tosu69 tosu69 komentáře u knih

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Skvělá kniha,která by měla patřit do povinné školní četby.Možná by potom ubylo lidí,kteří stromům,těmto úžasným bytostem,ubližují.

10.01.2017 5 z 5

Mezinárodní žid: Světový problém - Díl 1. Mezinárodní žid: Světový problém - Díl 1. Henry Ford

Vřele doporučuji k přečtení každému, kdo si nechá denně vymývat mozek televizní obrazovkou...A kontrolní otázka: Hádejte, kdo nám to z té obrazovky do hlav cpe ? :-)

12.12.2017 5 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Téměř stejná fakta a varování vyšla před více než sto lety v "Protokolech siónských mudrců",díle po kterém od jeho vzniku šlapou a plivou zednáři a židé,budující světovládu.Je zbytečné se hádat a spekulovat.Světová krize,celosvětové choroby a jejich "léčení",současná migrační histerie.Vše bylo naplánováno a vše se nyní děje.Jen blázen to může popřít.Byli jsme varováni mnohem dříve,než to začalo.Nyní budou následovat regionální ozbrojené konflikty a likvidace měny.Dávný zednářský plán se dostává do obrátek.Pokud si někdo myslí,že je to jen pouhá konspirace,klame sám sebe.

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Skvostný příběh.Nejsem sportovec,ani aktivní,ani "televizní".Ale tohle jsem během třiceti let četl snad stokrát.A jestli existuje nějaký Čech,který to ještě nečetl,tak vřele doporučuji!

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Zajímavé, melancholocké vyprávění, které se mi pěkně četlo. Pana Murakamiho prý nemají jeho japonští kolegové - tradicionalisté příliš v oblibě. Prý pro jeho nekritický obdiv k západní kultuře. I z řádků této knihy je to občas cítit, jak autor touží být američanem. S tím souvisí i to, co se mi na jinak pěkném románu nelíbilo: Silná propagace sexuální promiskuity. To pan spisovatel jistě nemá z japonských kořenů. To je idea, kterou USA, kromě svých žoldáků, exportují do celého světa. To jediné mi kazilo můj pěkný dojem z knihy.

21.03.2017 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Zubaté Kingovi povídky opět nezklamaly.Mám pocit,že pan spisovatel po těžké nehodě v r.1999 dost potemněl.Z některých příběhů opravdu mrazí.Jako by chtěl říci: "Optimisté,těšte se !".

19.08.2016 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Nádherná kniha skvělého spisovatele.Mimo jiné mne zaujaly úžasné monology hlavního hrdiny.

Proč Židé zavrhli Ježíše Proč Židé zavrhli Ježíše David Klinghoffer

Knihy, které jsem na podobné téma četl, byly vždy pojaty z křesťanského úhlu pohledu. Tato kniha je pravým opakem. Jejím autorem je pravověrný Žid. Přistupoval jsem k ní s předsudky a s obavami. Tím více mne zaujalo, že jsem zde nenalezl žádnou zášť ani projevy nepřátelství. Dozvěděl jsem se mnoho historických dat a skutečností, které jsem dosud pouze tušil. Někdy je dobré naslouchat i lidem, kteří stojí na opačném konci názorového a ideologického spektra, nežli posluchač.

02.07.2018 4 z 5

Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce Paul Babiak

Vřele doporučuji každému zaměstnanci. Zvláště pak těm, kteří žijí v iluzi, že jsou kolem nás jen usměvaví a hodní lidé...

15.01.2018 4 z 5

Z dějin české každodennosti: život v 19. století Z dějin české každodennosti: život v 19. století Milena Lenderová

Zajímavá sociologická studie. Myslel jsem, že toho o 19.století vím hodně. Tahle kniha mě z toho vyvedla.

12.06.2017 4 z 5

Santini Santini Vladimír Kunc

Malá česká země dala světu mnoho géniů.Po Santinim zůstaly krásné stavby, architektonicky dokonalé a plné matematických otazníků a skrytých tajemství. Krásná kniha.

01.02.2017 5 z 5

Milenec a jiné povídky Milenec a jiné povídky Daphne du Maurier

Kniha obsahuje patnáct povídek známe autorky.Líbily se mi všechny ale tři z nich mne opravdu dostaly: "Adieu Sagesse", "Andělé a archandělé" a "Ve zlomku vteřiny".Ty považuji za opravdový skvost.Myslím,že čtenáře nenechají klidným a že bude mít dlouho o čem přemýšlet.

29.08.2016 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Není to ani tak horor,jako spíš dokument.O tom,co všechno nás obklopuje a před čím tak snadno zavíráme oči.

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Tato kniha přesně zobrazuje duši českého člověka.V tom byl pan Hrabal opravdu Mistr.Osobně si myslím,že hloubku všech příběhů v knize,může plně pochopit pouze Čech.

Revival Revival Stephen King

Radikální zesílení protináboženského trendu, který tento pán předvádí i ve svých předchozích knihách. Plivání na církev, zesměšňování věřících lidí. Nenápadné a systematické vymývání mozků. Pan King pravděpodobně vstoupil do zednářské lóže a slíbil věrnost Luciferovi. Budiž. Každý svého štěstí strůjce. Každopádně je to poslední kniha, kterou jsem od tohoto člověka četl.

21.07.2017 odpad!

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Solidní lekce z psychologie.Profily různých lidských povah jsou zde vykresleny opravdu bravurně.Zajímavý závěr.

26.10.2016 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Skvělý příklad,téměř dokument o tom,jak ďábel může působit v našem světě.Nevěříte.Tak se kolem sebe rozhlédněte...!

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Americká klasika.Naštěstí ještě z doby,kdy jsme se za ten kontinent a jeho "kulturu" nemuseli stydět...Skvělá kniha.

02.03.2016

Josef Sudek Josef Sudek Anna Fárová

Nádherná monografie nestora českých fotografů.Úžasné fotografie.Doporučuji Vaší pozornosti.

30.11.-0001 5 z 5

Sedmdesát jar, písniček a povídání Sedmdesát jar, písniček a povídání Pavel Žalman Lohonka

Vzpomínky mého oblíbeného folkaře. Pěkně se mi to četlo. Zvláště když jsem si uvědomil, že jsem před pětatřiceti léty "dřel" jeho songy na svou první kytaru...

11.06.2017 5 z 5