Bílý Tesák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bílý Tesák je poutavě napsaný příběh o zrození a životě křížence vlka se psem, odehrávající se nejprve v divočině severozápadní Kanady a později na jihu USA...

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112194/bily-tesak-2EX-112194.jpg 4.51415
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Orig. název

White Fang, 1907

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (184)

Kniha Bílý Tesák

Přidat komentář
harena
03. dubna

Vzpomínka na léta minulá. Tuto překrásnou knížku jsem četla mnohokrát ještě na základce. Když se objevila v knihkupectví přesně se stejnou obálkou, jako je výše, ale od vydavatelství SUN, které vydává knihy jen pro předškoláky a školáky, hned jsem ji koupila. Vnuk končí první třídu, už druhý den si knihu čte nahlas a je v polovině. Pouhých 80 stránek, jsou tu velká písmena, překrásné obrázky a má polovinu přečtenou. Proto vřele doporučuji jako první čtení. Jinak nezkrácená verze je čtení pro všechny generace.

pige
26. března

Stále marně přemýšlím, pro koho je tento příběh primárně určený a jakou věkovou kategorii by mohl nadchnout.

Když konečně autor upustil od toho, aby mi nepřipomínal, že Bílý tesák není člověk a nemůže vnímat/cítit/prožívat jako člověk, byl by příběh mnohem čtivější.

I přesto jsem těžce nesla, že byl Bílý tesák tak zmrzačen. Upřímně jsem si přála, aby nezemřel, že takový konec si nezaslouží.
Takže jo, je to chytlavé :)

Petzar
16. března

Tuhle knížku mám velmi ráda. Má svoje kouzlo. Když jsem ji četla dokázala jsem se v žít do malého vlcka a připadala jsem si chvilkami jako bych tam byla. Líbí se mi opravdovost, s kterou je kniha napsana (zezačátku nemilosrdnost přírody a vytrvalost muže, později krutost lidí k vlkovi).

Nikusha
15. března

Bílý Tesák je kult a každý o něm alespoň slyšel. Já se ke knížce dostala ve svých 28 letech a jsem ráda, že jsem ji přečetla až teď, jelikož jsem schopná knihu pořádně ocenit. Byla jsem vtažena do prostředí. Jako bych byla ptáček, který se vznáší a vše pozoruje. Mrzela mě krutost, kterou si Tesák procházel, ale tak už to v přírodě chodí a mezi lidmi o to více. Určitě mě knížka přesvědčila, abych se koukla po další tvorbě pana Londona.

vaci.nka
18. ledna

Milovaná klasika z drsné doby a nemilosrdného prostředí. Jako milovník zvířat jsem četla jedním dechem a ráda se ke knížce vracím.

jiřííí
12. ledna

Knížka se mi moc líbila. Zaujalo mě prostředí, kde se knížka odehrávala. Líbil se mi charakter hlavní postavy a jeho vztah s Bílým tesákem. Autor krásně vystihl lidskou empatii k zvířeti a také vystihl jaká to byla krutá doba, když se všichni předháněli a nenáviděli kvůli zlatu.
Jak už jsem napsal, knížka se mi moc líbila a proto ji dávám čtyři hvězdičky.

PetrCepek
05. ledna

Trvalá vzpomínka na moje klukovská léta

Crozz
27.12.2019

Krátký, ale krásný příběh.

1 ...

Doporučujeme

Pipi Dlouhá punčocha
Pipi Dlouhá punčocha
Poklad na ostrově
Poklad na ostrově
Duch Llana Estacada
Duch Llana Estacada
Saeculum
Saeculum