tony64 tony64 komentáře u knih

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

A ja se tak tesil!Nedbaje nelichotivych recenzi jsem koupil,prinesl a ihned precetl knihu,ktera bohuzel neni moc dobra.Neda se nic delat,pockam si na dalsi Zambochovinu a budu doufat-ne,modlit se,aby dosahla kvalit Na ostrich cepeli,ci Bez slitovani.To je zanr,ve kterem Zamboch nesklame.

11.01.2016 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Pro mne se Bakly dustojne zaradil vedle takovych legendarnych es,jako je Conan,Spatacus,nebo Bruncvik.Skvele napsana kniha,ktera se neomrzi a da se cist po letech znova.Libi se mi Zambochuv historicky styl,ktery by mohl byt zpracovan i filmove.Kdovi,treba po Drsnem spasiteli se dockame i Bez slitovani.

01.01.2016 5 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Asimov je uz davno pryc,ale jeho dilo s nami scifisty zustane navzdy.Cyklus Nadace je nadcasove dilo!

01.01.2016 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Po precteni 13-ti dilu musim tento prvni dil ohodnotit,jako nejlepsi.V nekonecnem prilivu upirskych romanovych sag je Nekroskop nejucelenejsi,nejoriginalnejsi,proste nej...Pro ctenare,fanouska,je caste opakovani predesleho deje ze starsich dilu unavne,ale chapu,ze je obcas dobre ozivit pamet.Je skoda,ze se pribeh nikam neposouva,je zde tolik moznosti,

27.12.2015 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Druhy dil jsem zacal cist s dychtivosti zlatokopa nad jamou lesknoucich se nugetu.Spisovatel,ktery mne nenecha usnout nad strankami jeho dila,je u nas doma nevitanym hostem.Ma zena,kdyz zjisti,ze zacinam cist Kulhanka,vyhrozuje odstehovanim se k mamince.Jako mnoha zena sve sliby buhuzel neplni a tak dale, ve trech,travime spolecne vecery.

26.12.2015 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

"Jses,jako malej kluk!'',rekla mi zena,vypnula svoji lampicku a prikryla se perinou,az po bradu. Tak dopadl jeden z mych veceru s Kulhankem v posteli.Ale co nadelam,kdyz se od dobrodruzstvi s tak skvelymi postavami nemuzete odtrhout.Jsem proste malej kluk.

26.12.2015 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Bylo to,jako mit druhe Vanoce.Snazite se nic necekat. Rozbalite pribeh,trochu se v nem probirate a snazite se nedavat najevo,ze by se vas mohl dotknout a spustit nejake nepredvidatelne reakce. A nahle exploze ! Pribeh ve dvou rozdilnych svetech vas pohltil a nahle je tu konec,ktery predznamenal nove zamysleni o tom,jak je nas svet fantasticky.Ze stoji za to v nem zit a nalezat jeho skryte krasy dnes i v minulosti. Nemohu hodnotit genia,kterym je Noah Gordon...Mohu se mu jen poklonit.

26.12.2015 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Fakt dobry pribeh,ale...Zamboch si potreboval trochu odfrknout a tak tomu nedal vse.Osobne bych dal prednost zfilmovani Na ostrich cepeli-ten ma koule.

01.12.2015 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Na nektere spisovatele jste rozzlobeni,ze pribeh skoncil a vy chcete cist dal a dal...Card je dikybohu jednim z nich.

01.12.2015 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Vyborna kniha!Gaiman utkal fantasticky svet plny poezie a tajemstvi.Jedna z knih,kterou si budete pamatovat
do konce zivota.

01.12.2015 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pokud jsem byl dosud ateista,po precteni Chatrce,jsem zacal vahat.Je to tak silny pribeh,ze ac bych nechtel mit takovou zkusenost,jako hlavni hrdina,chtel bych ziskat jeho viru v "tatku" a najit cestu.Ackoliv dobrym muzete byt i bez Boha...Vadili mi dlouhe pasaze o moralce cloveka,bez predchozich slov o beznadeji z nasili,bych nejspis knihu odlozil,ale autor vas skvele vtahne do deje a nepusti vas do posledniho pismene.Byl to zazitek.

30.11.2015 3 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Je tak mnoho fantazi knih.Tolik pribehu,ktere jsou si podobne,jako vejce vejci.Co si precist v te premire knih na nasem kniznim trhu?Jak nepromarnit cas,ktery nam byl predurcen.S Logenovou partou se vam to nestane.Zabavni,charakterove bohati a v akci nabuseni. Docetl jsem a jeste ziju.

30.11.2015 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Je to uz vice jak tricet let,kdy jsem tuto knihu cetl Dodnes ve mne zustal tento pribeh,jako silna vune,ktera nechce zmizet .To co se mi tehdy zdalo,jako velice vzdalena budoucnost,prekvapive dnes v ni poznavam jeji urcite prvky,ktere nas plizive zacinaji obklopovat.
Mam otazku-Muze se nas svet menit ku obrazu nasich predpovezenych vizi?Pokud ano,mely by spisovatele
zacit tkat lepsi osnovu.

30.11.2015 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Konias v romanu?Naprosto uchvatny pribech,propracovany do posledniho detailu.Mohu jen doporucit vsem hnidopichum,kteri nemohou sci-fi a fantazi ni potkat v jakekoliv podobe.

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Vyborna kniha.Mohu jen doufat,ze to bude jeste dlouho a dlouho jen fikce.

24.11.2015

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Mam rad oddechovky a Kotleta je zarukou,ze se pobavim a neusnu.Neni treba cist jen vazne veci a clovek,ktery si umi udelat sam ze sebe legraci,je dobrym korenim proti nemastne a neslane chuti mnohych knih.Mozna,ze Vlci trochu nasadi latku jeho tvorbe.Uvidime.

Marťan Marťan Andy Weir

Skvela robinsonada.