejich fotografie.
Adriaen de Vries - Nizozemský sochař, významný představitel manýrismu. Autor volných plastik na mytologická témata, reliéfů, portrétních bust Rudolfa II., soch koní a fontán, převážně v bronzu. Autor bronzových plastik soch a koní ve Valdštejnské zahradě.
Škoda jen, že většinu jeho soch odvezla roku 1648 švédská vojska jako válečnou kořist.

03.01.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Uff, konečně dočteno.. je to jedinečný náhled na tehdejší život v Anglii, ale já měla problém se začíst a postupně mi došlo, čím to.. Žádná z postav nebyla má krevní skupina, prostě jsem neměla komu fandit.. vlastnický Soames, dokonalá Irena, nerozhodný Jon a rozmazlená Fleur.. snad jedině mladý Jolyon.. =) A ještě jsem trošku postrádala gradaci, to napětí které nutí člověka otočit na další stránku.. Ale možná to bylo tím, že jsem viděla seriál a věděla, co mám očekávat.. =)

27.10.2012 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Nápad ohledně děje knihy nebyl vůbec špatný, právě naopak. Ale ta délka, trvalo mi, než jsem se jí prokousala. Plno věcí mi přišlo zbytečných. Kdyby kniha měla zase jako dřív těch 150 - 200 stránek, tak by podle mě o dost stoupla...

29.03.2012 3 z 5

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Dobrodružný příběh o chlapci, který se chce stát rytířem. Jenže než může být pasován, je požádán o pomoc umírajícím a jeho nebezpečná a dobrodružná cesta může začít. Krásná a čtivá kniha o odvaze, spravedlnosti a přátelství.
Vřele doporučuji!=)

30.08.2011 5 z 5

Skvělej díl! Ostatně jako i zbytek série..=) Všichni kolem mě milovali Siriuse, ale já raději Lupina....=)

30.08.2011 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tak tenhle mám z celé série nejraději...=) Hlavně tu závěrečnou pasáž u Brumbála v pracovně..

30.08.2011 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Začínám si říkat, že Rowlingová je mist v tom, že nikdo není tím, kým se zdá být.. No nicméně, ať je Moody kýmkoli, tak rozhodně je to nejlepší postava tohohle dílu, boží.. =) Navíc to všechno začíná dostávat pořádný spád a poslední čtvrtinu knihy mám vždycky na jeden zátah.. A navíc mám pocit, že s přibývajícím věkem se mi tenhle díl líbí mnohem víc.. =)

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Pro mě vtipná knížka o přátelství 4 dívek, které když se mají poprvé na prázdniny rozdělit, objeví kouzelné kalhoty, které je spojí víc, než kdy jindy. V knize je navíc plno těžkých životních zkušeností.. Když ale člověk není sám, tak se dá zvládnout všechno.. =)
Vřele doporučuji, krásně se čte..

30.08.2011 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Další nádherná Remarqueva kniha s naprosto nečekaným koncem..

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Příběh kolektivní viny. Nikdo si nepřeje, aby nic netušící Santiago zemřel, a přesto se předem ohlášený zločin stane..
Marquéz touto knihou vyjádřil svůj postoj k současnému světu ovládanému lhostejností, předsudky a brutalitou...

30.08.2011 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Pro mě nejlepší Remarquevo dílo. Příběh o lásce a o přátelství! Nádherná kniha od skvělého spisovatele..

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Ten happy end mi trošku zkazil celkový dojem z knihy, ale jinak já Coelha prostě zbožňuju!=)

30.08.2011 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Nejlepší díl z Letopisů Narnie, četla jsem je ráda jako malá a nedávno se mi zase dostaly do ruky.. Parádní pohádka!

Koule Koule Michael Crichton

Přečteno jedním dechem.. a v hlavě mi neustále běželo "shit, to je skvělý.." =)

14.06.2014 5 z 5

České korunovační klenoty České korunovační klenoty Jan Boněk

Sice jsem nestila knihu dočíst úplně do konce (což u první příležitosti napravím), ale opět pan Boněk dokazuje, jak úžasné má znalosti a jak čtivě je umí podat..

07.04.2014 5 z 5