Trina1 Trina1 komentáře u knih

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

No, knížka byla velice poutavá, přečetla jsem ji za jeden den... Ale ten závěr, ten byl opravdu zvláštní.

17.08.2017 4 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Nedávno jsem někde četla, že čtenáři se dělí na ty, kteří mají rádi Anitu do desátého dílu a ty, kterým se líbí Anita po desátém dílu. Já se neřadím ani k jedné skupině, mně se líbily první asi čtyři díly a pak už to šlo do háje. Navíc mi strašně vadil Richard, fandila jsem Jean Claudeovi.
Nicméně po delší době jsem po Anitě opět sáhla, protože mi začaly chybět její superhlášky.
No, líbila se mi až ta druhá půlka, ale jinak se knížka četla velmi dobře.
Co se děje týče, kdyby to byl příběh někoho jiného, prostě nová série s jinou hlavní hrdinkou, bylo by to super. Stará Anita je zkrátka stará Anita. Chybí mi Dolph, Zerbrowski, Edward, Ronnie atd... Děj se mi zdál trochu překombinovaný, ztrácím se v tom, který dlak komu patří, vyskytuje se tam čím dál víc druhů a příště možná můžeme očekávat šnekodlaky a žížalodlaky :-D.
Ale Micah je skvělý a dokonce, světě div se, mu fandím víc než JC (kdo by to byl kdy řekl?).
Takže když to shrnu, není to už ono, ale stejně budu v sérii pokračovat, jsem zvědavá, jak to bude s Micahem.

07.05.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pan Patrik Hartl má na svědomí to, že jsem během tří dnů doma nehnula malíčkem, neudělala jsem lautr nic a kromě toho, že jsem si občas odskočila do práce, jsem jen četla a četla. Skvělá knížka.

21.04.2017 5 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Tak tohle byl mazec! Knížka mě děsila, naprosto rozhodila a přesto jsem ji nemohla odložit. Chápu, pokud ji někdo nemohl dočíst. Já jsem ji přečetla za tři dny a nyní si dám na nějakou dobu od takovýchto knih oddych, musím přesedlat na něco jemnějšího.

07.01.2017 5 z 5

Šílenství Šílenství John Lutz

Tuhle sérii čtu už spíš jen ze setrvačnosti. Díl od dílu je to slabší a slabší. A přitom děj pořád stejný. Tentokrát jsem se v něm chvílemi ztrácela, taky mi tu chyběly Pearliny ostré průpovídky a ten konec - pozor spoiler - plno zraněných, ale všichni byli vlastně v pohodě, Pearl s opravdu vážným zraněním, ale přesto schopná akce, no nevím, tohle už je trochu přitažené za vlasy.

03.01.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Je to vtipná, čtivá a zajímavá kniha. Sice jsem ji jako pár dalších čtenářů nemohla číst v kuse, ale když jsem si dělala přestávky, bylo to perfektní čtení.
Ale očekávala bych, že takovou knížku napíše spíš někdo s dlouholetými hereckými zkušenostmi než mladičká herečka, kterou já znám pouze z Comebacku, jedné miniroličky v pohádce a mihnutí se v pár dávných dílech Ordinace v růžové zahradě.
Že hraje v divadle jsem se dozvěděla až z knížky - tak asi jo, asi má s herectvím dost zkušeností, moje chyba, že jsem to nevěděla.
Každopádně to bylo pohodové a příjemné čtení.

01.01.2017 4 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Tohle byla moje poslední kniha Čtenářské výzvy 2016 a byla to třešinka na dortu. Knížka se velmi dobře čte, je vtipná, svižná, zajímavá a poučná.

27.10.2016 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Tak tentokrát to bylo hodně překombinované. Dost jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně rozuzlení bylo opět překvapivé a nečekané a proto dávám 4 hvězdy.

22.08.2016 4 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Ferdův slabikář jsem kdysi četla stále dokola snad tisíckrát. Díky němu jsem uměla naprosto plynule číst ještě před nástupem do školy. Dodnes umím nazpaměť říkanky téměř ke všem písmenům. Dnes jsem si knížku přečetla znovu v rámci čtenářské výzvy v kategorii Oblíbená kniha tvého dětství.

21.08.2016 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělé čtení... až na tři věci: vulgarismy, harpyje (jednou, snad i dvakrát by to i bylo vtipné, ale proč tak byly holčičky nazývány v celé knížce?), no a nakonec ten závěr :-(. Ale jinak se knížka velmi dobře a lehce četla, určitě se pustím do další.

25.06.2016 4 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Knížka se velmi dobře četla, hlavní hrdinka mi byla hodně sympatická, ale příběh byl takový nemastný neslaný. Žádné nečekané rozuzlení na konci, žádný překvapivý závěr. Nejsem si jistá, zda se pustím do další knížky, ale možná tomu za nějaký čas dám ještě jednu šanci.

21.06.2016 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Tato kniha je od samého začátku krásná a smutná. Přesto, že má přes čtyřista stran, přečetla jsem ji za tři dny. Četla jsem do noci, či spíš do rána, protože patří k těm knihám, které se těžko odkládají, na které myslíte každou volnou chvilku a taky pokaždé, když se během noci vzbudíte. Už od začátku se mi dostala do hlavy a já ji teď z té hlavy nebudu moci dlouho dostat.
Jediné, co mi vadilo, byl postoj Juniny matky k celé věci, ale v té době to tak asi bylo.

08.05.2016 5 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Co se týče překladu, jak už tu bylo několikrát zmíněno, jedna velká hrůza.
Co se týče knihy, chyběli mi Peabodyová a její hlášky, McNab, Feeny atd... Jednu hvězdu ubírám za zdlouhavost - v posledních dílech série Eva nějak moc přemýšlí.

27.04.2016 4 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Tuto knihu by mě nenapadlo si přečíst, nebýt čtenářské výzvy. Z několika tipů v diskuzi jsem zvolila právě tuhle a udělala jsem dobře. Skvěle se četla, byla velmi zajímavá a vtipná. Rozšířila jsem si obzory o další zajímavé téma :-)

12.02.2016 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Sice jsem si vraha tipla správně, ale přesto mě konečné rozuzlení (jako vždy u Agathy) překvapilo. Skvělá knížka, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou.

17.01.2016 5 z 5

Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali Adele Faber

Při čtení knížky jsem se občas pěkně pobavila - ty názory puberťáků naprosto přesně sedí. A reakce rodičů jakbysmet. Teď jen si všechny ty rady pamatovat a použít je v praxi.
Jen jednu malou výtku bych měla, a sice k paní překladatelce: měla by si zopakovat pravidla českého pravopisu, skloňování především.

03.01.2016 4 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

Tentokrát trošku zklamání. V celé první polovině knihy se až na jednu vraždu téměř vůbec nic nedělo. Zdá se mi, že knížky začínají být čím dál více zbytečně ukecané.

01.12.2015 3 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Knížku jsem měla půjčenou od kamarádky a jenom proto jsem u ní vydržela. Olga byla už od první věty nepříjemná protivná puntičkářská pedantka. Celou první půlku knihy jsem měla chuť ji zaklapnout a víc se ní nevracet. Nicméně jsem vydržela, druhá půlka už se četla líp. Ale neseděl mi autorčin styl psaní, nejvíc mi vadilo to nešikovné prolínání dějů. K této autorce se už nevrátím.

09.10.2015 3 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Mně se to líbilo - i přes to, že to nebyla klasická Dánova detektivka, na jaké jsem zvyklá. Jen ten konec mi přišel trošku jako pohádka, nechce se mi věřit, že by to Krausovi prošlo.

09.09.2015 5 z 5

Měj se na pozoru Měj se na pozoru Nora Roberts

Pořádně jsem se začetla až v poslední třetině. Do té doby mě to moc nebavilo, Eviny stále se opakující myšlenkové pochody a dedukce se mi zdály zbytečně zdlouhavé. A souhlasím se zde už zmíněným divným překladem Zdíka Duška; je také škoda, že názvy už nezačínají slovem "Smrtící". Už to není ono.

19.08.2015 4 z 5