Bílý Tesák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bílý Tesák je poutavě napsaný příběh o zrození a životě křížence vlka se psem, odehrávající se nejprve v divočině severozápadní Kanady a později na jihu USA...

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112194/bily-tesak-112194.jpg 4.51322
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Orig. název:

White Fang (1907)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (165)

Kniha Bílý Tesák

Přidat komentář
sheldon8410
08. července

Moje druhá kniha od Jacka Londona a opět jsem nadšená! Tentokrát úplně jinak, než jak tomu bylo u Tuláka, ale obě knížky jsou top a měl by si je přečíst každý. Bílý Tesák odhaluje (podle mě dost věrohodně) duši vlka/psa a ukazuje způsob jeho "myšlení". Opravdu se mi to moc líbilo, v části, kde (pozor, spoiler!) se Tesák pere s buldokem, se mi tajil dech. Doporučuji všem!

DeepSea21
21. června

Klasika.Co dodat,rasismus,dvojsmysly.5 hvězd.

ArwenAragorn
15. června

Musím přidat ještě komentář k této knize, která doprovázela moje mládí a přečtu si ji i v současné době. Od autora miluji všechny knihy. Tato, plná dobrodružství a nezapomenutelného popisu pocitů nádherného zvířete při sbližování s člověkem mě taky dostala.

FilDaV
15. června

Takhle popsat psí/vlčí život nedokázal ani Karel Čapek v Dášeňce:) Ne, ale teď už doopravdy. Jack London je prostě v tomto ohledu - ještě nejlépe na Aljašce za zlaté horečky - král a potvrdila to i jeho tato nejuznávanější kniha i Volání divočiny. Takhle se vžít do mysli zvířete, to se někomu sotva podaří, ale Jackovi se to podařilo!!!

Nordic7
12. června

Chtělo by to zkrátit. Obrovské množství balastu spočívající ve zdlouhavých popisech přírody a příhod s ostatními zvířaty mne už jako kluka nutilo k přeskákání poloviny knihy. Můj třináctiletý syn má teď stejný problém. Sestříhat děj na zážitky Tesáka s lidmi by dodalo patřičný švih a šťávu. Krutost nevadí, tak to prostě chodí. Ve srovnání Bílého tesáka a Volání divočiny u mne jasně vítězí Buck.

PhoebePollard
19. května

Volání divočiny jsem sice měla o něco raději, ale tahle kniha mě přivedla k Londonovým dílům a také se mi líbila. Doporučuji.

Daniel2009
10. května

Nádherná knížka pro mládež i starší. Určitě doporučuji.

mgeisselreiter
08. května

I když je kniha často brána jako pro děti nebo mladé čtenáře, rozhodně uspokojí i ty starší. Krásný popis života zvířete, jakoby autor dokázal číst zvířecí myšlenky a navíc je dokázal dokonale převést do psané podoby. K tomu navíc prostředí drsného chladného severu, které London také umí výborně přiblížit. 100%, 8. 5. 2019.