Bílý Tesák

Bílý Tesák je poutavě napsaný příběh o zrození a životě křížence vlka se psem, odehrávající se nejprve v divočině severozápadní Kanady a později na jihu USA...

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112194/bily-tesak-2EX-112194.jpg 4.51415
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

White Fang, 1907

Kniha Bílý Tesák

harena

Vzpomínka na léta minulá. Tuto překrásnou knížku jsem četla mnohokrát ještě na základce. Když se objevila v knihkupectví přesně se stejnou obálkou, jako je výše, ale od vydavatelství SUN, které vydává knihy jen pro předškoláky a školáky, hned jsem ji koupila. Vnuk končí první třídu, už druhý den si knihu čte nahlas a je v polovině. Pouhých 80 stránek, jsou tu velká písmena, překrásné obrázky a má polovinu přečtenou. Proto vřele doporučuji jako první čtení. Jinak nezkrácená verze je čtení pro všechny generace.

pige

Stále marně přemýšlím, pro koho je tento příběh primárně určený a jakou věkovou kategorii by mohl nadchnout.

Když konečně autor upustil od toho, aby mi nepřipomínal, že Bílý tesák není člověk a nemůže vnímat/cítit/prožívat jako člověk, byl by příběh mnohem čtivější.

I přesto jsem těžce nesla, že byl Bílý tesák tak zmrzačen. Upřímně jsem si přála, aby nezemřel, že takový konec si nezaslouží.
Takže jo, je to chytlavé :)

Petzar

Tuhle knížku mám velmi ráda. Má svoje kouzlo. Když jsem ji četla dokázala jsem se v žít do malého vlcka a připadala jsem si chvilkami jako bych tam byla. Líbí se mi opravdovost, s kterou je kniha napsana (zezačátku nemilosrdnost přírody a vytrvalost muže, později krutost lidí k vlkovi).

Nikusha

Bílý Tesák je kult a každý o něm alespoň slyšel. Já se ke knížce dostala ve svých 28 letech a jsem ráda, že jsem ji přečetla až teď, jelikož jsem schopná knihu pořádně ocenit. Byla jsem vtažena do prostředí. Jako bych byla ptáček, který se vznáší a vše pozoruje. Mrzela mě krutost, kterou si Tesák procházel, ale tak už to v přírodě chodí a mezi lidmi o to více. Určitě mě knížka přesvědčila, abych se koukla po další tvorbě pana Londona.

vaci.nka

Milovaná klasika z drsné doby a nemilosrdného prostředí. Jako milovník zvířat jsem četla jedním dechem a ráda se ke knížce vracím.

jiřííí

Knížka se mi moc líbila. Zaujalo mě prostředí, kde se knížka odehrávala. Líbil se mi charakter hlavní postavy a jeho vztah s Bílým tesákem. Autor krásně vystihl lidskou empatii k zvířeti a také vystihl jaká to byla krutá doba, když se všichni předháněli a nenáviděli kvůli zlatu.
Jak už jsem napsal, knížka se mi moc líbila a proto ji dávám čtyři hvězdičky.

PetrCepek

Trvalá vzpomínka na moje klukovská léta

Crozz
27.12.2019

Krátký, ale krásný příběh.

Pipi Dlouhá punčocha
Pipi Dlouhá punčocha