Poklad na ostrově

od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z nejlepších dobrodružných příběhů pro mládež. Jim Hawkins, mapa piráta Flinta a poklad na ostrově .........
Roku 1883 vyšlo pod názvem Zlatý ostrov.
Původní název byl The Sea-Cook.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30173/poklad-na-ostrove-1pv-30173.jpg 4.3471
Orig. název:

Treasure Island (1883)

Žánr:
Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Přidat komentář
Jury
30. listopadu

No, byt mi 12 let asi bych to zral vic ale uz sem na to asi holt stary :D kazdopadne pekne cteni :)

Kuža007
25. listopadu

Jednoduchá skvělá kniha a nezapomenutelný pirát John Silver.

danny_21
12. listopadu

K legendárnímu ostrovů pokladů jsem se opět dostal až po několika desetiletích a po přečtení musím říct, že společně s většinou Mayovek patří do skupiny knih, které dospělému čtenáři přijdou naivňoučsky jednoduché, i když si je z dětství pamatuje jako osudová dobrodružství, čistý střed - 50 %

Blue
24. října

Rád se k této knize vracím, zajímavé ovšem je, že to více doceňuju jako dospělý. Mám dojem, že jsem při prvém dětském čtení tak úplně nadšený nebyl. Ale nějak mě to zaujmout muselo, když mě tato kniha vybízí k opakovaným čtením.

Montague
18. září

Dobrodružství = Ostrov pokladů. Výborná kniha. Jediné mínus vydání z roku 1971 Odeon je překlad jména - HONZA Silver - to mi opravdu rve uši :-D.

LeeLoo32
05. září

Na černé rakvi patnáct chlapů popíjí, johohó, ať teče rum! :)

handulli
20. srpna

Kniha mého dětství. Ale coby dítě mě přeci jen fascinovala víc :)

špulo
22. července

Plný počet. Pretože je to klasika a pretože hodnotím pocitovo. Jasné, že keby som si to prečítal dnes, vo veku 44 rokov, by som tomu "vychytal blechy jak prase". Ale, v detstve sa mi to páčilo. Tak čo...

fajka
10. července

Pěkná kniha. Dobře se mi četla díky těm krátkým kapitolám. Kdyby byly dlouhé, tak by mě to tolik nebavilo. Skoro vždycky před spaním jsem si knihu vzala do ruky a četla. Když už jsem byla unavená, tak většinou končila kapitola. Pro mě dobrá kniha.

david5746
06. července

Můj klasický problém, když si ve zralém věku přečtu něco, co se mi v ranném mládí zdálo úžasné. Ano, je to klasika, je to o moři a o pirátech a je tam ten poklad, ale co naplat, ten příběh je strašně jednoduchý a často neuvěřitelný, obzvláště kousky hlavního hrdiny, který je ultramladý a nezkušený, ale nemá třeba problém posunout obrovskou plachetnici.
Je mi až trapně, protože to je kultovní kniha, ale prostě nemůžu hodnotit výš.

Kiisaki
26. května

Ke knize jsem přišla více méně náhodou a obávám se, že kdyby mi sama neskončila v rukou, nikdy by mě nenapadlo si ji přečíst. Ale to by byla ohromná škoda, protože bych se ochudila o opravdu skvěle napsaný a báječně vybudovaný dobrodružný příběh, který nemá jen tak konkurenci. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý.

Placi
24. května

Bezkonkurenčně nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil! Vyrostl jsem při sledování Ostrova pokladů s Ch. Hestonem a Ch. Balem a nikdy nechci vidět jinou filmovou adaptaci. Když jsem dospěl, narazil jsem i na sešitovou verzi Stevensonova románu a musel jsem si Poklad na ostrově přečíst. Budu se opakovat, ale Poklad na ostrově, chcete-li Ostrov pokladů zůstane navždy v mém srdci jako klenot dobrodružných příběhů. Tohle budou mé děti mít jednou povinné.

"Jsi chytrej kluk, Jime! Chytrej jak opice, hned jsem to poznal!"
"Pro lásku boží...Israel Hands byl Flintův nejlepší střelec...!"
"Severo-severovýchod a dál na východ, úbočí Dalekohledu. Stříbrné pruty jsou v severní skrýši."
"Podepsán J. F. Víte, kdo to byl? John Flint! To je Flintova mapa! Flintův poklad!"
"Flinta se báli i ostřílení piráti! Španělé se ho báli jako čert kříže. Byl jsem hrdý, že jsem Angličan!"
"Jime! Jime, Jime, Jime! Ty jeden zelenáči! Namočil sis střelnej prach, viď Jime?"
"Všichni se báli Flinta, ale Flint se bál jedinýho, Dlouhýho Johna Silvera!"
"Darby McGraw, přines mi rum!"
"Ještě dnes se budím ze sna, burácí příboj a já slyším skřehotavý hlas kapitána Flinta."

jadran
23. května

Skoro bych si troufl říct, že je to v tom nejlepším slova smyslu klasika. A přitom dokonalá. Kniha, která je akční až běda, přitom je v zásadě malá a stručná a fantazie v kombinaci s dokonale podanými charaktery snad nemá obdoby. A na druhou stranu - tohle by měl i po těch dlouhých letech být etalon pro dobrodružnou knížku pro mládež, nezatěžovanou žádnými přitroublými výchovnými nebo dokonce ideologickými "záměry", jejichž cílem má být "formování mladé osobnosti". Přitom v této knize je jasně předvedeno, že jako není absolutní dobro, neexistuje ani absolutní zlo. A postavy? Na jedné straně doktor Livesey, u kterého si člověk uvědomí nějak tak nenásilně, jak důležitá je ona inteligence přesně ve formě onoho ryze anglického common sence v kombinaci se vzděláním a na druhé straně onen "ďábelský" Dlouhý Honza s jednou nohou, jehož pragmatismus nepřestává fascinovat až do poslední chvíle. Byl to první román, který jsem přečetl v originálu a příjemně mně překvapilo, jak je snadno čitelný i v angličtině. I kdyby R. L. Stevenson nenapsal již nic jiného, zaslouží si místo na předních místech jakékoliv knihovny bez jakýchkoliv diskuzí či pochybností.

Adell-ka
21. dubna

Dobrodružný příběh o pirátech a hledání pokladů... Příjemné čtení, ale chvílemi jsem se nedokázala do četby zabrat. Možná bych příběh ocenila víc, kdybych byla mladší..

Hotovson
12. dubna

Bylo to pěkný, ale asi jsem to měl číst o dvacet let dřív. Nedá se nic dělat, no :)

nicolettkaa
08. března

Nevím, ale asi jsem na tuto knihu už moc stará. Vůbec mě to nebavilo. Alespoň ilustrace pana Buriana mi během čtení dělaly radost. :)

KAREL6725
23. února

Moje nejoblíbenější kniha z dětství , dobrodružství Jima Hawkinse na Ostrově pokladů. Klasika dobrodružné literatury, pro mě jedna z nejlepších dobrodružných knih co jsem kdy četl. Čteno několikrát , filmové zpracování Heston a Bale bylo nádherné. Proto plný počet hvězd , tenhle příběh nikdy nezestárne . Prostě nádhera.

Chesterton
12. února

Četla jsem ve správném věku a zamilovala jsem se. Zopákla jsem v audio podobě a nevstoupila jsem podruhé do stejné řeky, ale ani jsem to neočekávala:)) Přesto paráda!

gersie
17. ledna

Je to klasika , která čtenáře baví i po tolika letech. Je to až neuvěřitelná stálice na knižním nebi. Málo které dílo se může pochlubit takovou výdrží.

omgjako
11. ledna

Tuhle knihu nám čet taťka, když jsme byli malí.. teď jsem ji četla po spoustě, spoustě let. I s věkovým odstupem je pořád skvělá.

Paulus.1987
09. ledna

Překrásný dobrodružný román o pirátech, kteří místo dredů nosí pásku přes oko, mají dřevěnou nohu a papouška na rameni. Pokud mám něco vytknout, tak snad jen překlad s počeštěnými jmény - uznejte, Dlouhý Honza Silver, to prostě nezní. Z filmových zpracování je mé nejoblíbenější to s Charletonem Hestonem s nezapomenutelnou hláškou "Jestli tomu klukovi něco uděláte, tak vytáhnu svůj křivák a podívám se na vaše střeva!".

Miro.slav
22.10.2017

R. L. Stevenson napísal dva skvosty (prvým je táto kniha, ten druhý určite uhádnete aj sami). Nemôžem inak, ako dať plný počet hviezdičiek. To boli časy, keď sa písali príbehy, ktoré mali z chlapca spraviť chlapa. Ešte že máme stále túto literatúru a možnosť sa k nej vracať. Osobne by som danú knihu odporučil ako povinné čítanie - zaslúžila by si to.

PeterSmith
24.08.2017

Více takových dobrodružství do každého chlapce napumpovat :)

Pasadenka
10.08.2017

Ano, je to klasika. Pirátská klasika. Letní pecka! Dobrodružná pohádka, plná akce. Nejedná se o žádnou složitou knížku, jen o zcela dobrodružný příběh jednoho chlapce, který se shodou okolností zaplete s piráty. A všem dokáže, že přes své mládí dovede být užitečným členem expedice. Jen mi tu chyběl popis plavby, ale to jen proto, že můj milovaný Juves se v tom přímo vyžíval. :)

Aerine
25.06.2017

Dobrodružné čtení pro děti i dospělé. Příběh má spád, napětí, žádná hluchá místa. Ani jsem nečekala, že se mi bude Poklad na ostrově tak líbit ;-)

pepa4081
16.05.2017

Pro toho, kdo má rád romantiku a napětí jasná volba. Skvěle napsaná knížka pro malé, ale i velké! Nanejvýš uspokojivé.

Jane007
30.04.2017

Přestože nejsem cílová skupina, musím uznat, že byla knížka úžasně čtivá a napínavá.

Ryan
01.03.2017

Číst to tak 10-15 let nazpět, kdy jsem byl zhruba ve věku cílové skupiny, tak mi to možná něco dá, ale takhle... Jednoduchý děj, jednoduché postavy, nějaké silnější zainteresování do příběhu se nekoná, jen to v rámci lepších (zpravidla akčních) a horších pasáží v poklidu uplyne až do konce. Knížka je poměrně krátká, takže to naštěstí není zdlouhavý. Šíleností jsou napůl překládaná jména (Jíra Merry, Honza Silver atd.), ale za to Stevenson pochopitelně nemůže.

RimmerCZ
27.02.2017

Velice zdařilé a napínavé dobrodružství. Tuto knihu jsem četl už se znalostí díla, které jí dějově předchází (Zlato kapitána Flinta) a tudíž jsem měl na děj trochu jiný pohled, nicméně si myslím, že to četbu spíše obohatilo. Ovšem v porovnání se Smithovým kapitánem Flintem Ostrov pokladů pokulhává a úroveň Stevensonova příběhu nedosahuje Smithových kvalit. Přesto, jak jsem řekl, velmi zdařilé.

adam0378
15.02.2017

Nevíte někdo kolik v této knize uběhlo celkem času (od 1. Kapitoly po poslední)? Děkuki za odpovědi