tomvall tomvall komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ještě lepší než první díl. Pomalejší tempo vůbec neobtěžuje, naopak o to lepší je následný rozjezd a přechod k poslednímu dílu. Kniha mnohem lepší než film.

14.05.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dřív jsem viděl celou trilogii zfilmovanou a trochu jsem se obával, jestli mne to při čtení neovlivní. Nestalo se tak a vzhledem k tomu, že jsem filmy viděl už před pár lety, dokonce mne ani herci neovlivnili v mých představách o podobě protagonistů knih (naštěstí).
Zajímavé je, že úroveň jednotlivých filmů se v mém soukromém žebříčku neshoduje s úrovní knih. Zatím co zfilmovaný se mi nejvíc líbil díl první, pak poslední a nejméně prostřední, knihy jednoznačně gradují díl po dílu a paradoxně se mi nakonec nejméně líbil díl první. Zjevně to bude kvůli rozsahu a širokému záběru knih, který je do filmu nepřenosný.
Přesto je první díl špičková do detailu vypilovaná detektivka, jenž se nedá než doporučit.
Věčná škoda, že autor již nemůže v psaní pokračovat.

05.05.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

No, tahle brownovka není na plný počet bodů. Přestože si záhady, šifry, tajemství, historii atd užívám, tahle kniha nedosahuje úrovně jiných autorových děl. Závěr mi přišel dost odfláknutý a ani vlastní zápletka mne nepřikovala do židle. ;)

25.04.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Výborná kniha pro člověka, jenž miluje architekturu a umění, lebedil jsem si v popisech Florencie a Benátek a pokladů s nimi spojených.

11.04.2014 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Pro mne lepší než knihy s Robertem Langdonem. Velice napínavé, čtivé a prostředím děje pro mne velmi zajímavé. Doporučuji.

09.04.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Ze začátku jsem dost postrádal Harryho Holea a Roger Brown mi moc sympatickej nebyl. První třetinou knihy jsem se prokousával ztěžka a nějak jsem nevěděl, jestli číst dál. Ale pak mne dostala a nemohl jsem jí odložit. Konec dost překvapivej, možná trochu moc zamotanej, ale celkovej dojem výbornej. Doporučuju. :)

29.03.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ze začátku mě trochu odrazovala přemíra politiky, ale rychle to přešlo a Carl a Asad mi zalezli hluboko pod kůži. Oba hlavní hrdinové nemají chybu, hlavně Asad si mne získal. Kniha je napínavá, výborně se čte, má spád, žádné trhliny v logice a správné množství humoru. A obzvlášť kladně hodnotím, že přes hrůznost jednání pachatelů, k nim člověk nemohl cítit pouze antipatie, vzhledem k osudu, jakým si sami prošli.

18.03.2014 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Ležel jsem v ní celé dny a pročítal ji stále dokola. Dodnes si vybavím spoustu příběhů, hlášek i konkrétních ilustrací.

28.09.2013 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Možná to vůbec nejlepší od Kinga.

26.09.2013 5 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Úžasně napsaný cestopis, který se mi dostal pod kůži. Stejně se tam jednou podívám. ;)

02.08.2013 5 z 5

Bráška Lajdáček Bráška Lajdáček Josef Filgas

Má úplně první knížka, jenž jsem celou přečetl. A ne jednou. Tato kniha mi ukázala svět fantazie, který mne už nepustil. Čteno snad ještě v předškolním věku. Velká nostalgie. Jedna z knih, kterým bych dal šest hvězdiček, bylo-li by to možné. :)

30.07.2013 5 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Tahle kniha mne velmi ovlivnila a do značné míry určila mé směřování životem.

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Štorch byl v dětství jeden z mých nejoblíbenějších autorů. A Nik byla jedna z nej.

Stopy ve sněhu Stopy ve sněhu Farley Mowat

Já jim záviděl. Tahle kniha byla z KOD edice v mé top ten. :)

Čtyři kapitáni Čtyři kapitáni Nikolaj Kornejevič Čukovskij

Další má oblíbená z KOD edice.

29.07.2013

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Jedna z mých nejoblíbenějších mayovek.

29.07.2013 5 z 5

Tři mušketýři - díl 1. Tři mušketýři - díl 1. Alexandre Dumas, st.

Jako dítě jsem ji na dva pokusy nedočetl. Ale později mne okouzlila. ;)

29.07.2013 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Nevím čím to, ale tato kniha mne v dětství příliž neoslovila. Možná dnes...

29.07.2013 3 z 5

Bílý Tesák Bílý Tesák Jack London

Jedna z knih z dětství, která mne tolik nedostala. Nevím čím to, ale je tomu tak.

29.07.2013 3 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Další z dětství, jenž si pamatuji dodnes a kterou jsem si při čtení odžil. :)