Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce

Psychopati mohou ze začátku působit jako vycházející hvězdy či spasitelé firem, záhy se však ukáže, že obratně zneužívají důvěry kolegů, manipulují nadřízenými a na pracovišti po sobě zanechávají spoušť. Právě na firemní psychopaty je zaměřena kniha Hadi v oblecích. Vyzrazuje jejich tajemství, odhaluje způsoby, jimiž manipulují ostatními a podvádějí je, a čtenářům pomáhá prohlédnout jejich nečistou hru. Kniha přináší podmanivý, děsivý a vědecky podložený pohled na to, jak psychopati fungují v korporátním prostředí a jak uplatňují své instinktivní manipulativní techniky v podnikatelských procesech. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157921/big_hadi-v-oblecich-aneb-psychopat-jde--SFc-157921.jpg 3.740
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Academia

Snakes in suits

Kniha Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce

NicoleDockaliko

Velmi dobrá a kvalitní kniha, která ukazuje, co znamená, že je člověk psychopat. Hodně oceňuju, že autoři stále psali, že bychom neměli nikoho jenom tak označovat za psychopata, protože to, že se někdo chová nemorálně ještě neznamená, že psychopatem skutečně je.
Přínosné byly i krátké kapitolky, které ukazovaly příběhy psychopatů. Šlo o příjemnou změnu v jinak poměrně náročné knize. Místy mi vadilo, že se některé informace několikrát opakovaly.
Myslím, že je tato kniha super, aby člověk získal představu o psychopatech. A navíc je přínosné, že se kniha zaměřuje na "korporátní" psychopaty a ne na vrahy a kriminálníky, protože o těch je knih už docela dost.

Bakana
01.03.2021

Nejprve jeden tip: kniha není k sehnání a v bazarech za ni chtějí minimálně 1 500,-. Tak za tolik si myslím přece jen nestojí. Koupila jsem ji použitu, ale na pohled skoro novou, v angličtině na ebay z Ameriky. I s poštovným za 350,-. Jen se člověk holt musí smířit s tím, že si přečte něco v angličtině a že bude trvat měsíc, než kniha dojde.

Jak autoři neustále připomínají "nezaškatulkovávejte si nikoho jako psychopata, není to jednoduché diagnostikovat", tak já jsem si svého přímého nadřízeného tedy zaškatulkovala. To, co tam popisují - to je celý on! A přesně jak se píše v knize: je zbytečné se s ním pouštět do křížku, konfrontovat ho s něčím. Vždycky se ze všeho dokáže naprosto hladce vymluvit. Svého nadřízeného, našeho vrchního šéfa, má obtočeného okolo prstu... atd. atd.
Ovšem pokud nemáte na někoho podezření, že je psychopat, pak bych tuto knihu možná ani nečetla. Člověk se jen zbytečně rozruší, co to vlastně mezi námi žije. Kniha v závěru obsahuje i tipy, jak se psychopatovi bránit, pokud nějakého na své kariérní cestě potkáte. Bohužel jsou tyto tipy zaměřené na velké korporáty. Například mně rozhodně nepomůžou nějaké oficiální stížnosti. Ale některé tipy přece jen jsou užitečné i pro malé podniky.

Termina
02.06.2019

Asi jsem se nedozvěděla nic nového ale kniha se četla svižně a dobře.
Nikdy není pozdě si začít všímat lidí kolem nás.

Ticiana
24.05.2019

Další stripek toho, jako si davat pozor na tyhle lidi. Doporucuju pro všechny co delaj v personálním odvětví nebo v korporacich.

P.owl
05.04.2019

Pro pochopení určitých mechanismů ve větších firemních kolektivech velmi vhodné, ať se jedná o manipulaci, využívání, hraní cílených "her" či rolí.

Jako velmi přínosné vidím doporučení v bodech na konci knihy. Naopak jako zbytečné vidím některé pasáže ke konci knihy - klidně by se bez nich kniha obešla a tím mohla být i o 50 stránek kratší.

Aneb každý z nás má v sobě, alespoň kousek psychopata.

hu_87
18.01.2019

Nečtěte, pokud jste od přírody paranoidní.

flowerrose
20.05.2018

Děs,běs,nějak nevím,co dodat.....

Damato
06.03.2018

WAW ... trochu jsem se při čtení orosila, pak už i trochu patologicky jsem se začala dívat na lidi kolem sebe...